Dopiero co pisaliśmy o wałbrzyszaninie, który 35-tką uciekał autem przed policją, chcąc zapewne ukryć to, że nie posiada prawa jazdy. Do jeszcze bardziej szokującego pościgu doszło w Jaworze - pijany mieszkaniec Bolkowa uciekał ulicami miasta wioząc na tylnym siedzeniu bez fotelika trzyletnie dziecko!

Do zdarzenia doszło na ul. Kuzienniczej, kiedy policjanci jaworskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem. Siedzący za kierownicą tego samochodu mężczyzna przekroczył bowiem dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 21 km/h. Kierowca tego pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący fiatem pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta. Po kilku kilometrach, w Niedaszowie kierujący, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bolkowa, został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, powodem jego zachowania była jazda na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w samochodzie znajdowało się czworo pasażerów, w tym 3–letnia dziewczynka, która podróżowała bez fotelika. 37-latek nie posiadał również dowodu rejestracyjnego fiata oraz jego ubezpieczenia.

Teraz podejrzewany za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zgodnie z nowym przepisami za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj też:
UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ - BMW NIE POMOGŁO
PIJANY WJECHAŁ W ŚCIANĘ SKLEPU I PRÓBOWAŁ ZBIEC
UCIEKAŁ AŻ ZATRZYMAŁY GO ROGATKI KOLEJOWE
WESOŁY AUTOBUS UDERZYŁ W RADIOWÓZ
PIJANY RAJD PRZEZ PODZAMCZE- TARANOWAŁ SAMOCHODY
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM

Opr. Magdalena Sakowska
Foto: Elżbieta Węgrzyn