Zwykła kontrola drogowa na ul. Broniewskiego zakończyła się szeregiem nieoczekiwanych odkryć policji...


Policjanci z wałbrzyskiej jedynki pełniący służbę 28 grudnia, tuż po godz. 22.00 zatrzymali do kontroli jadącego ul. Broniewskiego Forda Focus. Za kierownicą siedziała 19-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Jej nerwowe zachowanie podczas kontroli spowodowało, że policjanci nabrali podejrzeń, że kobieta może być pod wpływem środków odurzających – pobrano zatem krew do badania. Nerwowo zachowywali się również pasażerowie Forda, 17-latka i 33-latek.

Jak się okazało oboje mieli powód do zdenerwowania. Mundurowi znaleźli przy nich amfetaminę, z której można było uzyskać blisko 300 porcji tego narkotyku. Kolejne środki odurzające znaleziono podczas sprawdzenia mieszkania 33-latka. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 800 porcji handlowych amfetaminy.

Zebrane przez śledczych materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 33-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania innej osobie środków odurzających.  Sąd Rejonowy zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają obecnie, skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić.

O dalszych losach 33-latka zadecyduje sąd.  W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
POLICJA: PANI Z DZIECIĘCĄ SASZETKĄ I PAN Z MŁOTKIEM
POLICJA: POŚCIG, DACHOWANIE, NARKOTYKI I GUMOWA RĘKAWICZKA (FOTO)
WAŁBRZYCH: JOGI ODKRYŁ WSTYDLIWĄ TAJEMNICĘ 36-LATKI
ŚRÓDMIEŚCIE: DILER MIESZKAŁ SOBIE KOŁO KOMENDY
PIASKOWA GÓRA, REGION: W SAMOCHODZIE, W MIESZKANIU, W WARSZTACIE
PIASKOWA GÓRA: 7000 PORCJI AMFETAMINY ZDJĘTYCH Z RYNKU
NOWE MIASTO: DWÓCH W SAMOCHODZIE I 900 PORCJI


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych