Brał go kierowca, nosił ze sobą zatrzymany do wylegitymowania, a kolejny mężczyzna trzymał w woreczkach na parapecie oraz regale z książkami.

W Wałbrzychu nie brak przypadków zatrzymań osób posiadających narkotyki. Ostatnio, wpadła dilerka z Podgórza - MIAŁA BIAŁY PROSZEK I MIAŁA GO DUŻO. W ostatnich dniach w regionie odnotowywany jest wysyp spraw związanych ze środkami odurzającymi. Oo przykłady.

Wziął i pojechał

Świdniccy policjanci zatrzymali w Świebodzicach kierowcę u którego badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany do kontroli drogowej 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, kierował samochodem marki  Ford Transit. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Odpowie za to przed sądem, grozi mu za to do 2 lat więzienia.


Nosił i się denerwował
We wtorek, 12 czerwca, dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. Patrolowi zauważyli w parku grupę, wśród której były osoby spożywające alkohol. Podczas legitymowania 40-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci sprawdzili zawartość saszetki mężczyzny, gdzie znaleźli woreczek strunowy z białą substancją. Przeprowadzone badanie wskazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.


Prochy zamiast książek
Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie ponad 100 porcji środków odurzających. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez 31-latka funkcjonariusze znaleźli metamfetaminę. Poporcjowane narkotyki leżały na parapecie oraz regale. Teraz za swój czyn podejrzany, który w przeszłości był już notowany za tego typu czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie miały trafić. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany, który w przeszłości był już notowany za tego typu czyny nie zajmował się także rozprowadzaniem środków odurzających.

31-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDEN DILER MNIEJ
WAŁBRZYCH: TYSIĄCE PORCJI NARKOTYKÓW I ICH DWOJE
NOWE MIASTO: KOLEJNA DILERKA WYPADŁA Z GRY
BIAŁY KAMIEŃ I REGION: ZA POSIADANIE I HANDEL
POLICJA: TYTOŃ, MARIHUANA I (MET)AMFETAMINA
PODGÓRZE: ZATRZYMANA DILERKA
NOWE MIASTO: WPADŁA DILERKA NARKOTYKÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL


oprac. ELW
fot. KMP Wałbrzych