Nie tylko szkoły i przedszkola zamykają się w Wałbrzychu w czwartek 12 marca. Czego od dziś nie zrobimy i gdzie zastaniemy zamknięte drzwi?


Jak informuje urząd miasta, w związku z działaniami ograniczającymi rozprzestrzenianie się zakażeń koronawirusem w Polsce, zaleceniem rządu działalność statutowa wszystkich wałbrzyskich instytucji kultury zostaje zawieszona na najbliższe dwa tygodnie. Od 12 do 25 marca nieczynne będą: Biblioteka pod Atlantami (wszystkie filie), BWA, Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Od 12 marca nieczynne będą również Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój, Zamek Książ oraz Palmiarnia.

W przypadku wcześniej zakupionych biletów urząd miasta prosi o bezpośredni kontakt z poszczególnymi instytucjami.

Również w Szczawnie-Zdroju burmistrz podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto w najbliższym czasie. Także kiermaszu odzieży i zabawek, który miał się odbyć w sobotę 14 marca. Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego także odwołuje zaplanowane imprezy w marcu.

Instytucje pozamiejskie:

Teatr Dramatyczny:

Zgodnie z pojawieniem się decyzji administracyjnych (prezydenta, wojewody, rządu) informujemy o czasowym zawieszeniu wszelkich działań statutowych, w tym grania spektakli i prowadzenia działań okołoteatralnych zaplanowanych w naszym Teatrze od 12 marca do odwołania. W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 535-778-816.


Filharmonia Sudecka:

W związku z decyzją Ministra Kultury Piotra Glińskiego o zawieszeniu działalności instytucji kultury informujemy, że koncerty, które odbyć się miały w Filharmonii Sudeckiej w dniach 12.03. - 25.03.2020r. zostają odwołane lub przełożone.


Kina:

W dniach 12-25 marca kino Apollo pozostaje zamknięte.


Cinema City


Zgodnie z decyzją Rządu RP o tymczasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, kina sieci Cinema City będą nieczynne od czwartku 12 marca 2020 r. do odwołania. Zwrotu zakupionych biletów można dokonać za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta pod adresem: bok@cinema-city.pl.


Nasze aktualności na temat koronawirusa:
KORONAWIRUS: SYTUACJA W POLSCE, REGIONIE I WAŁBRZYCHU (AKTUALIZACJA)
Biskupi wobec koronowirusa
Rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli
Koronawirus Wałbrzych: Imprezy masowe. Co w szkołach i DPS-ach?

Koronawirus: Koleje Dolnośląskie wprowadzają obostrzenia

Koronawirus: pierwszy przypadek na Dolnym Śląsku
KORONAWIRUS: WAŁBRZYCH - PACJENCI NA OBSERWACJI, ŚWIDNICA - PANIKA W SZKOLE [AKTUALIZACJA]

Przypominamy komunikaty Sanepidu w Wałbrzychu - Koronawirus: pierwszy przypadek w Polsce, co na Dolnym Śląsku?


Polecamy:
Koronawirus: Działania prewencyjne i infolinia
Szpital Wałbrzych: Czy to koronawirus? Są już wyniki!
Koronawirus - czy jest się czego obawiać?


Opr. MS
Foto użyczone: UM Wałbrzych - Tomasz Góra