Do czego lepiej nie wykorzystywać ławki w parku? Dwa przykłady poniżej.


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce 10 maja zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 15 i 16 lat, mieszkańców Lubawki, którzy posiadali przy sobie około 15 porcji handlowych marihuany. Tłumaczyli policjantom, że... znaleźli je w parku na ławce. W trakcie dalszych czynności przy udziale rodziców nieletnich funkcjonariusze przy użyciu testera potwierdzili, że tą substancją była marihuana. Za ten czyn karalny obaj nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

Natomiast policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym roku w nocy wykorzystał okazję i ukradł śpiącej na ławce kobiecie telefon komórkowy oraz pieniądze. Do zdarzenia doszło w nocy 24 czerwca 2018 r., gdy pokrzywdzona wracała z imprezy. Kobieta była na tyle... zmęczona, że usiadła na ławce i zasnęła. Wykorzystał to mężczyzna, który przechodził przez park i ukradł jej telefon komórkowy oraz 140 zł. Łączna strata to około 2300 zł.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 26-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Gdy przyszli do mieszkania podejrzanego, mężczyzna przyznał się do kradzieży. Okazało się, że schował kradziony telefon. Po kilku miesiącach ponownie go uruchomił. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, który zostanie oddany poszkodowanej. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podsumowanie: ławki w parku nie wykorzystujemy do zabawnych wymówek i do spania...


Opr. MS
Foto: ilustracyjne