W Wałbrzychu wpadło pięciu panów, jeden miał ponad 3,5 promila i wciąż jechał... a po sąsiedzku zatrzymano kolejnych sześciu. Uważajcie na drogach.


Rekordzista z Rusinowej

Jechał samochodem osobowym od prawej do lewej strony drogi, zahaczając o krawężniki, co zauważył jadący za nim mężczyzna. Do zdarzenia doszło we wtorek 5 kwietnia około godziny 14:00. Świadek zareagował na widok "manewrów" osobówki na ul. Bystrzyckiej i postanowił zadzwonić na policję. Pojechał za delikwentem i kiedy nadarzyła się okazja, na ul. Noworudzkiej zajechał mu drogę i odebrał kluczyki nie pozwalając mu kontynuować jazdy. Powiadomieni o zdarzeniu mundurowi chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że kierujący jest kompletnie pijany. 33-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila tej substancji. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz za popełnione przestępstwo czeka go sprawa sądowa. Wałbrzyszanin za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci podkreślają, że właściwa reakcja świadka pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii. Bo to nie były trzeźwe święta na drodze...
Stary Zdrój, Podgórze, Piaskowa Góra...

Pierwszego z pijanych użytkowników dróg 2 kwietnia około godziny 20:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Starych Bogaczowicach funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu. 64-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 1,95 promila alkoholu.

Dzień później – tym razem o godzinie 12:40 - na ul. 11 Listopada badanie wykonane przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy wykazało 2,11 promila alkoholu w organizmie 64-letniego wałbrzyszanina kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna utracił prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem – około godziny 20:30 – funkcjonariusze prewencji dokonali kontroli stanu trzeźwości rowerzysty ul. Niepodległości. Tym razem kierujący jednośladem wydmuchał 1,75 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych mężczyzn – 35-latek - wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego na ul. Grota-Roweckiego, kiedy jechał samochodem osobowym. W jego wypadku badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 0,43 promila tej substancji w organizmie.

Policja przypomina, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierowcy muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem prowadzenia oraz wysoką grzywną, rowerzyści natomiast z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Świebodzice i Świdnica

W ciągu czterech świątecznych dni policjanci powiatu świdnickiego wyeliminowali z dalszej jazdy sześciu takich kierowców.

Pierwszy nietrzeźwy tego weekendu zatrzymany został 2 kwietnia około północy na terenie Świdnicy. 36-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. Badanie stanu trzeźwości wskazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie.

3 kwietnia, tuż po godzinie 2.00, również na terenie Świdnicy, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji zatrzymali 35-letniego kierowcę forda - styl jazdy mężczyzny mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło u niego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie, a do tego siadł za kółko pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.Kilka godzin później, ok 8.00, policjanci z drogówki, również na terenie Świdnicy, zatrzymali 23-latka, który kierował samochodem marki Opel - badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia policjanci z drogówki na terenie Żarowa około 11.00 zatrzymali także 52-letniego kierującego samochodem marki Fiat - badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie – rekordzista tego weekendu - został zatrzymany w niedzielę 4 kwietnia, około godziny 13.00, na terenie Świebodzic przez funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego tamtejszego komisariatu - styl jego jazdy przyciągnął uwagę policjantów. Badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało blisko 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, około godziny godziny 22.00, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali jeszcze 50-letniego kierującego samochodem marki Peugeot - badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.


W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę, a o ich losie zadecyduje sąd.


Czytaj też:
GAJ - ŚRÓDMIEŚCIE: ZBYT PIJANY, ŻEBY DMUCHAĆ W ALKOMAT...
WAŁBRZYCH I POWIAT: PIJANY WEEKEND I POGROMCZYNI LATARNI (FOTO)
BOGUSZÓW-GORCE: STWARZAŁ DUŻE ZAGROŻENIE NA UL. ŻEROMSKIEGO
WAŁBRZYCH REGION: TO BYŁ BARDZO DZIWNY POŚCIG... (FOTO)
POLICJA: JAK TO DWAJ PIJANI JEDNO AUTO PROWADZILI...
WAŁBRZYCH: TRUDNE WARUNKI NA DROGACH, A PANIE SZALEJĄ (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: NARKOTYKI, PROMILE I CZŁOWIEK-DEMOLKA (FOTO)
TRZEŹWY PORANEK, A WAŁBRZYSZANIN ZAPARKOWAŁ NA BRAMIE (ZDJĘCIA)
POLICJA: NA JEZDNI STAŁ OPEL, A W TYM OPLU DWAJ PANOWIE... (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: SAMOCHÓD NA DRZEWIE, A KIEROWCA ZA KRATY (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: WYSYP NIETRZEŹWYCH, JEDEN NA WYSEPCE (FOTO)
GALERIA VICTORIA: JAK TO JEGO DRUGIE JA UKRADŁO MU SAMOCHÓD...
WAŁBRZYCH: PIJAK, BEZPRAWNI I NOCNA AKCJA SAMOCHÓD (FOTO)
WAŁBRZYCH: POŚCIG, PROMILE, ZAKAZY I KOBIETA W ROWIE
WAŁBRZYCH: ALIMENCIARZ I PIJAK KONTRA DROGÓWKA
POLICJA: JECHAŁ PRZEZ PODZAMCZE, MIAŁ PRAWIE CZTERY PROMILE...
PODZAMCZE: PIŁ W SAMOCHODZIE I ZNĘCAŁ SIĘ NAD PARTNERKĄ
POLICJA: 2 SZALEJĄCYCH KIEROWCÓW, JEDEN Z NASZEGO POWIATU (FOTO)
PIJANY WEEKEND Z WIELOMA ZDARZENIAMI NA DRODZE (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: KPP Świdnica