Młody człowiek włamywał się do aut zaparkowanych na Piaskowej Górze i nie tylko. Obrabował nawet ciężarówkę. A do tego miał narkotyki.


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca naszego miasta podejrzewanego o włamania do samochodów. W jego mieszkaniu przy ul. Malczewskiego znaleźli metamfetaminę oraz skradziony portfel z pieniędzmi w kwocie 1400 złotych, dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową, dowód rejestracyjny od quada, a także telefon komórkowy.

Mundurowi ustalili, że wszystkie skradzione przedmioty, poza telefonem komórkowym, pochodzą z włamania do samochodu ciężarowego, do którego doszło 3 października przed godziną 21.00 przy ul. Długiej. Wtedy to sprawca wybił szybę w pojeździe, zerwał zamek zabezpieczający schowek i ukradł wymienione wyżej dokumenty, gotówkę w kwocie 3,5 tysiąca złotych oraz 900 funtów brytyjskich.

Policjanci udowodnili 24-latkowi także kradzieże z włamaniami do kolejnych dwóch samochodów. Wcześniej, 1 października, mężczyzna wybił szybę w innym aucie zaparkowanym przy ul. Długiej i ukradł z niego tablet oraz saszetkę, w której były dokumenty i portfel z pieniędzmi w kwocie 400 złotych, a 24 sierpnia tego roku dokonał podobnego czynu w Bielawie. Wtedy to z otwartego pojazdu zniknął znaleziony podczas przeszukania telefon komórkowy oraz pieniądze - 1100 złotych.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. 24-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze tymczasowo zajęli mienie podlegające przepadkowi, które podejrzany kupił za część skradzionej gotówki. Między innymi sprzęt RTV.

Czytaj też:
POLICJA: WAŁBRZYSZANIE ZAWZIĘLI SIĘ NA TIR-A ZA GRANICĄ
POLICJA: DZIWNE PRZYGODY Z SAMOCHODAMI I TRAKTOREM
POLICJA WAŁBRZYCH: AUTO BEZ RADIA I WREDNA ZNAJOMA
POLICJA: WYBIĆ SZYBĘ, UKRAŚĆ AUTO I W NOGI
WPADLI SPECJALIŚCI OD WŁAMAŃ DO SAMOCHODÓW
WIELBICIEL LUSTEREK SAMOCHODOWYCH I CUDZYCH ROWERÓW POSIEDZI


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych