Do pożaru doszło w nocy z 13 na 14 listopada 2019. Ogień został zaprószony w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze trzykondygnacyjnego domu wielorodzinnego. Ewakuowano 20 osób, 4 dzieci trafiło do szpitala. Jeden zaś lokator trafił wprost do aresztu...

Kamiennogórska jednostka Policji 14 listopada 2019 roku po północy otrzymała zgłoszenie o pożarze w domu wielorodzinnym przy ul. Polnej w Kamiennej Górze.

Z budynku ewakuowano 20 osób, które po sprawdzeniu budynku przez służby, powróciły do swoich mieszkań. Czwórka dzieci została przewieziona do szpitala celem obserwacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego mieszkańca budynku, który będąc w stanie nietrzeźwości wynik badania - 2,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaprószył w swoim mieszkaniu ogień paląc papierosa. Nietrzeźwy doprowadził do spalenia mieszkania i stworzył zagrożenie dla życia oraz zdrowia pozostałych mieszkańców budynku.

W wyniku zdarzenia spaleniu uległo całe mieszkanie sprawcy pożaru składające się z trzech pomieszczeń. 15 listopada po wytrzeźwieniu, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Gorze, gdzie usłyszał zarzut wywołania pożaru, czyli spowodowania niebezpieczeństwa, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób.

58-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat lat 3.

Sąsiadów się nie wybiera, jednak niektórzy to "trudne" jednostki i do podobnych zdarzeń w naszym mieście oraz regionie dochodzi regularnie:
WAŁBRZYCH: POŻAR NA UL. LEGNICKIEJ - POSTAWIONO ZARZUTY [FOTO]
POŻAR W STARYM LESIEŃCU: POPIŁ I PODPALIŁ WŁASNY DOM? [FOTO]
GRYZĄCY DYM W CAŁYM WYSOKOŚCIOWCU
ZAPALIŁ SOBIE OGNISKO W ZSYPIE

najbardziej rażące przypadki
SPALIŁ ŻYWCEM CZWORO SWOICH ZNAJOMYCH
CHCIAŁ WYSADZIĆ BUDYNEK RAZEM Z RODZINĄ


oprac. ELW
KPP Kamienna Góra