Pijany kierowca na gościnnych występach mocno narozrabiał na jednej z wałbrzyskich posesji. I nie tylko on...


We wtorek 27 sierpnia około godziny 23:45 manewrującego samochodem na terenie ich posesji mężczyznę zauważyli mieszkańcy, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policjantów. Kierujący cofając najpierw uszkodził jeden z zaparkowanych pojazdów, a następnie ruszył do przodu i - uderzył w drugi samochód.Po przyjeździe na ul. Skłodowskiej-Curie policjanci wykonali badanie na zawartość alkoholu, które wykazało u sprawcy kolizji 1,51 promila tej substancji w organizmie. Zatrzymali więc 37-latka, a w trakcie wykonywanych dalszych czynności ustalili, że nie posiadał on także prawa jazdy, a wcześniej przyjechał w stanie nietrzeźwości do Wałbrzycha z Zagórza Śląskiego. Wszyscy spotkani po drodze mieli szczęście...

Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia poza droga publiczną podejrzanego czeka sprawa sądowa. 37-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Warto po raz kolejny podkreślić, że właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego policja przypomina - jeśli widzimy, że dana osoba chce prowadzić auto, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwiamy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.Do niemal identycznego zdarzenia doszło dzień później na terenie powiatu kłodzkiego. 65-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym nieprawidłowo wykonywał manewr cofania i doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Policjanci wyczuli do kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie  mężczyzny było 2,2 promile alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 65-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego funkcjonariusze  zatrzymali prawo jazdy. Jemu też grozi do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.


Czytaj też:
POLICJA: MYŚLELI, ŻE SĄ NA POLOWANIU, A SAMOCHODY TO ZWIERZYNA?
UKRYWAŁ SIĘ, ALE SIĘ NAPIŁ I SIADŁ ZA KIEROWNICĄ
PODGÓRZE: RUSZYŁA Z MIEJSCA I BYŁO GŁOŚNE BUM! (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: TEGO PANA ZATRZYMALI PO PIJAKU 6 RAZY. A INNI...
PODGÓRZE - JUŻ NIE PRZEZ RONDO, ALE PRZEZ DOM CHCIAŁ PRZEJECHAĆ


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych