Pani Wioletta spacerowała wczoraj (12 sierpnia) w okolicy Podzamcza. Wkrótce okazało się, że zamiast podziwiać krajobraz, spogląda uważnie pod nogi. Było warto! Zobaczcie, jakimi zbiorami cieszy się wałbrzyszanka. A WY? MACIE JUŻ ZA SOBĄ PIERWSZE UDANE WYPRAWY PO SKARBY LASU?

- Sezon grzybowy rozpoczęty. Są maślanki, zajączki i podgrzybki - wylicza nasza Czytelniczka i już zapowiada, że dziś wraca do lasu poszukać kolejnej partii pachnących lasem przysmaków. W ciągu przechadzki uzbierała całą siatkę grzybów, łącznie ponad 4 kg!Las nie szczędził jej zatem swoich skarbów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych zbiorów.Drugi wysyp. Oby większy!

Tegoroczne lato nie było dotychczas dla wielbicieli grzybów łaskawe. Dotkliwa susza dała się we znaki nie tylko działkowcom, ale i grzybiarzom. Leśna ściółka była sucha jak pieprz, a zimne noce (nawet poniżej 10 st. C) zrobiły swoje. Grzyby pojawiały się pojedynczo i były robaczywe. Pierwszy większy wysyp darów leśnej ściółki odnotowaliśmy w ostatnim tygodniu lipca. Opady deszczu i cieplejsze noce zrobiły swoje. Jednak i tak na największe zbiory można było liczyć w pobliżu terenów podmokłych i leśnych cieków wodnych m.in. w okolicy Masywu Dzikowca. Ruszyły maślaki i podgrzybki, szybko jednak ich zapasy się wyczerpały.

Teraz jest szansa na zbiory. Ostatnie deszcze poskutkowały, jeszcze żeby tylko noce było cieplejsze, to byłaby szansa na dłuższe leśne łowy. Na taki sezon jak w 2017 roku nikt już nie liczy, ale ciekawe okazy już się  spotyka.

A WY? MACIE JUŻ ZA SOBĄ PIERWSZE UDANE WYPRAWY PO SKARBY LASU?


Grzybobranie  - sezon 2019:
BOGUSZÓW-GORCE: TO BRZMI NIEWIARYGODNIE, ALE SĄ TU GRZYBY [FOTO]

Przypominamy, jak to dawniej bywało - sezon 2018:
WAŁBRZYCH I REGION: WARTO NA GRZYBY? WARTO!
WAŁBRZYCH, REGION: MOŻNA JUŻ ZNALEŹĆ PIĘKNE OKAZY
SPRAWDZILIŚMY, CZY POJAWIŁY SIĘ GRZYBY. POJAWIŁY SIĘ

I wcześniej:
PODZAMCZE: DWA DORODNE BOROWIKI (FOTO)
STARY GLINIK: OCZY NAS NIE MYLĄ, SEZON NA GRZYBY RUSZYŁ (FOTO)
PIĘKNE BOROWIKI W PARKU KSIĄŻAŃSKIM I BOROWIK BLIŹNIAK [FOTO]
INWAZJA PIECZAREK NA ZUS I MIASTO (FOTO)
TAKIEGO WYSYPU GRZYBÓW PODOBNO NIE BYŁO OD LAT
PARK KSIĄŻAŃSKI - ZANOSI SIĘ NA WYSYP KAŃ (ZDJĘCIA)
REGION WAŁBRZYSKI: GRZYBY OBRODZIŁY. UZBIERASZ PEŁNY KOSZ!
NA GRZYBY LATEM W WAŁBRZYSKIE LASY?
SMARDZE W ŚRÓDMIEŚCIU
PEŁNE KOSZE I PRAWDZIWEK GIGANT

oprac. ELW
fot. Użyczone przez Czytelniczkę