Znana jest już data pogrzebu małej Kristiny z Mrowin i związana z nim prośba jej mamy. Jeśli chodzi o mordercę, 22-latka z Wrocławia, sąd zastosował areszt tymczasowy.


W areszcie

Sąd zadecydował już o tymczasowym areszcie dla podejrzanego o zamordowanie 10-letniej Kristiny. - Sąd Rejonowy w Świdnicy uwzględnił wniosek prokuratora w przedmiocie tymczasowego aresztowania, zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Zapobiegnie to matactwu ze strony 22-latka - powiedział prokurator Mariusz Pindera.

Co do motywów, jakie kierowały 22-latkiem, prokuratura nie ma jeszcze pełnej jasności z uwagi na to, że od początku zatrzymania mężczyzna zmieniał wersje wydarzeń. Teraz jednak przyznał się przed sądem do stawianych mu zarzutów, czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem skumulowanego ze znieważeniem zwłok i podżegania do popełnienia zbrodni. Wiadomo, że mężczyzna był znajomym matki dziewczynki.

Co dalej?


Służba więzienna zadecyduje, do jakiego miasta trafi teraz zatrzymany. Prokuratura zleci też badania psychiatryczne osadzonego.
Prokuratura szukała będzie kolejnych śladów, materiałów biologicznych. Przesłuchiwane będą też kolejne osoby mające choć śladową wiedzę na temat motywów, jakie kierowały 22-latkiem z Wrocławia.

W tym samym czasie toczy się odrębne postępowanie, które dotyczy wyłącznie przedostania się do mediów zdjęcia podejrzanego. Sprawą tą zajmie się prokuratura z innego miasta. Wiadomo natomiast, że wspomniane zdjęcie nie zostało wykonane podczas przesłuchania w Świdnicy.


Uroczystości pogrzebowe

Pogrzeb tragicznie zmarłej Kristiny odbędzie się w sobotę, 22 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Na prośbę mamy dziewczynki zwracamy się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziecka, aby na pogrzeb nie przychodzić ubranym w czarnych kolorach. Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty.


Czytaj też:
ZABÓJSTWO KRISTINY: 22-LATEK USŁYSZAŁ NOWY ZARZUT
ŚMIERĆ KRISTINY: PEDOFIL MORDERCA DALEJ NA WOLNOŚCI
Tragedia w Mrowinach: To zabójstwo. Dziś sekcja zwłok dziecka
Tragiczny koniec poszukiwań 11-latki...Świdnica Dla Was.info