Położone w centrum osiedla Podzamcze nowe przedszkole samorządowe ma zyskać na atrakcyjności - co takiego zamówiono? Jest już wyłoniony wykonawca.


O inicjatywie utworzenia na Podzamczu w budynku po prywatnym przedszkolu "Stokrotka" przy ul. Grodzkiej 13 Przedszkola Samorządowego nr 8 pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku: PODZAMCZE I PONIATÓW: BĘDZIE NOWY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE (FOTO). Przedszkole to znajduje się niedaleko innej nowej placówki, przedszkola samorządowego nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 6 (dawnej szkole podstawowej nr 21) również przy Grodzkiej. Składa się z trzech jedno- i dwukondygnacyjnych budynków połączonych łącznikiem i otoczonych ogrodem, jest tam także duży plac zabaw. I właśnie ten duży plac zabaw ma teraz zostać wyposażony na nowo - urząd miasta ogłosił przetarg.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń wraz z wykonaniem nawierzchni na placu zabaw w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Wałbrzychu w ramach „Wałbrzyskie Przedszkolaki Na Szóstkę - utworzenie i prowadzenie 200 nowych miejsc przedszkolnych w Wałbrzychu”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zamówienie obejmuje również usługę demontażu, wywozu obecnie zamontowanego wyposażenia na istniejącym placu zabaw oraz wykonania bezpiecznej nawierzchni.Jakie urządzenia się pojawią?

- Zestaw wielofunkcyjny, powinien zawierać: zjeżdżalnię metalową, ściankę wspinaczkową, dwie wieże: z daszkiem dwuspadowym lub jednospadowym, pomost wiszący, wejście linowe, przeplotnię linową, drabinkę krzyżakową, drabinkę wejściową, opcjonalnie ściankę wspinaczkową. Zestaw ma być wykonany z drewna impregnowanego, konstrukcja i elementy łączne ze stali nierdzewnej, elementy składowe kolorowe wykonane z płyt HDPE, podesty z płyty HPL antypoślizgowej, uchwyty alpinistyczne na ściance wspinaczkowej z tworzywa opartego na żywicach, liny polipropylenowe, wielooplotowe z rdzeniem stalowym - elementy stalowe cynkowane ogniowo.- Huśtawka podwójna: słupy drewniane o przekroju kwadratowym, nie mniejszym niż 90/90 mm, impregnowane, malowane, górna belka stalowa ocynkowana o przekroju ok. 80x80 mm, elementy złączne ocynkowane, siedzisko podstawowe, płaskie wykonane z gumy na metalowym ożebrowaniu.+ siedzisko dla małych dzieci, kubełkowe. Siedziska zawieszone na łańcuchach ze stali nierdzewnej. Montaż na kotwach stalowych ocynkowanych.- Huśtawka równoważnia - Belka pozioma z drewna o przekroju nie mniejszym niż 95x95 mm, kwadratowa lub okrągła, impregnowana ciśnieniowo. Elementy stalowe zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe. Słupy nośne montowane za pomocą kotew stalowych,  siedziska huśtawki i stelaż rączek wykonane z płyt polietylenowych HDPE, na końcach belki zamocowane gumowe odbojniki amortyzujące.- Piaskownica sześciokątna z bali, drewno impregnowane ciśnieniowo, siedziska narożne wykonane z desek o grubości od 25 do 40 mm, możliwa opcja siedzisk ze sklejki laminowanej, wodoodpornej.

- Sprężynowce (4 sztuki) -
Korpus sprężynowca wykonany z płyty HPDE usadowiony na sprężynie stalowej o wymiarach ok. 400x20 mm. Rączki oraz podnóżki wykonane z poliamidu. Wszelki połączenia elementów osłonięte plastikowymi zaślepkami, materiały metalowe ze stali cynkowanej malowanej proszkowo, bujak mocowany do gruntu kotwą stalową cynkowaną ogniowo. Przykładowe kształty: konik, motor, piesek, żyrafa.Jak napisano w zamówieniu, urządzenia muszą odznaczać się wysoką odpornością na oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia w wyniku aktów wandalizmu.

Informacja z otwarcia ofert: do 1 czerwca zgłosiło się 8 firm z Wrocławia, Lwówka Śląskiego, Bielawy, Zawoni, a nawet z Przemyśla i Jarosławia. Zaproponowały one kwoty od 33 do 65 tys. zł. Zleceniodawca przeznaczył na remont placu zabaw 60 600 zł. Wyłoniono wykonawcę - to firma Pala Systems Dariusz Pala z Bielawy, która wykona prace za 33 700 zł. Zamówienie ma zostać zrealizowane w miesiąc od podpisania umowy.


Obecnie w Wałbrzychu działa dziesięć przedszkoli samorządowych, jedenaste po remoncie ma zostać utworzone w szkole podstawowej nr 37 na ul. Dunikowskiego: PIASKOWA GÓRA: REMONTY W SZKOŁACH I NOWE PRZEDSZKOLE (FOTO)


Czytaj też:
PODZAMCZE: CO Z TĄ FONTANNĄ I SKWEREM? BĘDZIE, CZY NIE?
PODZAMCZE: NOWA WERSJA ALEI PODWALA MA JUŻ 10 LAT, ŚCIEŻKA 7 (FOTO)
PODZAMCZE: RUSZAJĄ KOLEJNE INWESTYCJE I POWSTAJE PARKING (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIDAĆ JUŻ ZARYSY NOWEJ SZKOŁY (FOTO)


Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska