Przedsiębiorcza para ze Strzegomia wpadła w Wałbrzychu. 40-latek i jego partnerka wymyślili patent na oszustwo podczas zakupów. Udało się w wielu miejscach... nie na Podzamczu.

Tydzień temu funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po przybyciu na miejsce zgłoszenia ustalili, że strzegomianie zdjęli z półki sklepowej sklepu na Podzamczu elektryczną deskorolkę o wartości blisko 700 złotych i nakleili na opakowanie kod kreskowy z ceną o 10 razy niższą. Następnie oboje udali się do kasy, gdzie zostali ujęci przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymani przez policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że 40-latek zrobił sobie z procederu stałe źródło utrzymania. Policjanci udowodnili mężczyźnie popełnienie 6 innych tego typu czynów na terenie Wałbrzycha, Legnicy oraz Jeleniej Góry. We wszystkich przypadkach oszustwa na „kod kreskowy” dotyczyły mienia o dużych wartościach. Straty oszacowane zostały łącznie na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Oboje podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionych czynów. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast mężczyzna może spędzić za kratami więzienia nawet 8 lat. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu w toku wykonanych czynności procesowych odzyskali – poza deskorolką elektryczną – także utracony ekspres do kawy o wartości ponad 1500 złotych.

Inne przykłady wyłudzeń i oszustw:
Wiem, że jesteś pedofilem. Ja tego nie oceniam
Jestem bajecznie bogaty, ale z Tobą się podzielę
Koleżanka poprosiła o pożyczkę. Telefonicznie się tego wyparła
Oglądałeś porno. Nagraliśmy cię i żądamy okupu

Groźny telefoniczny przekręt powraca

Okradają i wyłudzają za pomocą naklejek
Mówią, że usuwają awarie, a pieniądze znikają
Taki e-mail może czyhać w każdej skrzynce
Oszuści do przedsiębiorców: masz zaległość. Oddzwoń koniecznie

Zapłać zaległe składki - piszą, a tymczasem...
ZUS rozsyła faktury z poleceniem zapłaty?
Wałbrzych: Uwaga! Naciągacze rozsyłają polecenia zapłaty
Groźne telefoniczno-internetowe oszustwo


oprac. ELW
KMP Wałbrzych