Choć nowy Man strażaków z OSP Gorce przeszedł już swój chrzest ogniowy, to 16 października 2021 odbyło się jego oficjalne przekazanie połączone z przekazaniem jednostce nowego sztandaru. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Podziękowali za pomoc i współpracę

To był ważny dzień dla ochotników z Gorc. Istotny moment, by podziękować za wsparcie udzielone im w ostatnich miesiącach. Zaproszenie władz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorc do Centrum Kulturalno-Kongresowego "Witold" przyjęli przedstawiciele powiatu wałbrzyskiego i boguszowskiego Ratusza, PSP Wałbrzych reprezentował st. kpt. Tomasz Kwiatkowski - Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego oraz oficer prasowy, nie zabrakło również przedstawicieli władz OSP Boguszów.- Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN. W trakcie uroczystości zostały wręczone liczne podziękowania. Dziękujemy bardzo za obecność wszystkim zaproszonym gościom oraz zaprzyjaźnionej jednostce Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów. Jest to historyczna chwila dla naszej jednostki i chcielibyśmy podziękować każdej osobie zaangażowanej w rozwój naszej OSP - podsumowują strażacy z OSP Gorce, którzy dla wyróżnionych przygotowali listy gratulacyjne i piękne statuetki. 

 


Man do zadań specjalnych

Nowy Man strażaków z Gorc przyjechał do remizy wprost z kieleckiej fabryki 19 grudnia 2021. Kosztował łącznie 899 991 zł, a na jego zakup składały się środki z kilku źródeł: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - 360 tys. zł, Gmina Boguszów-Gorce - 300 tys zł, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - 200 tys. zł, Powiat Wałbrzyski - 40 tys. zł, i dodatkowo, WSSE - "Invest Park" przyznała druhom 5 tys. zł na dofinansowanie do pojazdu poprzez zakup wyposażenia.Wóz pieszczotliwie nazwany "Mańkiem" to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Man z napędem 4x4, mający 320 koni mechanicznych, dający radę w akcjach miejskich, ale i do pracy w terenie górskim. Szczegółowo o jego parametrach i wyposażeniu pisaliśmy - OSP Gorce: Strażacy już przywitali nowy samochód [ZDJĘCIA].
W ostatnich miesiącach strażacy z Gorc skupili swoje wysiłki na pozyskiwaniu doposażenia dla nowego Mana. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy 27 kwietnia 2021 o godz. 21.00 podczas uroczystego przejęcia służby stał się samochodem pierwszego wyjazdu i zastąpił "Jelona", czyli wysłużony duży samochód gaśniczy marki Jelcz (rocznik 1994) pozyskany do Gorc 11 lat temu od PSP (Gorce: Maniek zastąpił Jelona. Kogo jeszcze im brakuje?). Nowy wóz sprawdził się już podczas niemal półrocznej służby i ma za sobą pierwszy przegląd. Nowy sprzęt i potrzeby

- Jednocześnie chcielibyśmy poinformować o pozyskaniu nowego sztandaru Naszej Jednostki dzięki dotacji ze strony starostwa powiatowego oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach, z której pomocą został zorganizowany festyn pt. "BEZPIECZNE WAKACJE" - wyjaśniają druhowie z Gorc. Nowy sztandar jednostki to prestiżowy element, którego dotychczas jednostka nie miała.Podczas spotkania dyskutowano o problemach związanych z planowanym malowaniem strażackiej remizy, a także zaznaczono, że nie wszystkie jeszcze postulowane przez ochotników istotne elementy wyposażenia udało się im już zakupić. Jednostce marzy się nowy quad z przyczepką, który stanowiłby ważne wsparcie m.in. podczas akcji poszukiwawczych i pożarów lasów, a także istotna w czasie pożarów budynków kamera termowizyjna. Swoje wsparcie finansowe w przyszłym roku na sprzęt dla obu boguszowskich straży ochotniczych zadeklarowała zastępczyni burmistrza.      


Polecamy też:
Gorce: Tak się bawili przy szkole ze strażakami! [FOTO]
Gorce: Maniek zastąpił Jelona. Kogo jeszcze im brakuje?
OSP Gorce: Strażacy już przywitali nowy samochód [ZDJĘCIA]