Dobra wiadomość dla wszystkich czekających na lodowisko w Aqua-Zdroju. Rozpoczęła się procedura zmierzająca do wydania decyzji o jego budowie.

Prezydent Miasta Wałbrzycha zawiadamia, że 7 kwietnia na wniosek Magdaleny Szarejko z firmy TBiARCHITEKCI Sp. z o. o. z siedzibą w Gdańsku, występującej z upoważnienia Spółki Celowej Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój Sp. z o. o. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: budowa krytego lodowiska z zapleczem oraz zagospodarowaniem terenu w Centrum Turystyczno-Sportowym Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej 6 w Wałbrzychu (część działki nr 73/2, obr. 16 Biały Kamień).

Z materiałami dotyczącymi sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ul. Kopernika 2, Biuro Administracji Architektoniczno-Budowlanej, II piętro pokój nr 212, codziennie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.30 do 15.30, we wtorki w godzinach od 7.30 do 16.30, a w piątki w godzinach od 7.30 do 14.30 w terminie od 19.04.2017r. do 04.05.2017r. Sprawę prowadzi Joanna Wacławek (tel. 74 66 55 353). 

Lodowisko jest planowane w Aqua-Zdroju już od 2015 roku, kiedy to wyburzono domy przy ul. Ratuszowej i zastanawiano się, jak zagospodarować powstały plac. Początkowo miało być ono odkryte, później powstał projekt
krytego lodowiska, któremu latem będzie się otwierało boczne ściany i wtedy będzie mógł tam funkcjonować kort tenisowy, ewentualnie boisko do siatkówki. Obiekt według wstępnych założeń ma mieć taflę o wymiarach 25 na 50 metrów. Nie będzie to lodowisko sportowe, ale dla zwykłych użytkowników.

Czytaj też:
POŚLIZGAMY SIĘ NA RATUSZOWEJ?
CO SIĘ DZIEJE W AQUA-ZDROJU?

Opr. Magdalena Sakowska
Foto ilustracyjne: Pixabay