Zakończył się remont ul. Dunikowskiego na Piaskowej Górze. Ulica jest już dopuszczona do ruchu, trwają ostatnie prace na poboczach, a na zdjęciach możecie zobaczyć, jak kiedyś wyglądała i jak teraz wygląda.Zostały jeszcze kosmetyczne poprawki, ale całość praktycznie już jest. Po drodze były opóźnienia, problemy z sieciami podziemnymi, potem inwestycja czekała na finał renowacji Ogródka Jordanowskiego, ale cały odcinek o długości 0,737 km remont ma już za sobą. To kolejna odnowiona ulica na Piaskowej Górze, po ulicach Duracza (a teraz Miłosza - 2015), Hirszfelda (2020), Nałkowskiej (2017 i 2020), Kusocińskiego (2014), Makuszyńskiego (2013), Broniewskiego (2012). Na razie remontu w tej części osiedla nie doczekały się ul. Malczewskiego i Gajcego. Teraz przebudowa czeka ul. Długą od Dunikowskiego właśnie - do Wrocławskiej (Wałbrzych: skrzyżowanie Długiej i Wrocławskiej do remontu (FOTO)).
Prace na ul. Dunikowskiego zostały podzielone na dwa etapy, pierwszy od stycznia 2020 objął odcinek od ul. Długiej do ul. Miłosza (była Duracza), łącznie ze skrzyżowaniem. Etap drugi, który rozpoczęto latem 2020, objął fragment ul. Dunikowskiego od skrzyżowania z ul. Miłosza do ul. Broniewskiego. 
Na remont ul. Dunikowskiego przyznano dofinansowanie z FDS 50%, czyli 4 474 267,00 zł; prace przeprowadziło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o., a ich koszt wyceniono pierwotnie na 7 478 602,75 zł, do tego koszt nadzoru inwestorskiego, w sumie około 7 700 000 zł.
Ulica Dunikowskiego gotowa, Ogródek Jordanowski otwarty, w wyremontowanej szkole planowane jest zagospodarowanie terenu (WAŁBRZYCH: JAKIE INWESTYCJE W SZKOŁACH MIASTO PLANUJE NA 2021 ROK (FOTO)) i brak jeszcze tylko zaległej inwestycji z Wałbrzyskiego  Budżetu Partycypacyjnego 2017 nieopodal szkoły, czyli placu zabaw o nazwie "Wieżowiec", ale i ten powstanie: PIASKOWA GÓRA: NARESZCIE POJAWI SIĘ NOWY PLAC ZABAW.


Inwestycję na Dunikowskiego śledziliśmy na bieżąco:

PIASKOWA GÓRA: OGRÓDEK JORDANOWSKI ZAPRASZA (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: ZMIANA W SPRAWIE REMONTU DUNIKOWSKIEGO (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: UL. DUNIKOWSKIEGO - JESZCZE KILKA TYGODNI (FOTO)
PIASKOWA GÓRA - RUCH NA OBU PLACACH BUDOWY (FOTO)
Piaskowa Góra: co z remontem ul. Dunikowskiego? (FOTO)

Co się dzieje na Dunikowskiego oraz Nałkowskiej i Hirszfelda (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: NAŁKOWSKIEJ I DUNIKOWSKIEGO CAŁKIEM INNE (FOTO)


W dzielnicy sporo się dzieje:
PIASKOWA GÓRA: WŁAŚNIE RUSZA REMONT STADIONU (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: NOWA ULICA JUŻ W BUDOWIE, SĄ UTRUDNIENIA (FOTO)Opr. i foto: Magdalena Sakowska
Zdjęcia archiwalne sprzed remontu: Elżbieta Węgrzyn