To kolejne zatrzymanie za tego typu przewinienia w naszym regionie. Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ząbkowickiego podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem małoletniej poniżej 15. roku życia. Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów i dowodów sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 

Funkcjonariusze pionu operacyjnego z Dzierżoniowa przy wsparciu policjantów z komendy w Ząbkowicach zatrzymali 40-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstw o charakterze pedofilskim. Po zatrzymaniu podejrzanego przeprowadzili przeszukanie w jego mieszkaniu. W związku z tym zabezpieczono m.in. trzy telefony komórkowe oraz komputer. Urządzenia te zostały przekazane biegłemu, by sprawdził,  czy na tych nośnikach znajdują się materiały o charakterze pedofilskim.

Po zebraniu materiału dowodowego i jego analizie mężczyźnie zostały przedstawione trzy zarzuty. Pierwszy obejmował nawiązanie kontaktu z małoletnią i, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do swojego wieku, dążenie do spotkania oraz składanie propozycji seksualnych. Kolejne to posiadanie (i to w celu rozpowszechnienia) treści pornograficznych z udziałem małoletnich i molestowanie małoletniej poniżej 15. roku życia.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku prokuratury oraz dzierżoniowskiej policji i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
POWSTANIE MAPA I REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH Z DANYMI OSOBOWYMI
POLICJA OPUBLIKOWAŁA WIZERUNKI PEDOFILÓW - TRWAJĄ POSZUKIWANIA POKRZYWDZONYCH
CZY ARESZTOWANY TO DEWIANT?


Opr. Magdalena Sakowska