Na terenie województwa dolnośląskiego jest pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Wojewoda wystosował kolejne apele do dolnoślązaków.


Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem: Na terenie województwa dolnośląskiego jest jeden potwierdzony przypadek zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.

Jak podaje portal RMF24, zarażony 26-latek przyleciał liniami Ryanair w środę 4 marca z Wielkiej Brytanii do Wrocławia. Jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Stan mężczyzny jest dobry, służby poszukują obecnie pasażerów tego samolotu.

W piątek 6 marca wieczorem pojawiła się informacja o 4 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce - w sumie chorych jest 5 osób: pacjent z lubuskiego przebywający w Zielonej Górze, który wrócił z Niemiec, a o którym już pisaliśmy, pasażerka podróżująca z nim jednym autokarem (podobno nikt inny z tego autokaru się nie zaraził), a zamieszkała w Ostródzie oraz małżeństwo ze Szczecina, które przyjechało z Włoch i 26-latek z Wrocławia.

Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-koronawirus-w-polsce-zarazony-26-latek-przylecial-do-wroclaw,nId,4366415#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody Jarosława Obremskiego, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu dr Jacka Klakočara oraz wiceprezesa Zarządu Portu Lotniczego Przemysława Myszakowskiego.

Wojewoda zaapelował o rozważenie ograniczenia wyjazdów za granicę, o nieorganizowanie spotkań i konferencji z udziałem personelu medycznego, a także o poszanowanie praw pacjentów. Poinformował również o wystosowaniu rekomendacji do kuratorów oświaty o wstrzymaniu do odwołania wyjazdów i wycieczek szkolnych. Rekomendacje dotyczącą zamknięcia miejsc zabaw dla dzieci, zlokalizowanych w galeriach handlowych, otrzymają również dolnośląscy samorządowcy.

Podczas briefingu Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski przekazał informacje o odwołaniu imprezy Destination Imagination, która miała odbyć się we wrocławskiej Hali Stulecia pod koniec marca. Decyzja zapadła po konsultacji z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz na wniosek miasta Wrocław. 

 

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:


liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 860,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 453,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 28.

liczba osób ze stwierdzeniem koronawirusa - 1.


Czytaj też:
KORONAWIRUS: WAŁBRZYCH - PACJENCI NA OBSERWACJI, ŚWIDNICA - PANIKA W SZKOLE

Przypominamy komunikaty Sanepidu w Wałbrzychu - Koronawirus: pierwszy przypadek w Polsce, co na Dolnym Śląsku?


Polecamy:
Koronawirus: Działania prewencyjne i infolinia
Szpital Wałbrzych: Czy to koronawirus? Są już wyniki!
Koronawirus - czy jest się czego obawiać?


Opr. MS
Foto: ilustracyjne