Data wydarzenia: 25.06.2022 15:00 - 25.06.2022 18:30
Miejsce wydarzenia: Aleja Podwale

Teraz utrudnienia dla kierowców i pasażerów w dzielnicy Podzamcze, w związku z organizacją wyścigu.


Jak zawiadamia ZDKiUM, 25 czerwca (sobota) w związku z organizacją wyścigu kolarskiego „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha”, nastąpi całkowite zamknięcie Alei Podwale od skrzyżowania z ul. Hetmańską do skrzyżowania z ul. Basztową.

Od godziny 14:00 do godziny 19:00 nastąpi również czasowe zamknięcie przystanków położonych na al. Podwale oraz zmianie ulegną trasy przejazdów autobusów linii: A, C, 1, 9, 18.


Autobusy linii: A, C: dojeżdżać będą z Piaskowej Góry na Podzamcze ul. Wieniawskiego do pętli położonej na wysokości ul. Blankowej od strony skrzyżowania z ul. Gagarina, wykonają nawrót i skierują się w kierunku ul. Wieniawskiego, następnie jadąc ul. Wieniawskiego skierują się w prawo w Al. Podwale i dojadą do skrzyżowania z ul. Grodzka, nawrót i dalej powrócą na trasę obsługując kolejno przystanki przy ul. Kasztelańskiej i Poselskiej.


Autobusy linii: 9, 18: jadąc od ul. Fortecznej dojeżdżać będą wyłącznie do pętli autobusowej położonej na wysokości ul. Blankowej, po nawrocie skierują się w kierunku ul. Wieniawskiego wykonując podjazd do przystanku przy ul. Kasztelańskiej, z powinięciem obsługi przystanków przy ul. Hetmańskiej i Basztowej.

Autobus linii 1: z ul. Gagarina autobus skierowany zostanie wyłącznie do pętli autobusowej przy ul. Blankowej, po nawrocie skieruje się przez ul. Gagarina w kierunku Dworca Szczawienko, pomijając przystanki przy ul. Basztowej, Hetmańskiej, Kasztelańskiej, Husarskiej i Poselskiej.


Godziny odjazdów autobusów mogą z tego powodu ulec zmianie.


Informacje o wyścigu:

Organizatorem kryterium kolarskiego jest Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej, organizujące wyścig zgodnie z przepisami sportowymi UCI i Polskiego Związku Kolarskiego. Wyścig będzie rozegrany 25 czerwca 2022 roku na terenie wałbrzyskiej dzielnicy mieszkaniowej Podzamcze, na trasie dwupasmowej Alei Podwale. Kryterium uliczne o „Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha” jest wyścigiem otwartym dla polskich i zagranicznych ekip klubowych oraz zawodniczek i zawodników zgłaszających się indywidualnie. Zgłoszenia należy przesłać do 22.06.2022 roku do godziny 23:59, tylko drogą elektroniczną na adres email: wynikizawodow.eu. Biuro zawodów w OSK Podzamcze.

Kolejność startu:

Długość 1 okrążenia = 1,8 km
godz. 15.00
- start kategorii żakini – dystans 5okr. = 9,0 km,
godz. 15.30
- start kategorii żak – dystans 7okr. = 12,6 km,
godz. 16.00
- start kategorii młodziczka – dystans 8okr. = 14,4 km,
godz. 16.30
- start kategorii młodzik – dystans 10 okr. = 18,0 km,
godz. 17.00
- start kategorii juniorka młodsza – dystans 12 okr. = 21,6 km
godz. 17.30
- start kategorii junior młodszy – dystans 15 okr. = 27,0 km
godz. 18.30
- Dekoracja zwycięzców.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany godzin startu
poszczególnych grup wiekowych w zależności od ilości startujących.


Przypominamy też pasażerom, że:
Stary Zdrój: kolejna zmiana trasy autobusu
Opr. i foto ilustracyjne archiwalne: Magdalena Sakowska