Starsza mieszkanka Piaskowej Góry trafiła na wyjątkowo nieuczciwą znalazczynię jej zgubionego "majątku", która czego nie mogła wydać, to spieniężyła w lombardzie.

Ogołociła i zastawiła

Do zdarzenia doszło w jednym z marketów przy ul. Długiej w Wałbrzychu 7 października około godziny 16:30. Podczas pakowania zakupów 65-letniej kobiecie przy kasie na posadzkę wypadł z siatki telefon komórkowy oraz portfel. 37-latka widząc to, nie zdecydowała się oddać mienia pokrzywdzonej, a postanowiła wykorzystać sytuację i zabrać je ze sobą. Następnie zrobiła sobie wycieczkę ulicami Piaskowej Góry i aż dziewięć razy zapłaciła kartą bankomatową za zakupy. Gotówkę również wydała, a telefon komórkowy o wartości 450 złotych zastawiła w pobliskim lombardzie. Ostatecznie postanowiła odwiedzić pokrzywdzoną w jej mieszkaniu i oddała kobiecie ogołocony portfel z kartę bankomatową.

Chwilę później podejrzana trafiła w ręce zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu i została osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Teraz za kradzież mienia oraz włamania na konto bankowe 37-letniej wałbrzyszance grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Kobieta przyznała się do popełnienia wszystkich przestępstw i złożyła wyjaśnienia. Policjanci odzyskali utracony w wyniku przestępstwa telefon komórkowy.


Co zrobić, by nie stracić?

Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają. Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni. Większą sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania. Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą. Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać. Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom. Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.


Czytaj też:
ŚRÓDMIEŚCIE, PODZAMCZE: I CO Z TEGO, ŻE KASA LEŻY NA ULICY?

POLICJA POSZUKUJE SPRAWCÓW KRADZIEŻY PORTFELA W SKLEPIE (FOTO)
SZCZAWIENKO: DRAMATYCZNA HISTORIA PEWNEGO PORTFELA
BIAŁY KAMIEŃ, GLINIK: CO LEŻAŁO NA ULICY W TEJ DZIELNICY?
ZDĄŻYŁ WRÓCIĆ Z MARKETU, GDY ZAPUKAŁA DO NIEGO POLICJA
UKRADŁ ZNALEZIONE PIENIĄDZE I SKORZYSTAŁ Z KARTY
oprac. ELW
KMP Wałbrzych
fot. ilustracyjne Elżbieta Węgrzyn