59-letni mieszkaniec ul. Szkolnej w Wałbrzychu w sobotni wieczór miał nieproszonych gości. Ich wizytę zapamięta na długo... A 17 i 21-letni sprawcy tego zamieszania przyjmować wizyty będą w więzieniu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 2 grudnia, około godziny 20:30, otrzymał zgłoszenie o siłowym wtargnięciu dwóch sprawców do jednego z mieszkań przy ul. Szkolnej w Wałbrzychu. Mężczyźni, zgodnie z relacją pokrzywdzonego, mieli wyważyć drzwi wejściowe do domu, pobić 59-letniego właściciela lokalu, a przy okazji wybić okna w jednym z pomieszczeń w mieszkaniu.

Wysłani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że sprawcami tego zdarzenia są dwaj młodzi wałbrzyszanie. Poszukiwani nie zamierzali szybko się poddać, policjanci zatrzymali ich po pościgu. Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 17 i 21 lat. Starszy z nich był bardzo agresywny i naruszył dodatkowo nietykalność cielesną jednego z policjantów. 

Obu mężczyznom za szereg popełnionych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. W momencie zatrzymania obaj wałbrzyszanie byli nietrzeźwi. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonego.

KMP Wałbrzych
oprac. i fot. ELW