Poszukiwany ukrywał się w mieszkaniu na Nowym Mieście, a przy okazji handlował sobie narkotykami i nielegalnymi papierosami. Czterech innych mężczyzn zatrzymano z amfetaminą i marihuaną.


Wałbrzych

Mundurowi zatrzymali ukrywającego się 25-latka 11 kwietnia. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. W tym drugim przypadku wałbrzyszanin ma spędzić 4 miesiące za kratami więzienia.


Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu tyle amfetaminy, że można było z niej wykonać kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku oraz podręczne wagi, a także telefony komórkowe. W rezultacie udowodnili mężczyźnie także handel narkotykami.W mieszkaniu mundurowi znaleźli też 8 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znalezione przy 25-latku pieniądze - 1700 złotych, które mogą pochodzić z procederu przestępczego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie narkotyków oraz nielegalnego tytoniu, a także handel narkotykami. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 10 lat pozbawienia wolności. Oczywiście plus to, na co zasłużył wcześniej.Świdnica i Świebodzice

Działania policjantów z powiatu świdnickiego związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania w dniach 13-14 kwietnia czterech mężczyzn, przy których znaleziono marihuanę oraz amfetaminę. Łącznie zabezpieczono ponad 570 porcji tych narkotyków.

Zatrzymania miały miejsce na terenie Świdnicy oraz Świebodzic. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od  23 do 37 lat. Trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. 
 
Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wszyscy trzej odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:
NOWE MIASTO: KOLEJNA DILERKA WYPADŁA Z GRY
WAŁBRZYCH: TYSIĄCE PORCJI NARKOTYKÓW I ICH DWOJE
POLICJA: TYTOŃ, MARIHUANA I (MET)AMFETAMINA
PODGÓRZE: ZATRZYMANA DILERKA
NOWE MIASTO: WPADŁA DILERKA NARKOTYKÓW
POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych