Podczas imprezy charytatywnej w naszym mieście mężczyzna zaatakował kilkunastoletnią wolontariuszkę, która upadła i zraniła się w nogę. Policja poszukuje damskiego boksera, który dopuścił się rękoczynu na nieletniej.


Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło 1 grudnia 2019 roku około godziny 12:30 na skrzyżowaniu ulicy Dunikowskiego z ulicą Norwida. Z ustaleń śledczych wynika, że tego dnia pokrzywdzona zabezpieczała, jako wolontariuszka, trasę odbywającego się Biegu Mikołajkowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. W pewnym momencie, około godz 12:30, od strony ulicy Długiej nadjechał pojazd typy SUV, z którego wysiadł mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrostu 180-190 cm, krępej budowy ciała i gdy usłyszał od wolontariuszki, że droga jest zamknięta, zdenerwowany tym faktem popchnął odwróconą już do niego plecami dziewczynę. W wyniku upadku pokrzywdzona doznała "obrażeń, które naruszyły czynności narządów ciała na czas dłuższy, niż siedem dni" - czyli wymagała leczenia.

Z zeznań pokrzywdzonej oraz świadków, a także na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu nie udało się na razie wytypować sprawcy tego zdarzenia. Policjanci poszukują kolejnych świadków, którzy mogliby mieć informacje na temat numeru rejestracyjnego pojazdu lub tożsamości kierującego samochodem.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji I w Wałbrzych pod numerami telefonów 74-842-03-331 lub 74-842-20-747.


Czytaj też:
POLICJA REGION: NAPADLI I BRUTALNIE POBILI DWÓCH NASTOLATKÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: BRUTALNY ATAK NA KIEROWCĘ NA ULICY GWARKÓW
PLAC MAGISTRACKI: BRUTALNY NAPAD CZWÓRKI CHULIGANÓW
ŚRÓDMIEŚCIE: BEZ POWODU NAPADŁ I SKOPAŁ NASTOLATKA
BOGUSZÓW-GORCE: SZEDŁ Z DZIECKIEM, ZOSTAŁ POBITY
PODZAMCZE: POBIŁ MĘŻCZYZNĘ I SKAKAŁ PO SAMOCHODZIE

WAŁBRZYCH: SPOTKAŁ ZNAJOMEGO I BIŁ GO DO NIEPRZYTOMNOŚCI

BYŁ SFRUSTROWANY I NAĆPANY - Z BRATEM POBILI PRZECHODNIA
POBIŁ W BIAŁY DZIEŃ, OKRADŁ I ZASTRASZAŁ ŚWIADKA
DWÓCH NA JEDNEGO. DOPADLI GO NA KLATCE SCHODOWEJ
WAŁBRZYCH: ZAMIAST ZAPŁATY TAKSÓWKARZ OTRZYMAŁ TĘGIE LANIE

Opr. MS
Foto archiwalne