Ci, którzy liczyli na weekendową komunikację miejską z Wałbrzycha do Zagórza Śląskiego, zawiodą się. Niezmotoryzowani mieszkańcy Wałbrzycha będą mieli w tym roku utrudniony dostęp do części walimskich atrakcji, w tym popularnego kąpieliska.

W ubiegłym roku dzięki porozumieniu Gminy Walim i Gminy Wałbrzych można było w weekend w soboty i niedziele dojechać do Zagórza Śląskiego wybranymi, przedłużonymi kursami linii nr 5 i spędzić czas nad zalewem. Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta był gotowy na uruchomienie tych połączeń od 1 lipca, jednak Gmina Walim nie zdecydowała się na nie.  - Nie czujemy takiej potrzeby, mieszkańcy nie zaakceptowali takiej możliwości - mówi Adam Hausman, wójt Walimia. Przedłużona linia nr 5 do Walimia oraz Dziećmorowic działa bez zmian.


W niedzielę, przez okres wakacji, do Zagórza będzie można dojechać Zagadkobusem (ZAGADKOBUS - ROZKŁAD JAZDY). Zachęcamy do zwiedzania regionu z przewodnikiem.

Wiosną z codziennych przewozów linią nr 12 do Rybnicy Leśnej i Andrzejówki zrezygnował Mieroszów. Autobusy kursują nadal w weekendy.