Spółdzielnia mieszkaniowa "Podzamcze" wydała walkę niesfornym lokatorom wystawiającym przed bramę i przy kontenerach na śmieci meble i inne odpady o niestandardowych rozmiarach.


Śmieci, obok parkingów, to jeden z najbardziej palących problemów osiedla. Tym razem spółdzielnia opublikowała na swojej stronie serię apeli do mieszkańców poszczególnych bloków, gdzie narusza się porządkowe przepisy. Jeszcze w czerwcu pojawiły się ostrzeżenia dla mieszkańców ul. Palisadowej:

Lokatorzy pozbywający się gabarytów w sposób prezentowany na zdjęciu - robią to nielegalnie! Taka sytuacja powoduje konieczność usunięcia gabarytów, a koszty poniosą wszyscy mieszkańcy nieruchomości Palisadowa 72 - 104 (i 95 - 95A). Zwracajmy uwagę na swoje otoczenie, nie pozwólmy aby ktoś bezmyślnie, marnotrawił wspólne pieniądze.Już w lipcu natomiast na stronach spółdzielni pojawił się następujący komunikat:Później do porządku zostali przywołani mieszkańcy ul. Senatorskiej:Mieszkańcy natomiast zwracają uwagę na sytuację tych, którzy nie mają własnego transportu, wysokie koszty przewozu takich odpadów do PSZOK-u (trzeba nająć firmę przewożącą meble) i zbyt rzadkie akcje typu "wywalamy graty z chaty" (w Wałbrzychu są one organizowane dwa razy do roku, wiosną i jesienią). Na spotkaniach z prezydentem protestowali też w kwestii stosowania odpowiedzialności zbiorowej wobec mieszkańców całego bloku, kiedy tylko jeden czy dwóch lokatorów robi "wystawki" przy kontenerze lub źle sortuje śmieci.

Okazja do poruszenia tej sprawy będzie na pewno na najbliższym spotkaniu z prezydentem miasta, które przewidziano na jutro, czwartek 12 lipca, o godz. 18.00 w bibliotece multimedialnej przy ul. Kasztelańskiej 7.

Czytaj też:

PODZAMCZE - NOWEGO PARKINGU NIE BĘDZIE
PODZAMCZE: PARKINGI, TRASA KOLEJOWA, STRAŻ POŻARNA, PARKINGI
PODZAMCZE O NOWYCH PARKINGACH, ZMIANACH NA ULICACH I O ŚMIECIACH


Opr. MS
Foto użyczone: SM Podzamcze