Narkotyki o wadze 40 kilogramów i wartości czarnorynkowej 2,2 mln zł odnalazł policyjny pies na posesji pewnego pana. Miał on też pistolet z ostrą amunicją.


Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę, który na terenie swojej posesji w Ziębicach posiadał blisko 40 kg narkotyków. Wśród nich była m.in. amfetamina, MDMA i marihuana o czarnorynkowej wartości około 2,2 mln złotych.


Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu ząbkowickiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających i sprawdzili dokładnie teren posesji podejrzanego. Przy pomocy psa służbowego do wykrywania narkotyków znaleziono ich znaczne ilości.O przestępczym charakterze działalności podejrzanego może świadczyć również to, że miał on także sprzęt do porcjowania narkotyków oraz wagi. Policjanci znaleźli także pistolet z ostrą amunicją.


33-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Czytaj też:
STRZELAJĄC Z PISTOLETU ŻĄDALI ZWROTU DŁUGU
POLICJA: BROŃ, AMUNICJA, NARKOTYKI I PLANTACJA W JEDNYM DOMU
UKRYWAŁ SIĘ PRZED POLICJĄ I MIAŁ W DOMU ARSENAŁ
MIAŁ PRZY SOBIE 1270 DZIAŁEK
MIAŁ W DOMU PRAWDZIWY ARSENAŁ
MIAŁ W DOMU PROCHY I BROŃ

Opr. MS
Foto użyczone: KPP Ząbkowice Śląskie