Niektórzy w Sylwestra bawią się tak dobrze, że nie zauważają nadliczbowego gościa... a ten po kolei wypełnia swój plan, jakby nikogo w domu nie było...


Tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na wierzchu reklamówki na jednej z ulic na Piaskowej Górze w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu trafił 37-letni mężczyzna. Zatrzymany wałbrzyszanin typowany był jako sprawca innego przestępstwa, do którego doszło w sylwestrową noc, również w tej dzielnicy.

Nocą z 31 grudnia na 1 stycznia sprawca wykorzystując otwarte drzwi wszedł do przedsionka domu jednorodzinnego, w którym akurat witano Nowy Rok. Z wieszaka zabrał dwie kurtki męskie wraz z kluczykami do samochodu oraz pilotem do bramy garażowej, którego zaraz po wyjściu z domu użył. Z garażu ukradł elektronarzędzia, zabawki, CB-radio, hulajnogę oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Ponieważ skradzione rzeczy zajmowały dużo miejsca, złodziej wywiózł je stojącym w garażu samochodem, który po przetransportowaniu skradzionego mienia - odstawił na miejsce. Właściciel skradzionych rzeczy straty oszacował na kwotę 6500 zł.

Śledczy prowadzący sprawę jako sprawcę kradzieży wytypowali 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W piątek 10 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Wpadł w ręce mundurowych po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na widoku reklamówki z zawartością płyt CD oraz podręcznego zestawu narzędzi. W tym wypadku skradzione mienie wyceniono na kwotę 200 zł.


Mężczyzna usłyszał już zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. A my przypominamy, żeby w przedpokoju nie pozostawiać cennych rzeczy, albo bezwzględnie zamykać drzwi na zamek, kiedy jesteśmy w domu.


Czytaj też:
POLICJA: UKRADŁ Z KOŚCIOŁA RELIKWIE - MYŚLAŁ, ŻE TO ZŁOTO (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: TA SZAJKA KRADŁA WSZYSTKO, NAWET... BOCIANY BOGUSZÓW-GORCE: O TRÓJCE ZŁODZIEI, CO TO... ALARM UKRADLI
ŚRÓDMIEŚCIE: ZADZIWIAJĄCY MULTIPRZESTĘPCA SCHWYTANY
POLICJA: DLACZEGO DWAJ MĘŻCZYŹNI CHOWALI SIĘ ZA BOJLEREM
WŁAMALI SIĘ I SPLĄDROWALI CAŁY BUDYNEK
WSZEDŁ PRZEZ OKNO W ŁAZIENCE I SCHOWAŁ SIĘ ZA KOMODĄ

POLICJA WAŁBRZYCH: WŁAMAŁ SIĘ 26 RAZY NA TERENIE MIASTA
WAŁBRZYCH I SZCZAWNO: JEGO SPECJALNOŚĆ TO DOMY JEDNORODZINNE
POLICJA WAŁBRZYCH: TAK SIĘ BAWIŁA NA IMPREZIE
BOGUSZÓW-GORCE: ZEZNAŁA, ŻE WŁAMAŁA SIĘ DO MIESZKANIA. CZEMU?


Opr. MS
Foto: ilustracyjne