Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, sąd rejonowy w Kłodzku, na wniosek tamtejszego prokuratora rejonowego, tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 35-letniego Pawła B. podejrzanego o zabójstwo bezdomnego mężczyzny z Nowej Rudy.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia w godzinach popołudniowych w Nowej Rudzie-Słupcu na Osiedlu XXX-lecia. Za pawilonami handlowymi Paweł B. spożywał piwo i gdy zauważył 60-letniego Lesława M., od razu go zaatakował, zadając mu dwa uderzenia nożem w plecy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, a jego zwłoki odkrył przypadkowy przechodzień. 

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych Paweł B. został zatrzymany przez policję. W jego plecaku znaleziono zakrwawiony nóż, miał on również ślady krwi na odzieży.

Prokurator postawił Pawłowi B. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a w złożonych wyjaśnieniach dokładnie opisał jego przebieg. Jako motyw swojego zachowania podał, że kilka lat temu został pobity przez pokrzywdzonego i gdy go zobaczył, postanowił się zemścić. Podejrzany, podobnie jak pokrzywdzony, jest osobą bezdomną i przebywał na terenie Nowej Rudy.

Podejrzanemu za ten czyn grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności (nie mniej niż 8) albo dożywocie.

Opr. Magdalena Sakowska