Miała ponad 3 promile alkoholu i staranowała radiowóz z policjantem w środku. Prokurator zastosował wobec niej dozór i poręczenie majątkowe.


Do wypadku doszło 20 września około godziny 20:00. Kompletnie pijana 40-latka na ul. Piłsudskiego wjechała w radiowóz, podczas gdy policjanci ruchu drogowego, przy włączonych sygnałach pojazdu uprzywilejowanego, kontrolowali inny samochód.


W wyniku tego zdarzenia jeden z funkcjonariuszy, który właśnie znajdował się w radiowozie, doznał poważnych obrażeń kręgosłupa i trafił do szpitala w Świdnicy.40-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana przez policjantów i na miejscu wypadku przebadana na zawartość alkoholu. Wynik badania to aż 3,40 promila w organizmie. Funkcjonariusze ustalili także, że 40-latka miała już wcześniej zatrzymywane prawo jazdy za picie i prowadzenie. Kobieta trzeźwiała w policyjnej izbie zatrzymań do piątkowego wieczoru.Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował wobec wałbrzyszanki dozór policyjny oraz poręczenie majtkowe. 40-latka odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: POŚCIG I QUADEM W RADIOWÓZ
DWA POŚCIGI, DWA ZDERZENIA, ALKOHOL I NARKOTYKI
POŚCIG Z PISTOLETEM I PIRAT CHCĄCY PRZEJECHAĆ POLICJANTA
WAŁBRZYCH: UCIEKAŁ NOCĄ PRZED POLICJĄ Z MIASTA PRZEZ DWIE GMINY


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych