Pan z niebieską torbą wyraźnie przesadził w hipermarkecie. I kobietę chciał bić.


Do tego zdarzenia doszło na terenie Jawora. Jak ustalili policjanci, do dyskontu wszedł mężczyzna, który od razu skierował się w stronę stoiska przemysłowego. Następnie z regałów zaczął zdejmować różne artykuły, głównie kosmetyki, które chował do podręcznej, niebieskiej torby. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia personelu sklepu. Gdy mężczyzna próbował wyjść bez płacenia, jedna z pracownic dyskontu stanęła mu na drodze. Wówczas napastnik groźbą użycia przemocy zmusił ją do ustąpienia i uciekł, kradnąc towar o wartości ponad 150 zł.


Powiadomieni o tym policjanci dzięki precyzyjnemu opisowi sprawcy szybko go zatrzymali. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który cały skradziony towar wciąż miał w niebieskiej torbie.

Funkcjonariusze ustalają, czy mężczyzna nie ma już podobnych przestępstw na koncie. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policji. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że w przypadku powrotu do przestępstwa tzw. „recydywy” zagrożenie karą wzrasta o połowę podstawowego wymiaru.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: JAK PANIE NA ZAKUPACH SZALAŁY Z KAMIENIAMI I MŁOTKIEM
POLICJA: WYBIŁ ZĄB I DŹGNĄŁ NOŻYCZKAMI
ROZBÓJ Z MLEKIEM I POGRYZIENIEM W TLE
POLICJA WAŁBRZYCH: MIAŁ STAŁY ABONAMENT W HIPERMARKECIE...
ŚRÓDMIEŚCIE: BUTELKA WHISKY NA WYNOS? NIE, NA MIEJSCU...
PRZYTULIŁ PÓŁLITRÓWKĘ I NIE CHCIAŁ PŁACIĆ ANI ODDAĆ
PIASKOWA GÓRA: PRZEZ CAŁY MIESIĄC ŻYŁ Z JEDNEGO MARKETU
NOWE MIASTO: GROZIŁ SPRZEDAWCZYNI, ŻE JĄ ZABIJE
POLICJA: POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZA ROZBÓJ

BIŁ PO TWARZY, BO NIE CHCIAŁ ROZSTAĆ SIĘ Z PIWEM...
POLICJA: KOLEJNY NAPAD NA SKLEP... Z NIEOCZEKIWANYM FINAŁEMOpr. MS
Foto użyczone: KPP Jawor