Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podzamcze" rozpoczęła parkingową rewolucję. Porządkowany jest teren pod miejsca postojowe, powstają też ogrodzone parkingi, w których miejsca są rezerwowane.

- Bardzo dużo się zmienia na osiedlu w kwestii parkingów. Na wniosek mieszkańców, członków spółdzielni, budujemy nowe parkingi i porządkujemy nasz teren pod miejsca postojowe - mówi Tadeusz Choczaj, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze.
Spółdzielnia wypróbowała rozwiązanie tworzenia rezerwowanych miejsc parkingowych przy budynku na ul. Blankowej 1-9. - Mieszkańcy naszego zasobu mieszkaniowego narzekali, że nie mogą parkować w bliskim sąsiedztwie budynku, bo miejsca są pozajmowane przez członków wspólnoty. Zdecydowaliśmy się ogrodzić fragment naszego terenu i wstawić bramę wjazdową na pilota - wyjaśnia prezes SM Podzamcze. W ten sposób powstał zamknięty parking niestrzeżony z miejscami dedykowanymi mieszkańcom spółdzielni, którzy wyrazili chęć zapisania się do tego projektu. W kwietniu ok. 30 pierwszych miejsc parkingowych rozeszło się jak świeże bułeczki. - Z chętnymi podpisane były umowy. Otrzymali oni piloty do bramy i zobowiązali się ponosić koszty eksploatacyjne parkingi w wysokości 30 zł miesięcznie w przypadku członków spółdzielni - zaznacza Choczaj.
Rozwiązanie przyjęte w pierwszej lokalizacji sprawdziło się dlatego jest kopiowane w innych miejscach. Jeszcze w tym roku podobny parking powstanie na ul. Blankowej 44-48, a na przyszły rok takie rozwiązanie przyjęte będzie na Grodzkiej 5-7. Mieszkańcy zrzeszeni w spółdzielni dostrzegają w takich parkingach szansę na rozwiązanie problemów z miejscami postojowymi. 


Na brak miejsc parkingowych uskarżają się zwłaszcza mieszkańcy wysokościowców.

Drugi nurt działań spółdzielni na największym wałbrzyskim osiedlu jest porządkowanie terenu przeznaczonego na miejsca postojowe bez jego ogradzania. W tym roku spółdzielnia takimi działaniami objęła teren przy Blankowej 27-31. Być może w przyszłym roku uda się te działania kontynuować we współpracy z miastem, do którego należy część gruntów na Podzamczu. 

Polecamy też:
PODZAMCZE: MILIONY NA TERMOMODERNIZACJĘ PRZYZNANE

NA PODZAMCZU POSYPIĄ SIĘ MANDATY
TERMOMODERNIZACJA NA PODZAMCZU WKRÓTCE ZA ŚRODKI UNIJNE
KOLEJNE MIESZKANIA KOMUNALNE NA PODZAMCZU I NOWYM MIEŚCIE

PODZAMCZE: WIELKI BRAT JUŻ PATRZY
PREZYDENT Z MIESZKAŃCAMI O PODZAMCZU
PODZAMCZE: CO Z TYMI PARKINGAMI?Elżbieta Węgrzyn