Data wydarzenia: 07.05.2017 11:00 - 07.05.2017 13:00
Miejsce wydarzenia: kościół p.w. św. Wojciecha przy ul. Topolowej

W najbliższą niedzielę, 7 maja, o godz. 11 będzie miała miejsce czwarta po II wojnie światowej konsekracja świątyni w Wałbrzychu. Konsekrowany zostanie kościół p.w. św. Wojciecha przy ul. Topolowej w dzielnicy Piaskowa Góra.

W XX-lecie powstania parafii św. Wojciecha na Piaskowej Górze biskup Ignacy Dec dokona konsekracji nowo wybudowanego kościoła. Parafia św. Wojciecha została wydzielona na mocy dekretu biskupa Tadeusza Rybaka z parafii św. Józefa Robotnika, Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu oraz dwóch ulic z parafii w Szczawnie-Zdroju.
Inicjatorami powołania parafii jest ks. infułat Julian Źrałko, oraz ks. prałat Wenancjusz Róg. Parafia została erygowana 9 maja 1997 roku. Pierwszym jej proboszczem był ks. Marek Babuśka, a od 2006 roku proboszczem jest ks. kanonik Stanisław Wójcik.
W dwie dekady udało się stworzyć wspólnotę i wykończyć świątynię oraz jej wnętrze, świadczy to o dużym zaangażowaniu wspólnoty. - To znamienita i podniosła uroczystość. Podczas niej przypomniane zostanie założenie parafii i budowa świątyni. Ksiądz biskup poświęci ołtarz wałbrzyskiego kościoła, na którym odprawiana jest msza, a także namaści jego ściany specjalnym olejem. To wielka uroczystość dla parafii i całego miasta - mówi ks. dr Daniel Marcinkiewicz
, rzecznik prasowy Diecezji Świdnickiej.

Obecnie na terenie parafii mieszka 5,4 tys. mieszkańców regionu.


Przeczytaj też
MSZA PAPIESKA JUŻ PO RAZ TRZYNASTY
PRYMAS CZECH W SZCZAWNIE-ZDROJU
BIAŁY KAMIEŃ: ZMIANY W PARAFII

KOLĘDA. O CZYM ROZMAWIAĆ, ILE DAĆ W KOPERCIE?
OBRZUCAŁ PLEBANIĘ KAMIENIAMI I ZARYSOWAŁ KSIĘDZU SAMOCHÓD
KOŚCIELNA I KUCHARKA PO KOLĘDZIE... BO KSIĄDZ BYŁ CHORY
O CZYM TWITTUJE NASZ BISKUP?
UROCZYSTOŚCI W SANKTUARIUM - KSIĄDZ ANDRZEJ RASZPLA UPAMIĘTNIONY
ZMIANY PERSONALNE W PARAFIACH REGIONU WAŁBRZYSKIEGO
CZY WAŁBRZYSZANIE MODLĄ SIĘ ZA POLITYKÓW?
ŚWIĘTO ŚWIATŁA W KRZESZOWIE
NOWA KAPLICZKA ZE STUDNIĄ


oprac. Elżbieta Węgrzyn