Obwodnica Wałbrzycha się buduje i pojawiają się problemy, nad którymi wcześniej nikt się nie zastanawiał. Na przykład, jak będzie funkcjonować ul. Wieniawskiego jako droga krajowa nr 35?


Bezpartyjni Samorządowcy z Wałbrzycha zaapelowali do prezydenta miasta, Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, a także do komendanta policji o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej bądź budowy ronda na skrzyżowaniu w dzielnicy Podzamcze. Sprawa dotyczy skrzyżowania ulicy Wieniawskiego i Alei Podwale. To miejsce o dużym natężeniu ruchu.- Sprawa jest o tyle ważna, że obecnie na tym skrzyżowaniu z powodu budowy obwodnicy Wałbrzycha stoi w korku dużo pojazdów. Ale sytuacja się zmieni w momencie otwarcia obwodnicy Wałbrzycha. Wówczas ulica Wieniawskiego stanie się drogą krajową i natężenie ruchu na ulicy Wieniawskiego diametralnie wzrośnie - zauważa Robert Rozmuski ze stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Wałbrzych.


- To spowoduje, że mieszkańcy Podzamcza będą mieli bardzo utrudnione zadanie, aby skręcić w Aleję Podwale, lub włączyć się do ruchu w stronę Szczawna-Zdroju - dodaje Anatol Szpur, radny miejski. Już teraz skręcenie w lewo w kierunku Szczawienka graniczy z cudem, i wiąże się z uprzejmością pozostałych kierowców. Jak podsumowuje Anatol Szpur, przedstawiciele stowarzyszenia chcą, żeby władze miasta oraz Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta zwróciły szczególną uwagę na zbliżający się duży problem komunikacyjny po otwarciu obwodnicy Wałbrzycha, która będzie biec ulicą Wieniawskiego. Dlatego proponują rozważenie zainstalowania inteligentnej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, podłączonej do miejskiego systemu ITS, bądź budowę ronda. W pismach dodano też, że w obrębie skrzyżowania znajdują się przejścia dla pieszych, które również wymagają poprawy bezpieczeństwa. - Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa, dlatego z naszym postulatem złożyliśmy pisma do Prezydenta Miasta Wałbrzycha, Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, a także do Komendanta Policji w Wałbrzychu, aby w przyszłym roku przed uruchomieniem obwodnicy Wałbrzycha rozwiązać ten problem - podsumowuje Anatol Szpur.

Oto treść pism, autorzy czekają teraz na odpowiedź:Czas pokaże, czy tę kwestię da się jakoś rozwiązać. Wiemy, że do przebudowy przewidziano na ten rok inne niebezpieczne skrzyżowanie, ale z sygnalizacją świetlną: Piaskowa Góra: 2 odcinki ulic i duże skrzyżowanie do remontu.


O obwodnicy zachodniej i problemach związanych z budową piszemy między innymi:
PIASKOWA GÓRA: BĘDZIE BUDOWA ULICY I ZAJĘCIA NIERUCHOMOŚCI (FOTO)
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: ROZBIÓRKA UL. ŻEROMSKIEGO ROZPOCZĘTA [FOTO]
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: GORDYJSKI WĘZEŁ ŻEROMSKIEGO? (FOTO)
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: PLAC GRUNWALDZKI W TERMINIE? RACZEJ... NIE (ZDJĘCIA)
ŚRÓDMIEŚCIE: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU - CZY RONDO CAŁKIEM ZNIKA?
WAŁBRZYCH: TAJEMNICZY TUNEL PRZY SEPARATORZE [FOTO]
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: PREZYDENT O NAZWIE, PROBLEMACH I TERMINIE
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: CZY PÓJDĄ PO NIEJ PIESI I POJADĄ ROWERY?
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: CZY BĘDZIE WALKA O UTRZYMANIE TERMINU? (FOTO)
WYKONAWCA OBWODNICY: WAŁBRZYSZANIE, NIE WCHODŹCIE NA BUDOWĘ!

OBWODNICA WAŁBRZYCHA: W 6 MINUT DO CENTRUM. KIEDY KONIEC PRAC? [FOTO]
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: JAK TO DOM PRAWIE NA JEZDNIĘ WSZEDŁ (FOTO)
OBWODNICA WAŁBRZYCHA: JAK BĘDZIEMY JEŹDZIĆ PO ZAKOŃCZENIU PRAC?
JAK NAZWAĆ CAŁKIEM NOWĄ, A JUŻ PRAWIE GOTOWĄ ULICĘ?
ZNALEŹLI NA BUDOWIE NIEWYBUCH [FOTO]
WAŁBRZYCH: CO DALEJ Z TAJEMNICZYM TUNELEM PRZY SEPARATORZE?


O ostatnich potrąceniach i wypadkach na Wieniawskiego:
Podzamcze: znów potrącenie na Wieniawskiego, co się stało? (FOTO)
Potrącenie 24-latka - policja prosi o pomoc (AKTUALIZACJA)
Podzamcze: bus potrącił pieszą na ul. Wieniawskiego (FOTO)

Czytaj też:
PODZAMCZE: NOWA WERSJA ALEI PODWALE MA JUŻ 10 LAT (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone/Magdalena Sakowska