Pamiętacie przygody pana o pseudonimie "Tulipan"? Policja zatrzymała podobną postać, która złamała serca wielu kobiet. Mundurowi poszukują też poszkodowanych przez niego kobiet.


Policjanci z Kowar wspólnie z funkcjonariuszami z Bogatyni zatrzymali 22 stycznia 37-letniego mieszkańca Kowar poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne przestępstwa, których dopuścił się na szkodę osób z całej Polski. Mężczyzna był poszukiwany od września 2016 roku przez kilka sądów  i prokuratur z terenu Polski, głównie za oszustwa. Przestępstw tych dopuści się na szkodę wielu osób z terenu całej Polski, a jego ofiarami padały głównie kobiety. Wykorzystywał ich naiwność bądź trudną sytuację, wprowadzał w błąd i wyłudzał od nich pieniądze, a potem szukał kolejnej ofiary.

Funkcjonariusze zbierając informacje w tej sprawie ustalili, że mężczyzna ukrywa się w mieszkaniu swojej nowej znajomej w jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego. Tam też został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego.

Mieszkaniec Kowar poszukiwany był między innymi na podstawie nakazów doprowadzenia do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze prawie 8,5 roku. Niewykluczone, że okres pozbawienia wolności może się przedłużyć, gdyż nie wszystkie postępowania prowadzone przeciwko niemu zostały zakończone. Jeśli ktoś wie o popełnionych przestępstwach tego rodzaju, jest proszony o kontakt z policją.Opr. MS
Foto: ilustracyjne