W Wałbrzychu mamy 4 osoby hospitalizowane z koronawirusem. Sprawdziliśmy w jakim są stanie. Na terenie województwa dolnośląskiego jest już 243 potwierdzonych (4 śmiertelne) przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, a łącznie 1905 w Polsce (w tym 26 śmiertelnych). Dziś powiadomiono o śmierci 4 pacjentów.


30 marca godz. 9.00

Wałbrzych: - Mamy cztery wyniki potwierdzające koronawirusa u pacjentów naszego szpitala, a na kilkanaście kolejnych wyników czekany. Wszyscy nasi zdiagnozowani pacjenci są w stanie stabilnym - ogólnym dobrym. Dwóch mężczyzn zdiagnozowanych w sobotę pochodzi z powiatu wałbrzyskiego, a kobieta, której test otrzymaliśmy wczoraj jest spoza Wałbrzycha i naszego powiatu. Osoby te zgłosiły się do nas po powrocie z zagranicy bądź też zaraziły się poprzez kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy - zaznacza  Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego. 


Wojewoda dolnośląski: mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba jest hospitalizowana. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz z powiatu wołowskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 243– w tym cztery osoby zmarłe.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 9 osób z woj. dolnośląskiego,
- 8 osób z woj. śląskiego,
- 6 osób z woj. lubelskiego,
- 5 osób z woj. małopolskiego,
- 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubuskiego,
- 3 osób z woj. świętokrzyskiego,
- 3 osób z woj. wielkopolskiego
- oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.


Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1905/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Doniesienia z miasta i regionu:
- Epidemia, zamknięte granice, brak regularnych dostaw, brak odwiedzających i wpływów z biletów - to wszystko jest abstrakcją dla kilkuset zwierząt z prywatnego ZOO w Łącznej koło Mieroszowa. Właściciele, którzy muszą zapewnić podopiecznym paszę i opiekę weterynaryjną, proszą o każdą pomoc - ZOO w Łącznej prosi o pomoc - zwierzętom grozi głód (FOTO).
- Każdego dnia policjanci z Wałbrzycha i powiatu przemierzają całe miasto, by sprawdzić, czy osoby poddane kwarantannie stosują się do jej warunków. Jak wiele osób mają w swojej pieczy? Jakie jeszcze działania związane z epidemią prowadzi nasza policja? - Wałbrzych: Czy wałbrzyszanie stosują się do zasad kwarantanny?
- Przekazujemy stanowisko burmistrza Szczawna-Zdroju w sprawie informacji o mieszkańcach tego miasta zarażonych koronawirusem - Szczawno-Zdrój: burmistrz - nie ma u nas przypadków koronawirusa .


29 marca przybyło 224 nowych chorych ze zdiagnozowanym koronawirusem, 1 w Wałbrzychu.

29 marca godz. 20

Wojewoda dolnośląski: Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane: w szpitalu we Wrocławiu (3 os.) i w szpitalu w Wałbrzychu (1 os.). Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz z powiatów: strzelińskiego, wołowskiego, wrocławskiego, lubańskiego, świdnickiego, górowskiego i lubińskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 234  w tym cztery osoby zmarłe.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 40 osób z woj. mazowieckiego,
- 20 osób z woj. dolnośląskiego,
- 8 osób z woj. śląskiego,
- 7 osób z woj. wielkopolskiego,
- 5 osób z woj. małopolskiego,
- 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego
- oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


29 marca godz. 18

Wałbrzych - prezydent Roman Szełemej:
- Obecnie w wałbrzyskim szpitalu przebywa trójka pacjentów zarażonych koronawirusem. Dwie osoby z powiatu wałbrzyskiego oraz jedna osoba, która przyjechała do nas z Kotliny Kłodzkiej. Ich stan jest stabilny.

Wojewoda dolnośląski:
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 214 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym cztery osoby zmarłe.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4722,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym 2828, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 274


29 marca 14.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


29 marca godz. 9.15


Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Doniesienia z miasta i regionu:
Seniorzy z Wałbrzycha wkrótce otrzymają bezpłatne maseczki wielorazowego użytku - zapowiada prezydent Roman Szełemej. Co jeszcze zaleca prezydent - lekarz na okres "społecznej kwarantanny"? - Wałbrzych: Będą bezpłatne maseczki dla seniorów


28 marca przybyło 249 chorych, w tym 2 w Wałbrzychu

28 marca godz. 20

Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 103 osób z woj. mazowieckiego,
- 15 osób z woj. dolnośląskiego,
- 14 osób z woj. śląskiego,
- 9 osób z woj. podkarpackiego,
- 4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
- 4 osób z woj. wielkopolskiego,
- 3 osób z woj. małopolskiego,
- 2 osób z woj. lubelskiego
oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski:
Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Dwie osoby są hospitalizowane: w szpitalu we Wrocławiu (1 os) i w szpitalu w Wałbrzychu (1 os).
Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatów: kłodzkiego, wrocławskiego, oleśnickiego oraz milickiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 214 – w tym cztery osoby zmarłe

28 marca godz. 18

Prezydent Wałbrzycha: - Niestety mamy dwa nowe potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem, a dodatkowo grupa lekarzy z wałbrzyskiego szpitala z oddziału intensywnej terapii oraz na oddziale płucnym objęta została kwarantanną - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Wyjaśnia również, że kwarantanna ta jest spowodowana spotkaniem natury zawodowej wałbrzyskich lekarzy i lekarzy z wrocławskiego szpitala przy ul Grabiszyńskiej. - Dajemy sobie z tym radę, ale wymaga to ogromnego poświęcenia wielu osób - zaznacza prezydent i lekarz.

Przypominamy, że wcześniej o mały włos 12 pracowników Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu przez przynajmniej tydzień nie było wyłączonych z pracy. Po tym jak u jednego z lekarzy wskutek błędu drukarskiego stwierdzono dodatni wynik badania na obecność koronawirusa trzech innych lekarzy i ośmiu pisaliśmy o tym- Koronawirus: Lekarz i załoga pogotowia w Wałbrzychu zdrowi! [AKTUALIZACJA]

Dwa dziś potwierdzone wałbrzyskie przypadki i wcześniejsza pacjentka dają łącznie trzech pacjentów dodatnich. Pierwszy wałbrzyski pacjent zmarł.  


28 marca godz. 14.30


Wojewoda dolnośląski:
Mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Trzy osoby są hospitalizowane: w szpitalu we Wrocławiu (1 os.), w szpitalu w Bolesławcu (1 os.) i w szpitalu w Wałbrzychu (1 os). Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4922,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym  3154,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 - 179.

 Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz z powiatów: jeleniogórskiego i zgorzeleckiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 199 – w tym cztery osoby zmarłe.


Wałbrzych: Jak udało nam się ustalić nowy pacjent ze stwierdzonym koronawirusem z wałbrzyskiego szpitala pochodzi z Wałbrzycha. Jest w wieku średnim, a jego stan jest dobry.
Przypominamy, że druga zdiagnozowana pacjentka dodatnia pochodzi z Kotliny Kłodzkiej, jest w stanie dobrym - stabilnym.

Ministerstwo Zdrowia
: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Doniesienia z miasta i regionu
- Ograniczenia w poruszaniu się i zgromadzeniach w związku z epidemią koronawirusa doszły do bliskich nam szlaków górskich, w tym tych w najbliższych nam parków narodowych. Jakie wprowadzono tam obostrzenia? - W to pasmo górskie nie pojedziesz, przynajmniej teraz...
- Jeśli ktoś chce pomóc, jest już kilka innych zrzutek na sprzęt i środki ochrony dla wałbrzyskiej placówki. Powstała też ważna strona koordynująca zbiórki na rzecz szpitali. Nasz szpital wsparli też lokalni radni i pani senator - Koronawirus Wałbrzych: kolejne dary i zbiórki na rzecz szpitala
- Policjanci na terenie całego kraju codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń pozostania w miejscu izolacji. Jednak nie wszyscy objęci nadzorem stosują się do ograniczeń. Oto przykład z regionu - Policja: Zamiast przestrzegać kwarantanny, poszła na zakupy
- Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców podjął kilka decyzji w związku z epidemią koronawirusa. W jaki sposób zmieni to aktywność na ogródkach działkowych? - Koronawirus Wałbrzych: co z ogródkami działkowymi?
- MKS Szczawno-Zdrój i inne kluby sportowe w dobie epidemii walczą o przetrwanie. Piłkarze poprosili swoich kibiców o wsparcie - zakup wejściówek na wirtualny mecz z... KS Korona Wirus - MKS Szczawno-Zdrój kontra KS Korona Wirus - wirtualny mecz, realne wsparcie.
-
W związku z utrudnieniami w odprawianiu liturgii wspólnotowej w kościele z powodu pandemii koronawirusa, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała wytyczne odnośnie sprawowania Triduum Paschalnego w miejscach dotkniętych epidemią. Co z poświęceniem pokarmów i niedzielą wielkanocną? - Jak będzie wyglądać święconka i Wielkanoc w czasach koronowirusa?
- W gminie Stare Bogaczowice rozkręca się wielka akcja szycia maseczek dla pracowników szpitala im. A. Sokołowskiego i strażaków. Teraz akcja idzie o krok dalej - kto skorzysta z pomocy? Również mieszkanki Mieroszowa odkurzyły swoje maszyny - Szpital Wałbrzych: coraz więcej mieszkańców regionu szyje maski.
- Na co dzień to Wy wspieracie nas dopingiem i pomocą, teraz My wspieramy i pomagamy! - Wałbrzyscy koszykarze zaopatrzeni w maseczki i rękawiczki pomagają w zakupach wałbrzyskim seniorom - Koszykarze Górnika Trans.eu pomagają w zakupach [FOTO] .
Po świętach Wielkanocnych rusza sezon komunijny oraz weselny, w tym roku będzie to niestety sezon martwy. Imprezy będą się odbywać w terminach późniejszych - Co z komuniami i weselami w czasie epidemii?


28 marca godz. 9

Ministerstwo Zdrowia
: Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


27 marca przybyło 168 nowych chorych

27 marca godz. 20.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski:
mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 193 – w tym cztery osoby zmarłe.


27 marca godz. 18


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski: Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.  Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 189 – w tym cztery osoby zmarłe.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 189 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID -19, w tym cztery osoby zmarłe.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4535,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2967,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 217.


27 marca godz. 14

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego:
Sytuacja w szpitalach zgodnie z przekazem wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego:
- Wrocław - ul. Koszarowa - 38 pozytywnych (o 6 więcej niż wczoraj) w tym 3 na intensywnej terapii, 38 - z podejrzeniem choroby.
- Wałbrzych - ul. Batorego - 31 chorych na obserwacji z podejrzeniem, 1 pozytywny.
- Oborniki Śląskie - 31 chorych - w nocy jeden pacjent zmarł, 5 pozytywnych,
- Legnica - 8 chorych z podejrzeniem, 0 pozytywnych,
- Bolesłąwiec - 38 chorych, 6 pozytywnych (od 2 więcej niż wczoraj), w tym 2 na intensywnej terapii.


Wojewoda dolnośląski:
Mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.  Siedem osób  jest hospitalizowanych (6 we Wrocławiu, 1 w Bolesławcu). Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 174 – w tym cztery osoby zmarłe.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą.: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1289/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Doniesienia z miasta i regionu

- Kierowca ciężarówki z Wałbrzycha pracujący w transporcie międzynarodowym opowiada o swoich doświadczeniach z polskimi przepisami dotyczącymi koronawirusa. Mężczyzna wrócił z zagranicy i czuł się źle, a nie poddano go testowi, ani kwarantannie. Oto szczegóły - Wałbrzych: Mogę mieć koronawirusa, ale nie zrobili mi testu
- Najpierw był problem z uzyskaniem zaświadczenia przez osoby na kwarantannie, że są na kwarantannie. Potem pojawił się kolejny problem - ich rodziny, które kwarantanną objęte nie są. Teraz w wielu wałbrzyskich zakładach pracy panuje niepokój, bo liczba tych osób w mieście rośnie. Zapytaliśmy, jak można rozwiązać taką sytuację - Wałbrzych: osoby na kwarantannie, ich rodziny w pracy. I problem
- Przygotowują miejsca kwarantanny, nadzorują polową izbę przyjęć przy szpitalu, dostarczają żywność zamkniętym w domach mieszkańcom, a ostatnio też ostrzegają ich by respektowali ograniczenia w poruszaniu się. Na naszych strażaków można polegać -
Koronawirus: Jak pomagają strażacy z Wałbrzycha i regionu? [FILM]
- uruchomiono kolejne miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie wykonywane są testy w kierunku koronawirusa. W naszym regionie ruszą też badania kliniczne nad lekiem antywirusowym - Koronawirus - kolejne miejsca wykonujące testy i chlorichina

27 marca godz. 8
.30

Wałbrzych:  -
Wyniki kolejnych naszych pacjentów wszystkie okazały się ujemne, kolejnym trzynastu osobom testy wykonano i na nie czekamy. Pani u której koronawirusa stwierdzono jest w stanie stabilnym - dobrym -
wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego. 

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jak podaje Świdnica dla Was.info - Powiat świdnicki: 
liczba osób objętych kwarantanną - 61
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 123
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19 - 7
liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) - 4  (2 przypadki Świebodzice, 2 przypadki Świdnica)


26 marca przybyło 170 nowych zachorowań.

26 marca godz. 21

Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


26 marca godz. 18

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski:
Szanowni Państwo, mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 165 – w tym cztery osoby zmarłe.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 165 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym cztery osoby zmarłe.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4761,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 3030,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 197.

26 marca godz. 14Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14.

Wojewoda dolnośląski:
Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Trzy osoby hospitalizowane są w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały izolacji domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 157 – w tym cztery osoby zmarłe.

26 marca godz. 12

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego: Sytuacja w szpitalach zgodnie z przekazem wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego

Sytuacja w dolnośląskich szpitalach odnośnie walki z koronawirusem:
- Wrocław - ul. Koszarowa - 103 chorych, 32 pozytywnych w tym 3 na intensywnej terapii, 37 - na obserwacji, 118 sal wolnych.
- Wałbrzych - ul. Batorego - 31 chorych na obserwacji z podejrzeniem, 1 pozytywny, 14 sal wolnych.
-
Oborniki Śląskie - 32 chorych z podejrzeniem, 5 pozytywnych,
- Legnica - 8 chorych z podejrzeniem, 0 pozytywnych,
- Bolesłąwiec - 35 chorych, 4 pozytywnych, w tym 1 na intensywnej terapii.

Niepokojącą informacją jest to, że pogotowie ratunkowe wyjeżdżające po osoby z podejrzeniem koronawirusa coraz częściej przywożą do szpitali osoby, które zaraziły się koronawirusem w naszym regionie, a nie zagranicą. 

Doniesienia z miasta i regionu:

- Z powodu koronawirusa powstał nowy projekt ustawy, który zakłada, że niektórzy więźniowie zostaną wypuszczeni na wolność. Ministerstwo Sprawiedliwości chce objąć ich dozorem elektronicznym - Tysiące więźniów ma wyjść na wolność przez koronawirusa.
- Po kontakcie ze znajomą pielęgniarką ze szpitala zakaźnego w Wałbrzychu pracownicy zakładu Cersanit w Wałbrzychu zdecydowali się wesprzeć nasz szpital w walce z epidemią. Jaki jest efekt tej inicjatywy? - Wałbrzych: Pracownicy Cersanitu wesprą nasz szpital
- Jesteśmy po pierwszym dniu obowiązywania nowych zasad podróżowania autobusem lub pociągiem. Pytamy mieszkańców Wałbrzycha, jak im się jeździ z limitami. Czy są przypadki usuwania pasażerów z pojazdu? - Wałbrzych i region: jak się teraz jeździ autobusami i pociągami?
- Również MZB w Wałbrzychu ogranicza kontakty z klientami. Wałbrzych koronawirus: Miejski Zarząd Budynków - zadzwoń, nie przychodź!
-Wielkie podziękowania dla tych, którzy w ciągu 6 godzin zebrali środki na zakup dodatkowego respiratora dla wałbrzyskiego szpitala! Teraz ta maszyna może uratować niejedno życie - Szpital Wałbrzych: po sześciu godzinach zbiórki jest respirator!Wojewoda dolnośląski:
W związku z otrzymaną informacją ze szpitala przy ulicy Koszarowej o zmarłym wczoraj rano 71-letnim pacjencie jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem na terenie Dolnego Śląska. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa nie mająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być osobą niezakażoną koronawirusem. 

26 marca godz. 9.30


Wałbrzych: - Otrzymane przez nas podczas ostatniej doby wyniki badań pacjentów z podejrzeniem koronawirusa przebywających w wałbrzyskim szpitalu wszystkie okazały się ujemne. Kolejnych 7 pacjentów oczekuje na wyniki. Jeśli chodzi o pacjentkę ze zdiagnozowanym koronawirusem, która jest na naszym oddziale, to jej stan jest dobry - nie zmienia się - mówi Kamila Olechowicz ze Specjalistycznego Szpitala im. Dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Ministerstwo Zdrowia
: Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dobre wieści: ze szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego) - Nasz szpital opuścił pierwszy pacjent, który miał koronawirusa ale już NIE MA. 66-letni mężczyzna - z reguły wieku nie podajemy - ale w tym wypadku wiek jest kluczowy, bowiem pacjent był w grupie ryzyka. Początkowo wynik pacjenta był dodatni, czyli miał covid-19, trochę chorował ale po pobycie w szpitalu, wyzdrowiał.25 marca przybyły 4 ofiary śmiertelne wirusa i 150 nowych chorych

25 marca godz. 21

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


25 marca godz. 18

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski:
Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane  w szpitalu (3 osoby we Wrocławiu, 1 osoba w Bolesławcu). Jedna osoba poddana została izolacji domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 150 – w tym pięć osób zmarłych.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym pięć osób zmarłych.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4114,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2949, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 248.


25 marca godz. 15.30Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego: Sytuacja w szpitalach zgodnie z przekazem wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego

Wałbrzych: - Obecnie znajduje się tu 30 osób na obserwacji, jedna osoba dodatnia, a 14 sal jest wolnych.

Dolny Śląsk
- Wrocław - w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc: - Jeden z pacjentów przebywających w szpitalu okazał się być zakażony koronawirusem i doprowadziło to do tego, że cześć personelu została zarażona. Po badaniu okazało się, że aż 16 osób personelu - pielęgniarki, salowe i 6 pacjentów - co spowodowało poważne kłopoty w tym szpitalu włącznie z koniecznością przeniesienia jednego oddziału do Obornik Śląskich. Obecnie trwa też ustalanie kolejnych osób, które zostaną poddane badaniom. Dobra wiadomość z tej sytuacji - osoby zakażone są w dobrym stanie - wyjaśnia Krzyżanowski.

Oborniki Śląskie: - W izolatorium Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc znajduje się obecnie 28 pacjentów, w tym 5 dodatnich.

- we Wrocławiu przy ul. Koszarowej: - Rośnie liczba pacjentów, w tym również pacjentów dodatnich. Obecnie na Koszarowej jest już 94 pacjentów z podejrzeniem, z czego 25 z wynikiem dodatnim. Wciąż mamy wolne sale, jednak 3 pacjentów jest niestety na oddziale intensywnej terapii - zaznacza wicemarszałek.

- Szpital w Legnicy - 95 miejsc wolnych, a 5 osób hospitalizowanych czeka na wyniki. Jedna osoba jest dodatnia.

- Bolesławiec - 22 osoby z podejrzeniem, 5 osób dodatnich.

Wyjazdy pogotowia do osób z podejrzeniem koronawirusa w nocy z 24 na 25 marca: Wrocław - 14, Jelenia Góra - 1 + 3 przejazdy w dzień, Wałbrzych - 3, Legnica - 5 w nocy i dziś do południa 6.


25 marca godz. 13.30


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna. Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Niestety kolejny pacjent z Dolnego Śląska zmarł, zanotowano też 11 kolejnych przypadków zachorowania w naszym regionie. Z 11 nowych pacjentów jedna osoba hospitalizowana jest we Wrocławiu, pozostałe poddano domowej izolacji. Z przykrością zawiadamiamy o śmierci 71-letni mężczyzna pacjent w szpitalu w Bolesławcu. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 145 – w tym pięć osób zmarłych.


Doniesienia z miasta i regionu:

- Jednym z przypadków wyjątku umożliwiającego poruszanie się po mieście mimo zaostrzonej kwarantanny jest wolontariat. Jak wsparcie wolontariuszy organizowane przez MOPS dla seniorów odbywa się w Radzie Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów? - Biały Kamień: Sąsiedzka pomoc seniorom w zakupach trwa [FOTO]
- Zaostrzenie 24 marca zasad ogólnospołecznej kwarantanny uderza w osoby przekraczające granicę codziennie w drodze do pracy. Co się zmienia od 27 marca? - Koronawirus: Koniec pracowniczych przekroczeń granicy?
- Przekazujemy kolejne informacje ze Szczawna-Zdroju związane z epidemią koronawirusa - Szczawno-Zdrój: kolejne komunikaty związane z epidemią
- Kolejne ograniczenia kursowania komunikacji prywatnej - Boguszów-Gorce - Wałbrzych: Od dziś busy nie jeżdżą
Jakie ograniczenia w związku z epidemią łączą się z ceremonią pogrzebu? - Pogrzeby w czasie koronawirusa, najnowsze wytyczne


25 marca godz. 9

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski: z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby – 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych na Dolnym Śląsku 134 – w tym cztery osoby zmarłe.

25 marca godz. 8

Wałbrzych: - Wieczorem otrzymaliśmy test potwierdzający koronawirusa u pacjentki przywiezionej do naszego szpitala z Kudowy-Zdroju. Kobieta ponad 50-letnia jest w dobrym stanie. Oczekujemy na wyniki testów kolejnych 10 pacjentów - wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.
Przypominamy, że wałbrzyskie pogotowie przywozi do wałbrzyskiego szpitala chorych z podejrzeniem koronawirusa z całego regionu wałbrzyskiego, w tym z Kotliny Kłodzkiej.

Minister Zdrowia:
Wprowadzamy w życie zakaz wychodzenia z domu — poza najważniejszymi sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki czy wyprowadzenie psa. Drastyczne ograniczenie kontaktów międzyludzkich może zmniejszyć zachorowania. Musimy zrobić wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zachowajmy zdrowy rozsądek, najbliższe trzy tygodnie są dla nas kluczowe.

Przypominamy szczegóły: Koronawirus: Czeka nas zaostrzenie kwarantanny


Ostatniej doby przybyło 152 chorych

24 marca godz. 22.30


Wojewoda dolnośląski:
Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 134 – w tym dwie osoby zmarłe.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).24 marca godz. 19.30


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
 
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 884/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).24 marca godz. 17.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu w Wałbrzychu. Pozostałe poddane zostały izolacji domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 117 – w tym dwie osoby zmarłe.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 117 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
Aktualne dane dla Dolnego Śląska
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 3788,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2705,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 226.

24 marca godz. 15

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Trzy osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 109 – w tym dwie osoby zmarłe.

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem - ogłosił premier. Polacy będą jeszcze bardziej musieli ograniczyć wychodzenie z domów. Na czym polegają nowe obostrzenia? - Koronawirus: Czeka nas zaostrzenie kwarantanny


24 marca godz. 11

Wałbrzych: zgodnie z przekazem wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego, mamy obecnie 28 osób podejrzanych o zachorowanie na koronawirusa, a na oddziale jest 17 wolnych miejsc.

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia
koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Doniesienia z miasta u regionu:

- Co jeśli przydadzą się miejsca do kwarantanny większej liczby pacjentów? Zaradzić mają temu opróżnione z kuracjuszy sanatoria - Wałbrzych region: Sanatoria jako miejsca kwarantanny?.

- Koronawirus a winda - Podzamcze koronawirus: Bądź zdrowy, uważaj w windzie!

- wsparcie psychologiczne doby epidemii w mieście - Wałbrzych: co można zrobić, jeśli sytuacja z epidemią cię przerasta?

- Od dziś godzinę dla seniorów wprowadza wzorem państw w zachodniej Europie jedna z działających w Polsce sieci hipermarketów. Także Biedronka ma kilka propozycji dla starszych i obawiających się o swoje bezpieczeństwo klientów - Tesco wprowadza godzinę dla seniora. Gdzie inne zmiany?


godz. 8.30

W Wałbrzychu nie odnotowano dziś przypadku zakażenia wśród pacjentów hospitalizowanych i poddanych obserwacji w naszym szpitalu - jak informuje prezydent dr Roman Szełemej.
W Wałbrzychu mamy hospitalizowanych 26 pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i 23 sale wolne - wyjaśnia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).23 marca przybyło 115 przypadków zachorowań

23 marca godz. 20.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 749/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).Wojewoda dolnośląski:
Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały kwarantannie domowej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 101 – w tym dwie osoby zmarłe.


23 marca godz. 17

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu w Bolesławcu. Druga poddana została  kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 97 – w tym dwie osoby zmarłe.

Aktualne dane:
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 97 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 3502,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2776 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania  COVID-19 –87.


23 marca godz. 12.30

Wojewoda dolnośląski: Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 95 – w tym dwie osoby zmarłe.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj.dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego.

Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące. Jedna osoba z woj. wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, zajmujące się zakażoną osobą, uwzględniły ją w swoich raportach - dublując wynik.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 684/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zalecenia gmin i instytucji w regionie - Koronawirus - nie chodź na plac zabaw i do siłowni plenerowej!


23 marca godz. 11.

- Obecnie 6 pacjentów naszego szpitala oczekuje na wyniki w kierunku koronawirusa. Wszystkie inne wyniki naszych pacjentów, jakie już otrzymaliśmy okazały się na szczęście ujemne - mówi Sylwia Grzondziel pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Doniesienia z miasta i regionu nt. epidemii:
- Dramatyczny apel Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu spotkał się z gestami solidarności i wsparcia. Wsparcie przekazują samorządy, a także pojawiają się inicjatywy mieszkańców - Samorządy i studenci na pomoc wałbrzyskiemu szpitalowi.

Z cenną inicjatywą, która ma ochronić personel wałbrzyskiego szpitala przed koronawirusem, wystąpili członkowie polskiego Ruchu Wytwórców (Maker Movement) - Wałbrzych: produkują przyłbice ochronne dla naszego szpitala

-
Przykład pewnej kwarantanny Policja pilnuje młodzieży na kwarantannie w internacie

- Niepokojące doniesienia z rynku pracy - Koronawirus a praca. Co dalej z wynagrodzeniami?

Przestępcy próbują zarobić na strachu przed epidemią. Oto przykłady:
Policja: uwaga, fałszywa informacja o szczepieniach na koronawirusa!
POLICJA: UWAGA: BEZCZELNE OSZUSTWO ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM
WAŁBRZYCH: POLICJA PRZESTRZEGA PRZED FAKE NEWS23 marca godz. 8.30


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).22 marca przybyło 98 przypadków zachorowań

22 marca godz. 21

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).22 marca godz. 17.30

mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba hospitalizowana jest w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 95 – w tym dwie osoby zmarłe.Mamy 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. Informujemy również, że jedna z osób, które przebywały na kwarantannie domowej jest obecnie hospitalizowana. Liczba osób zakażonych w województwie dolnośląskim: 79 – w tym dwie osoby zmarłe.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -3017,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 3039,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 100.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
- 20 osób z woj. mazowieckiego,
- 15 osób z woj. łódzkiego,
- 10 osób z woj. dolnośląskiego,
- 6 osób z woj. wielkopolskiego,
- 5 osób z woj. śląskiego, 
- 4 osób z woj. małopolskiego,
- 2 osób z woj. lubuskiego
- oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).22 marca godz. 14

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane  osoby poddane zostały kwarantannie domowej.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 69 – w tym dwie osoby zmarłe.


22 marca godz. 12

Ministerstwo Zdrowia: Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusa i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia.
Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6.


22 marca godz. 9


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).21 marca przybyło 111 chorych

21 marca godz. 21

Wojewoda dolnośląski: W związku ze śmiercią 45 letniego mieszkańca Głogowa w dn. 21.03.2020 informuję, że obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny. Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci.

Jednocześnie w odniesieniu do słów Starosty Głogowskiego Pana Jarosława Dudkowiaka informujemy, że obecnie mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie. Przekazujemy wyrazy współczucia dla rodziny.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 66 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -2854,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2550,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 75 .


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


21 marca godz. 18.30

Wojewoda dolnośląski
: mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane  osoby poddane zostały kwarantannie domowej.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 66 – w tym dwie osoby zmarłe.

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 66 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -2854 ,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2550,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 75.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego,5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 492/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


- Wałbrzych na pomoc szpitalowi - Koronawirus Wałbrzych: Miasto i marszałek - pomoc dla szpitala


21 marca godz. 13.30


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Wojewoda dolnośląski
: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane  osoby poddane zostały kwarantannie domowej.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 61 – w tym dwie osoby zmarłe.


- Wałbrzyscy harcerze, w związku z trwającą epidemią, rezygnują ze zbiórek i rajdów. Utrzymują jednak kontakt ze sobą on-line i zachęcają innych do odpowiedzialnego zachowania - Harcerze dają nam przykład - zostają w domu [ZOBACZ ZDJĘCIA]21 marca godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- W naszym mieście brakuje krwi - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zdecydowało się na bezprecedensowy krok -RCKiK Wałbrzych: przyjedź oddać krew, zwrócą Ci za paliwo!
- Usprawniono system kontroli osób na kwarantannie - Powstała aplikacja dla osób objętych kwarantanną
- Od poniedziałku kolejni prywatni przewoźnicy zawieszają lub ograniczają przejazdy - oto szczegóły - Wałbrzych i powiat: Kolejne gminy odcięte od świata [LISTA POŁĄCZEŃ] .
- udogodnienia ZUS dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa. A co ustalono w Szczawnie-Zdroju? - Koronawirus: ZUS i Szczawno-Zdrój z pomocą dla przedsiębiorców
- Zamknięte zostały Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w kilkunastu gminach, także na terenie powiatu wałbrzyskiego. Co w Wałbrzychu? - Wałbrzych powiat: w tych miejscowościach nie oddacie już odpadów


20 marca przybyło 70 chorych

20 marca godz. 19


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Kancelaria Premiera: Wspólnie z Ministrem MSWiA podpisaliśmy rozporządzenie wprowadzające stan epidemii w Polsce. Stan epidemii nakłada nowe obowiązki i prerogatywy, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wprowadzamy podwyższone kary za nieprzestrzeganie kwarantanny: z 5 000 na 30 000 zł. Więcej - W kraju stan epidemii. Szkoły otwarte dopiero po świętach20 marca godz. 16.30


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.


Wojewoda dolnośląski: Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Obie osoby poddane zostały kwarantannie domowej.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 58 – w tym dwie osoby zmarłe.
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 58 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 2801
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2640
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 84


20 marca godz. 11.15

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osoby z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.
Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 378/6 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu. Dwie pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 56 – w tym dwie osoby zmarłe.
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego prosi o wsparcie. W dobie epidemii każde wsparcie się przyda. Zbiórkę dla medyków uruchomili też kibice Górnika Wałbrzych. Oto szczegóły - Koronawirus Wałbrzych: Nasz szpital prosi o wsparcie. Są też zrzutki... .

Podczas sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, zabezpieczona została kwota 600 tys zł. na zarządzanie kryzysowe w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - Powiat wałbrzyski: Środki ochrony dla policjantów, strażaków i pogotowia


20 marca godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


- fabryka John Cotton w Szczawnie-Zdroju ma szyć maseczki i chce część przekazać nieodpłatnie, a kiedy miasto będzie ustalać, jaka pomoc dla biznesu? - Wałbrzych: fabryka chce szyć maseczki, kiedy pomoc dla firm?


- Kolejne ograniczenia, tym razem dotyczą połączeń kolejowych KD - Koronawirus: Koleje Dolnośląskie ograniczają połączenia (LISTA)

- Stan zagrożenia epidemicznego wpłynął na dostępność Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wałbrzychu - Wałbrzych: Pomoc świąteczna i nocna tylko po rejestracji.

- Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta przedłuży pasażerom ważność e-kart o niewykorzystane dni - Wałbrzych: Przedłużą pasażerom ważność e-kart po kwarantannie.

- Przypominamy, że w centrach i pasażach handlowych zostały wprowadzone ograniczenia od 15 marca, ale niektóre z nich zostały dodatkowo zaostrzone. Czego te obostrzenia dotyczą? Jak wygląda sprzedaż w marketach i dyskontach? - Wałbrzych: jakie sklepy w centrach handlowych wciąż czynne?


19 marca przybyło 68 chorych

19 marca godz. 19

Wałbrzyski dreszczowiec z pogotowiem w tle ma pozytywny finał - Lekarz wałbrzyskiego pogotowia jednak zdrowy! On i pozostała ekipa z Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu wraca do pracy!
Koronawirus: Lekarz i załoga pogotowia w Wałbrzychu zdrowi! [AKTUALIZACJA]


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego,małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


godz. 18

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 2192,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2289,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 79.

Mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Pacjent hospitalizowany jest w szpitalu w Bolesławcu. Informujemy, że z uwagi na powtórzone badanie, które okazało się ujemne jeden pacjent  z Wałbrzycha, o którym informowaliśmy dzisiaj w południe, zostaje wyłączony z dotychczasowych potwierdzonych wyników. Liczba osób zakażonych na Dolnym Śląsku: 53, w tym 2 osoby zmarłe. 


19 marca godz. 15


Jak podaje Świdnica dla Was, jest pierwsza osoba zarażona koronowirusem w powiecie świdnickim. To kobieta, jej rodzina poddana została kwarantannie. Nie ujawniono miejscowości, z której pochodzą. Wiadomo tylko, że kobieta niedawno wróciła z Austrii.

19 marca godz. 12

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda dolnośląski: Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Dwie osoby są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. Wszystkie osoby są w stanie dobrym.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 53 – w tym dwie osoba zmarłe.

Zobaczyliśmy namioty do wstępnej segregacji medycznej - to polową przyszpitalną izbę przyjęć - Wałbrzych koronawirus: Polowe izby przyjęć przygotowane [FOTO]

Nasz szpital włącza się do akcji #NieKłamMedyka - Wałbrzych koronawirus: szpital włącza się do ważnej akcji


19 marca godz. 8.30

Wałbrzych: Jak udało nam się ustalić, u lekarza Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu potwierdzono kolejne - drugie wałbrzyskie - zarażenie koronawirusem. Kwarantannie poddano kilkanaście osób z personelu pogotowia, w tym trzech innych lekarzy - oto szczegóły - Koronawirus: Zarażony lekarz. Kwarantanna na pogotowiu w Wałbrzychu


- Co na Podzamczu? - Podzamcze: ważne informacje od spółdzielni mieszkaniowej


- Wyłączone przyciski - Wałbrzych: Nie dotykaj przycisków. Są wyłączone

- Kolejne nowości w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej - Wałbrzych Koronawirus: Komunikacja miejska - zmiany [AKTUALIZACJA]

Kolejne złe wiadomości dla pasażerów chcących dojechać z Wałbrzycha do Świdnicy. I dla tych, którzy chcą się poruszać w Świdnicy komunikacją miejską i podmiejską - Wałbrzych - Świdnica: zmiany w rozkładzie komunikacji prywatnej .


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


18 marca przybyło 49 chorych

18 marca godz. 18.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego.
W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Mamy 2  nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu w Bolesławcu, a druga poddana została kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 40 – w tym dwie osoba zmarłe.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -1873 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -2135,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 73.


18 marca godz. 14.30

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejne ograniczenia w mieście i regionie:
Szczawno-Zdrój, jak Wałbrzych, wprowadza zmiany, jeśli chodzi o funkcjonowanie parkingów i przystanków autobusowych. -
Szczawno-Zdrój: zmiany na parkingach i przystankach

Toyota ogłosiła, że z powodu koronawirusa od 19 marca zawiesza produkcję w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach
Wałbrzych: Toyota Motor Manufacturing Poland wstrzymuje produkcję

W związku z zagrożeniem epidemią, boguszowski urząd wdraża zasadę ograniczonego kontaktu. Interesanci proszeni są o korzystanie ze skrzynki podawczej, skrzynki EPUAP, a także z umawiania się telefonicznego - Boguszów - Gorce: Urząd wstrzymuje przyjęcie interesantów!18 godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawiruas, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Jak informuje ministerstwo, w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,6 tys. testów na koronawirusa.

W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu reaguje na postulaty mieszkańców dojeżdżających do pracy do WSSE - Wałbrzych Koronawirus: Komunikacja miejska - dodatkowe autobusy.

Sprawdziliśmy, co możemy zrobić, jeśli ktoś chce zrobić biznes na ludzkim strachu i dramatycznej sytuacji wokół - Wałbrzych: co możesz zrobić widząc nieuczciwe podnoszenie cen?

50 000 sztuk – tyle maseczek planuje wyprodukować do końca tygodnia wałbrzyska fabryka Faurecii - Faurecia szyje maseczki dla personelu szpitala

Jak wygląda kwarantanna z wałbrzyską policją? Co grozi za nieprzestrzeganie jej zasad?
Koronawirus - Wałbrzych: policjanci na kwarantannie

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park pyta przedsiębiorców o zapotrzebowanie na środki i sprzęt w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem - WSSE Invest Park: Koronawirus - produkcja trwa, jest wsparcie

Poczta Polska wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Spółka jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo osób mieszkających w Polsce - Koronawirus: Poczta Polska wprowadza zmiany. Co z wypłatą emerytur?


17 marca przybyło 82 chorych

17 marca godz. 22


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


17 marca godz. 20

Dolny Śląsk: Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu we Wrocławiu. Pozostałe poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 38 – w tym dwie osoba zmarłe.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 1294,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1871,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 79.


17 marca godz. 14

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski: Mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Cztery z nich są hospitalizowane w szpitalu we Wrocławiu, a dwie zostały poddane kwarantannie domowej. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 33 – w tym dwie osoba zmarłe.


17 marca godz. 12

Przychodnie zdrowia z Wałbrzycha i regionu starają się ograniczyć napływ pacjentów by ochronić ich oraz swoich pracowników przed zarażeniem. Zakłady opieki zdrowotnej cierpią też z uwagi na uszczuplone stany kadrowe. Lekarze i pielęgniarki, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi w kraju i zagranica przebywają na kwarantannie - Wałbrzych i region: Przychodnie apelują o e-kontakt i rozwagę

Przypominamy też, że osoby objęte kwarantanną mogą starać się o świadczenia - Masz kwarantannę? Dostaniesz chorobowe

Zawieszono połączenie autobusowe Wałbrzych - Świdnica - Wałbrzych - Świdnica: Zawieszają kursowanie autobusów

Procedury wprowadzają też okoliczne gminy - Szczawno-Zdrój wprowadziło decyzje chroniące mieszkańców
Wsparcie dla seniorów i osób w kwarantannie

W tworzeniu tymczasowych szpitali i miejsc kwarantanny uczestniczą strażacy - Strażacy pomagają w tworzeniu tymczasowego szpitala i kwarantanny


17 marca godz. 8.40

Wojewoda dolnośląski: Z przykrością informujemy, że na Dolnym Śląsku zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Był w stanie średnim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 27/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wałbrzych: Prezydent Roman Szełemej - Niestety w oddziale zakaźnym wałbrzyskiego szpitala zmarła osoba zarażona koronawirusem. Pacjent obciążony był schorzeniami płucnymi oraz sercowymi. ale nie wymagał respiratoroterapii. Jeśli taka terapia będzie potrzebna wśród naszych pacjentów, to jesteśmy na nią przygotowani. Wszyscy, którzy mieli kontakt z pacjentem poddani zostali kwarantannie domowej.

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 205/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wałbrzych, region, kraj:  Koronawirus zmienia nam rzeczywistość z dnia na dzień i mamy listę pociągów dalekobieżnych, które już nie pojadą. Jakie jest stanowisko przewoźnika dolnośląskiego? - Wałbrzych, region, kraj: czy staną pociągi? Jakie zmiany w rozkładzie?


godz. 6.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Wśród pacjentów znalazł się Minister Środowiska - Michał Woś.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Informację o nowych zachorowaniach w regionie uszczegóławia wojewoda dolnośląski: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laborytaryjnych na Dolnym Śląsku. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby starszej hospitalizowanej we Wrocławiu w stanie dobrym, młodej kobiety hospitalizowanej we Wrocławiu w stanie dobrym oraz młodej kobiety w stanie dobrym w kwarantannie domowej.

Wałbrzych: Od dziś zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej - Wałbrzych: Od 17 marca ograniczenia kursów komunikacji miejskiej


16 marca przybyło 52 chorych

16 marca godz. 18

Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa), 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków) i 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie). Pacjenci są w stanie stabilnym.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 156/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Informacja wojewody: Na terenie województwa dolnośląskiego są 24 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 933,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1822,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 63.16 marca godz. 15.30

Wałbrzych: Jak informuje szpital, kolejna partia testów wałbrzyskich pacjentów ma wynik negatywny. Obecnie na wynik testów mających na celu potwierdzenie lub wykluczenie koronawirusa w szpitalu przy ul. Batorego czeka 13 pacjentów.

Wałbrzych i region: MOPS uruchamia pomoc zakupową seniorom, wsparcie niosą też przedsiębiorcy, harcerze i strażacy -Wałbrzych koronawirus: Pomogą seniorom i zwierzętom w potrzebie
- Ograniczane są godziny działania urzędów i instytucji - Wałbrzych i region: kolejne urzędy zamykane
- Restauracje, puby i inne punktu gastronomiczne oferują swoje usługi z dowozem - Wałbrzych, region: Jedzenie dowiozą, gratis dla lekarzy... [LISTA LOKALI]
- Sprawdziliśmy jak przebiega ruch graniczny w czasie wstrzymania działania traktatu z Schengen -  Dolny Śląsk: jaka sytuacja na granicy, które przejścia zamknięte?

Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 19 laboratoriów diagnozujących obecność koronawirusa. W tej chwili rozdysponowaliśmy ponad 40 tys. testów. Wykonaliśmy ich ok. 7-8 tys. Efektów poważnych decyzji, które podjęliśmy w ostatnich dniach, będziemy mogli oczekiwać za 7-10 dni.

Około 8 tys. osób przebywa w kwarantannie. Chcę podziękować wszystkim, bo widać, że dostosowują się do procedur. Jedynie do 8-9 osób można mieć zastrzeżenia, że nie było ich w domu podczas kontroli przez funkcjonariusza.

Informacja wojewody: Na terenie województwa dolnośląskiego są 24 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła. Osoby, u których dzisiaj zdiagnozowano obecność wirusa są w dobrym stanie. W szpitalu w Wałbrzychu hospitalizowana jest jedna osoba. Pozostałe osoby przebywają w szpitalu przy ulicy Koszarowej lub poddawane są kwarantannie domowej.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -637,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1518,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 81.16 marca godz. 9.20

Wałbrzych
Pierwszy wałbrzyski pacjent przebywa na oddziale szpitalnym przy ul. Batorego w Wałbrzychu. - Pierwszy pacjent z potwierdzonym koronawirusem to pacjent w wieku średnim pochodzący z powiatu wałbrzyskiego przebywa na oddziale internistyczno-infekcyjnym. Jego stan jest średni. Pacjent ten miał kontakt z osobą, która przyjechała z Niemiec, Sanepid poszukuje osób, które miały z nim kontakt - wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Obecnie nie podjęto decyzji o tym, by pacjenta przewieźć do Wrocławia. Niepotwierdzone informacje mówią o tym, że jest to mieszkaniec Szczawna-Zdroju.

Obecnie w Wałbrzyskim szpitalu 15 pacjentów oczekuje na wynik testu na koronawirusa.

Do Wałbrzycha wrócił autokar z młodzieżą wracającą z praktyk z Francji. Uczniów przebadano i odbywają kwarantannę domową, jeden młody człowiek został w szpitalu - Wałbrzych: Nocny autobus pod specjalnym nadzorem

Wogociągi, gazownia i Tauron - Wałbrzych: wodociągi, gaz, prąd: ważne informacje dla klientów

ZDKiUM - bezpłatne parkingi - ZDKiUM Wałbrzych: ważne komunikaty dla kierowców i pasażerów


Prezydent Roman Szełemej: Szanowni Państwo, uzyskaliśmy informacje, że mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym mieście. Pacjent pochodzi z terenu Powiatu Wałbrzyskiego, stan Jego jest dobry i mamy nadzieje na szybkie wyzdrowienie. Służby państwowe uruchomiły wszystkie przewidziane przepisami procedury realizowane w takich przypadkach. Słuchajmy poleceń sanepidu, słuchajmy poleceń służb. Będziemy Państwa na bieżąco informować o podjętych dalszych działaniach.

 

16 marca godz. 8.40

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirus potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląsk
i: Dolnym Śląsku mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie osoby są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 24 – w tym jedna osoba zmarła.


16 marca godz. 7


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin). Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Musimy spodziewać się wzrostu zachorowań w najbliższych dniach. Jednak za ok. 10 dni powinny pojawiać się pozytywne efekty restrykcji, które wprowadziliśmy.

4 osoby są w stanie ciężkim, pozostałe w dobrym lub stabilnym.


15 marca przybyło 20 chorych

15 marca godz. 19

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj).

Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 123/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).15 marca godz. 16


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). Wszyscy pacjenci w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Wojewoda dolnośląski: Na terenie województwa dolnośląskiego jest 14 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -637,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1518,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 81.15 marca godz. 11.00

Ministerstwo Zdrowia:
Mamy 7 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 1 osoby z woj. lubelskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


15 marca godz. 9.00

Wałbrzych: od poniedziałku 16.03.2020 r. przy szpitalu na ul. SOKOŁOWSKIEGO 4 powstanie wydzielone miejsce (namiot) do wstępnej segregacji medycznej. Ze względu na ryzyko infekcji SARS-CoV-2 szpital jest zobowiązany do stworzenia osobnej ścieżki dla pacjentów z objawami zakażenia układu oddechowego, poza głównym traktem przyjęć do szpitala. Rozstawiony namiot to miejsce wstępnej segregacji – służy on do rozdzielenia dróg przyjęcia do szpitala dla osób z objawami choroby zakaźnej. Zastosowane przez szpital działania są prewencyjne i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.

Jednocześnie przypomina się, ze osoby spełniające kryteria podejrzenia choroby zakaźnej zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia, NFZ i Głównego Inspektora Sanitarnego powinny: w pierwszej kolejności zgłaszać się do najbliższego oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego oraz telefonicznie zawiadomić Powiatowego Inspektora Sanitarnego właściwego dla miejsca zamieszkania.

Wałbrzych Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego: Każdego dnia hospitalizujemy osoby z podejrzeniem. Do tej pory NIE POTWIERDZONO u żadnego z tych pacjentów zakażeniem. Wczoraj mieliśmy 12 osób, wyniki 9 osób były ujemne. Na resztę wyników czekamy.

Na Dolnym Śląsku mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjentka jest w dobrym stanie, to młoda kobieta, krewna jednej z osób, u których obecność wirusa stwierdzono wcześniej.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 14 – w tym jedna osoba zmarła.
10 przebywa w szpitalu jednoimiennym zakaźnym we Wrocławiu, 1 w Bolesławcu, 2 na kwarantannie domowej.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -438,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1402,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 59.


15 marca godz. 7.00

Ministerstwo Zdrowia
: Mamy 1 nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą 1 osoby z opolskiego (Opole).

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 104/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


14 marca przybyło 16 przypadków

14 marca godz. 19.30

Jest trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce - to 66-letni mężczyzna z Lublina.

Na Dolnym Śląsku mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obie osoby są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 13 – w tym jedna osoba zmarła.


Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 438,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 1402,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 59.


14 marca godz. 12.30

Wałbrzych
Niewidoczny wróg zmusił do wprowadzenia widocznych środków zapobiegawczych. Koronawirus zdezorganizował świat sportu, w tym rozgrywki 1. ligi koszykarzy. Czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach? - co u graczy Górnika? - Czy to jest już koniec?


Dolny Śląsk

Informacja wojewody dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 11 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła.
Trzy osoby, u których dzisiaj zdiagnozowano obecność koronawirusa są w stanie dobrym.

 Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 1125,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 879,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 49.

 
14 marca godz. 9.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).

Liczba osób zakażonych koronawirusem: 84/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). To dziś łącznie 16 nowych przypadków.

Wałbrzych
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwrócił się do PWSZ Wałbrzych, o poinformowanie studentów trzeciego roku pielęgniarstwa o możliwości wsparcia przez nich działań właściwych służb sanitarno-epidemiologicznych - Studenci pielęgniarstwa mogą pomóc w stanie zagrożenia epidemicznego

Galeria Victoria wprowadza działania prewencyjne - Koronawirus: Galeria Victoria - działania prewencyjne

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała zalecenia dla przedsiębiorców, w tym także dla firm logistycznych - WSSE Invest Park: Koronawirus - wydano zalecenia dla firm


14 marca godz. 8.30

Ministerstwo Zdrowia: Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wałbrzych i powiat:
Przewoźnik prywatny zawiesza przejazdy na "czas kwarantanny społeczeństwa" - Wałbrzych powiat: Komunikacja prywatna zawiesza funkcjonowanie


13 marca przybyło 36 chorych


13 marca - 21.30

Wojewoda Dolnośląski: Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące.


13 marca godz. 20

Polska wprowadza od soboty, 14 marca, ograniczenia w działalności galerii handlowych oraz obiektów gastronomicznych, wprowadza też zakaz zgromadzeń, a także zamyka granice na cudzoziemców - Wałbrzych: Ograniczenia dotyczące galerii handlowych i restauracji

Polska zamyka granice, podobnie dzieje się w krajach sąsiednich -Koronawirus: Państwa zamykają granice, wprowadzają stan wyjątkowy

Kancelaria Premiera: Niestety spodziewamy się w najbliższych dniach fali zachorowań. Bez tych decyzji ta fala mogłaby się wymknąć spod kontroli. Nie możemy na to pozwolić.

Dolny Śląsk:
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 8 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -297 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1076 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 100.


13 marca godz. 17

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 kolejnych przypadkach koronawirusa w Warszawie. Wyniki dotyczą czterech osób z woj. mazowieckiego (Warszawa). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 68/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła).

Wałbrzych i region - W Wałbrzychu na 13 wyników pacjentów z podejrzeniem koronawirusa szpital czeka.
PKW przeniosło referendum w Boguszowie - Boguszów-Gorce: Referendum o odwołaniu burmistrza zawieszone


13 marca godz. 13

Ministerstwo Zdrowia: W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 64/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła). Potwierdzone wyniki dotyczą: osoby z woj. śląskiego (Zawiercie - lekarz ze szpitala z Katowic), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań).

Od poniedziałku obostrzenia i ograniczenia w urzędach - Urzędy Wałbrzych: 4 punkty przyjęć, mierzenie temperatury
Środki ostrożności w Wałbrzychu - Wałbrzych: Oddział tylko zakaźny. Wyznaczono miejsce kwarantanny
Zalecenia Sanepidu: Sanepid Wałbrzych: zalecenia dla fryzjerów, lekarzy, handlu, firm

13 marca godz. 12.

Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. zachodniopomorskiego (Szczecin), jednej osoby z w woj. mazowieckiego (Warszawa). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 61/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła).

13 marca godz. 8.

Wałbrzych: - Obecnie czekamy na 13 wyników wykonanych pacjentom z podejrzeniem koronawirusa. Wszystkie wyniki dotychczas wykonane w naszym szpitalu są ujemne. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w naszym mieście - mówi pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Zmiany wprowadzono w komunikacji miejskiej - Koronawirus Wałbrzych: Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), i 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 58/1 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoba zmarła).

Dolny Śląsk

Na terenie województwa dolnośląskiego jest osiem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.  

Osoba, u której dzisiaj  potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyzna w średnim wieku w stanie dobrym.  Stan zdrowia pozostałych pacjentów pozostaje bez zmian.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 1125,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 879,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 49.

12 marca przybyło 17 chorych

12 marca godz. 17.


Ministerstwo Zdrowia: Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 51 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym jedna osoba zmarła.

Informacja wojewody dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego jest siedem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. 

- Na Dolnym Śląsku wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano dzisiaj u kolejnych trzech osób. Wszyscy trzej pacjenci czują się dobrze. Stan pozostałych osób pozostaje bez zmian – informował Jarosław Obremski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 1125,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 879,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 49.

KOMUNIKAT RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
KORONAWIRUS WAŁBRZYCH: KTÓRE INSTYTUCJE ZAMKNIĘTE, KTÓRE NIE?
WAŁBRZYCH: URZĘDY OGRANICZAJĄ SWOJE DZIAŁANIA, APTEKI: NOWE REGUŁY12 marca godz. 14.Wałbrzych
W naszym szpitalu przy ul. Batorego dziś rano oczekiwano na wyniki testów 8 pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. - Dziś wpłynęło do nas 5 wyników. Są ujemne. Obecnie mamy 6 pacjentów bez wyników, czyli przybyło nam 3 pacjentów - zaznacza Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.


Ministerstwo Zdrowia: Mamy pierwszy śmiertelny przypadek wywołany przez koronawirusa. Pacjentka z Poznania w wieku 56 lat miała poważne problemy zdrowotne przed zakażeniem. Organizujemy sieć szpitali jednoimiennych, zakaźnych. W każdym województwie przynajmniej jeden. Szpitale będą miały możliwość hospitalizacji pod kątem koronawirusa i innych schorzeń.12 marca godz. 11.00


Wałbrzych
- W naszym szpitalu mamy dwóch nowych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, a także sześciu z wczoraj. U wszystkich wykonano testy i oczekujemy na wyniki. Stan ich wszystkich jest dobry - mówi Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.


Polska - Ministerstwo Zdrowia: Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia koronawirusem.


12 marca godz. 8.00

Polska:
Jak podało rano 12 marca Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mamy 13 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa.
W sumie liczba chorych w Polsce wzrosła do 44. Są trzy nowe przypadki na Dolnym Śląsku - dwa we Wrocławiu, jeden w Oleśnicy. Pozostałe zachorowania odnotowano w Warszawie (2), Lublinie (4), na Śląsku (Chorzów, Zawiercie, Sosnowiec - 3) i w Łodzi (1).

Dolny Śląsk: Na terenie województwa dolnośląskiego jest siedem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Osoby, u których dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyźni (dwóch w sile wieku, trzeci w średnim wieku). Są w stanie dobrym.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 158,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 772,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 46.


11 marca przybyło 11 chorych

11 marca godz. 19.Potwierdzone wyniki dotyczą: kobiety z woj. wielkopolskiego (Poznań), mężczyzny z opolskiego (Opole), a także dwóch kobiet z woj. warmińsko – mazurskiego (Ostróda). Stan wszystkich jest dobry. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Dolny Śląsk

Informacja wojewody dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego są cztery potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. 

Dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka.

Podczas spotkania przekazano informacje o decyzji Rządu, dotyczącą ograniczenia funkcjonowania wszystkich placówek oświatowych w całym kraju, w terminie od 12 do 25 marca.  Pierwsze dwa dni (12-13 marca) to okres przejściowy. Oznacza to, że w przedszkolach i szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Do 25 marca zawieszono także organizowanie imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie całego województwa.

Wojewoda zaapelował do mieszkańców Dolnego Śląska o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz o współdziałanie z organami administracji publicznej.

- Szanowni Państwo, apeluję, aby w trosce o zdrowie swoje jak i innych, propagować pewne zmiany kulturowe, dbać o higienę, a także unikać przebywania w dużych skupiskach ludzi. Oprócz zmian administracyjnych, musimy dokonać także zmiany naszej postawy, ponieważ w tej sytuacji kluczowe jest to, jak działa społeczeństwo – mówił Wojewoda Jarosław Obremski.

Wojewoda Dolnośląski poinformował także o stanie zdrowia pacjentki, u której wczoraj zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19.

- Osoba, u której wczoraj zdiagnozowano obecność koronawirusa jest w bardzo dobrym stanie. Nie należy do grupy ryzyka. Chciałbym również poinformować, że dla dobra wszystkich zdiagnozowanych osób, a także ze względu na ochronę danych osobowych nie będziemy udzielać szczegółowych informacji, dotyczących pacjentów – mówił Wojewoda Dolnośląski. 

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 158,

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 772,

- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 46.11 marca godz. 13.

Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce.


Wałbrzych
- Mamy wyniki w kierunku koronawirusa czterech pacjentów, w tym pani, która próbowała opuścić kwarantannę. Wszystkie są ujemne. Natomiast wczoraj oraz dziś rano przybyło nam sześciu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Są w stanie dobrym. Im również wykonaliśmy wyniki, będą gotowe na jutro - mówi pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Urząd Miejski: W związku z działaniami ograniczającymi rozprzestrzenianie się zakażeń koronawirusem w Polsce, zaleceniem Rządu działalność statutowa wszystkich wałbrzyskich instytucji kultury zostaje zawieszona na najbliższe dwa tygodnie. Od dnia 12 marca nieczynne będą: Biblioteka pod Atlantami (wszystkie filie), BWA, Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Ponadto informujemy, że działając prewencyjne w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, od dnia 12 marca nieczynne będą również Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój, Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Palmiarnia. W przypadku wcześniej zakupionych biletów prosimy o bezpośredni kontakt z poszczególnymi instytucjami.

Biblioteka pod Atlantami informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego, w dniach 12-25 marca wszystkie działy i filie Biblioteki pod Atlantami będą nieczynne.

Aqua Zdrój- Informujemy, że działając prewencyjne w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zawieszamy funkcjonowanie naszego Parku Wodnego (basenu, saunarium, siłowni ) od dnia 12 marca do odwołania.

Informujemy, że w związku z planowanym zamknięciem szkół zawieszamy również funkcjonowanie basenu przy ul. Sokołowskiego od dnia 12.03 do odwołania.


Palmiarnia i Książ
W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią coronavirusa zamek Książ oraz Palmiarnia w Wałbrzychu zostają zamknięte na najbliższe dwa tygodnie.

Decyzja zarządu spółki zacznie obowiązywać od jutra czyli w dniach od 12 do 27 marca 2020 roku. W tym czasie na terenie Zamku Książ i Palmiarni nie będą odbywały się także żadne wcześniej planowane imprezy m.in. nocne zwiedzanie, kolacja degustacyjna oraz koncert Książęcej Orkiestry Salonowej.

O ich nowych terminach poinformujemy niebawem. Decyzja ta spowodowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i turystów odwiedzających wałbrzyskie zabytki.  Bilety zakupione drogą elektroniczną na zwiedzanie w tym terminie zostaną przebukowane na inny termin uzgodniony z klientem lub będą podlegać zwrotowi. Zaznaczamy, że termin ten może ulec zmianie.Wałbrzych - region  - kraj
Jak informuje rząd, obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski - Rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli

- W celu przeciwdziałania koronawirusa pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie tzw. pracy zdalnej.
- Uczelnie będą mogły prowadzić zajęcia w postaci e-learningu.


11 marca - godz. 8.30


Jak podaje Ministerstwo Zdrowia: Potwierdzone wyniki dotyczą młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku. W sumie to już 25 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Wałbrzych -
Państwowa Inspekcja Sanitarna w Wałbrzychu apeluje o nieuleganie panice!

Zachorowanie na COVID-19 wywołane przez nowy typ koronawirusa SARS-CoV-2 podobne jest do zachorowania na grypę. Ogromna większość osób zdrowieje, co potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia i eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych. Obie choroby mogą być groźne dla osób o obniżonej odporności: chorujących na chorobę nowotworową, po przeszczepach, stosujących leki immunosupresyjne, stosujących duże dawki sterydów, z przewlekłymi chorobami nerek, serca, płuc, wątroby i innymi poważnymi schorzeniami w stadium zaostrzenia.

Osoby, które wróciły z krajów, gdzie jest potwierdzone przenoszenie się zakażenia z człowieka na człowieka, są zdrowe i nie mają poważnych objawów chorobowych:

  • nie zgłaszają się do lekarzy POZ ani do Oddziału Infekcyjnego przy Batorego w Wałbrzychu,
  • prowadzą samokontrolę stanu zdrowia w domu.

Tylko pacjenci z ostrym zakażeniem układu oddechowego (nagły początek i co najmniej jeden z następujących objawów: kaszel, gorączka, duszność) zgłaszają się do oddziału infekcyjnego.Pacjenci z łagodnymi i lżejszymi objawami, wymagający pomocy lekarskiej zgłaszają ten fakt telefonicznie swojemu lekarzowi w POZ.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Wałbrzychu obejmuje nadzorem epidemiologicznym tylko i wyłącznie osoby z podejrzeniem zakażenia, u których występują objawy chorobowe: gorączka, kaszel, duszność lub miały kontakt z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2.

W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem nie należy kierować się do przychodni zdrowia, tylko powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną (tel.: 74 847 75 66do godz. 15:00, tel.: 601 800 131 – całodobowo).

Natomiast w przypadku nasilonych objawów trzeba dzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego:

  • Specjalistyczny Szpital im. Alfreda Sokołowskiego, ul. Batorego 4
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, ul. Chałubińskiego 2-2a we Wrocławiu
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5 we Wrocławiu
  • Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4 w Bolesławcu

10 marca przybyło 5 chorych

10 marca - godz. 20.

- Mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik dotyczy mężczyzny z województwa lubelskiego, który przebywa w szpitalu w Bełżycach - zaznacza Ministerstwo Zdrowia. Pacjent to osoba w sile wieku. To 22. przypadek zakażenia w Polsce.
W sprawie epidemii wypowiedzieli się też biskupi - Biskupi wobec koronowirusa.

10 marca - godz. 17.
Polska
- Mamy potwierdzone 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusa. Jedna osoba w Warszawie i dwie w Cieszynie - podało Ministerstwo Zdrowia. Jednym z nowych zakażonych jest gen. Jarosław Mika, który powrócił z Niemiec. 
Nowa pacjentka na Dolnym Śląsku: - Jest młoda, a jej stan jest dobry. W tej chwili mamy potwierdzonych 21 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa; osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-20-przypadkow-koronawirusa-w-polsce-odwolane-imprezy-masowe-,nId,4373252#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa; osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie - podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-20-przypadkow-koronawirusa-w-polsce-odwolane-imprezy-masowe-,nId,4373252#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Wałbrzych
Środki ostrożności wprowadzono w wałbrzyskich szkołach, domach pomocy społecznej oraz budynkach miejskich - szczegóły - Koronawirus Wałbrzych: Imprezy masowe. Co w szkołach i DPS-ach?

Rektor Politechniki Wrocławskiej wydał zarządzenie w sprawie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa (SARS-CoV-2), a w nim odwołał zajęcia i konsultacje dla studentów za wyjątkiem tych, które mogą się odbywać elektronicznie i telefonicznie. Zamknięto też bibliotekę, odwołano imprezy i konferencje organizowane przez uczelnię.

W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim z powodu podejrzenia koronawirusa hospitalizowane są 4 osoby, 51 osób znajduje się pod nadzorem sanitarnym, a 19 przechodzi kwarantannę w domu. 

Dolny Śląsk
We wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej znajduje się 4. młoda pacjentka ze zdiagnozowanym koronawirusem.

Jak podaje wojewoda dolnośląski:
Na granicy z Niemcami, Czechami i Litwą funkcjonują punkty kontroli sanitarnej, w których kontrolowane są osoby przyjeżdżające do Polski autobusami i busami. Kontrola sanitarna prowadzona jest także na wszystkich przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Tam badana jest każda osoba, która wjeżdża do naszego kraju.

Na drogowych przejściach granicznych na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą kontrola sanitarna prowadzona jest wobec wszystkich osób i wszystkich pojazdów przekraczających granicę. Kontroli poddawani są także podróżni w pociągach. Służby medyczne mierzą temperaturę, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne.

Na granicy z Niemcami kontrola sanitarna prowadzona jest w Świnoujściu (w dwóch lokalizacjach), Lubieszynie, Kołbaskowie, Krajniku Dolnym, Osinowie Dolnym, Kostrzynie nad Odrą, Świecku, Olszynie, Jędrzychowicach i Zgorzelcu. Na granicy z Czechami kontrola sanitarna prowadzona jest w Gorzyczkach, a na granicy z Litwą – w Budzisku i Ogrodnikach. Zgodnie z zaleceniem szefa MSWiA na czeskiej i słowackiej granicy zostaną utworzone kolejne punkty.

Kontroli sanitarnej poddawani są także podróżni na terenie baz promowych w Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku.

W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko.  

Podczas kontroli sanitarnej w pierwszej kolejności służby medyczne dokonują pomiaru temperatury. Po stwierdzeniu, że żadna z osób w pojeździe nie ma podwyższonej temperatury, funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne zgodnie z wytycznymi GIS.

W portach lotniczych w dalszym ciągu Straż Graniczna udziela wsparcia służbom zarządzającego oraz inspektorom sanitarnym przy zbieraniu od pasażerów kart lokalizacyjnych, jeśli nie zostały odebrane na pokładzie samolotu, czy w pomiarze temperatury. Pomagamy również w dystrybucji ulotek informacyjnych. Wsparcie to jest udzielane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez porty bądź przez inspektorów sanitarnych. Szczegóły ustalane są na szczeblu roboczym.10 marca  - w południe
- Dziś otrzymaliśmy wynik jednego z dwóch pacjentów, których wyniki w kierunku koronawirusa zostały wysłane do analizy. Wynik jest ujemny. Natomiast doszły nam trzy nowe przypadki pacjentów z podejrzeniem występowania koronawirusa i badania w ich przypadku zostały wykonane. Zatem oczekujemy na wyniki badań czterech naszych pacjentów - wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.
Zatem w wałbrzyskim szpitalu jest czterech pacjentów z podejrzeniem zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.

Trwa zakaz odwiedzin w szpitalu. Zakazy odwiedzin wprowadzają lokalne domy seniora, odwiedziny ograniczono w Domu Seniora Rusinowa.  

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, jest 18. potwierdzony przypadek wystąpienia koronawirusa w Polsce.


10 marca  - rano

W Wałbrzychu szpital oczekuje na wyniki 2 z 4 hospitalizowanych pacjentów. Ich stan jest dobry.

- Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z woj. wielkopolskiego, która przebywa w szpitalu w Poznaniu. W sumie mamy 17 potwierdzonych przypadków - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa dolnośląskiego są 3 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.- Na Dolnym Śląsku został potwierdzony trzeci przypadek zachorowania na wirusa COVID-19. Jest to osoba starsza, znajdująca się w grupie ryzyka, pochodząca z otoczenia pacjenta zdiagnozowanego wczoraj. Stan obu tych pacjentów jest poważny informował wojewoda. We wrocławskim szpitalu przy ul. Koszarowej przebywa trzech chorych starszy 73-letni mężczyzna - jego stan jest ciężki, ale stabilny; 74-letnia kobieta - ona również jest w stanie ciężkim. Natomiast 26-latek, u którego stwierdzono koronawirusa po przyjeździe z Wielkiej Brytanii czuje się dobrze. 

Wojewoda dolnośląski poinformował o wdrożeniu systemu obrony sanitarnej granic. Punkt kontrolny w województwie dolnośląskim został uruchomiony na przejściu granicznym w Jędrzychowicach. - Osobom przybywającym do Polski w autobusach i busach mierzona jest temperatura ciała, a także pobierane są karty lokalizacyjne. Dzięki współpracy z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Graniczną, punkt został uruchomiony bardzo szybko. Za co serdecznie dziękuję mówił Jarosław Obremski. Zgodnie z informacjami z Kancelarii Premiera utworzono wczoraj pięć punktów kontroli sanitarnej na czterech przejściach granicznych z Niemcami i jednym na granicy z Czechami: Kołbaskowo, Świecko, Jędrzychowice, Olszyna i Goryczki.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

- liczba osób ze stwierdzeniem koronawirusa - 3,
- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 302,

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 552,

- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 48.

Odwoływane są imprezy masowe, a koleje oraz przewoźnicy wdrażają obostrzenia i kontrole sanitarne - Koronawirus: Koleje Dolnośląskie wprowadzają obostrzenia


9 marca przybyło 6 chorych

9 marca - w południe

Wałbrzych
- Cztery osoby hospitalizowane są w naszym szpitalu i wykonane zostały u nich testy na obecność koronawirusa. Otrzymaliśmy wyniki dwojga z nich - na szczęście ujemne. Mamy jeszcze dwie osoby oczekujące na wyniki w kierunku koronawirusa, te dwie osoby są w stanie dobrym - wyjaśnia Sylwia Grzondziel, pełnomocnik ds. marketingu Specjalistycznego Szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego.

Polska
Minister
zdrowia poruszył kwestię przekształcania oddziałów i szpitali na zakaźne. Zwrócił uwagę wojewodom na konieczność egzekwowania kwarantanny i bieżącego monitoringu osób nią objętych. W niedługim czasie musimy być przygotowani na wzrost zachorowań. - Ważne jest, żeby nie opuszczać miejsca kwarantanny. Chrońmy swoich bliskich, siebie i innych dookoła. Jeśli jesteśmy w kwarantannie nie wychodźmy na zakupy, do sklepu itd. To jest zakazane. Apeluję o zdrowy rozsądek - prosił minister podczas południowego briefingu z prasą.

Ministerstwo przyznało, że jest kolejny przypadek zakażenia w Krakowie, a także trzy nowe chore osoby z Raciborza. Łącznie z tego miasta jest już pięciu pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. Pierwszy pacjent ze zdiagnozowaną obecnością groźnego wirusa czuje się bardzo dobrze, natomiast stan jednego z pacjentów ze Szczecina pogorszył się.  

- Wdrażamy kontrole sanitarne w pociągach, najpierw Intercity, a później też w przygranicznym ruchu. Chcemy w ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożyć kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach będziemy rozszerzać zakres tych kontroli również na pozostałe granice - w transporcie autokarowym, autobusowym, busowym powyżej 8 osób, żeby w maksymalny możliwy sposób nie zakłócać płynności na granicy - informuje Kancelaria Premiera.


Dolny Śląsk
Na terenie województwa dolnośląskiego są 3 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, a łącznie 16 w Polsce.

- Stan pacjenta, u którego wczoraj potwierdzono zarażenie koronawirusem jest poważny. Jest to osoba starsza, należąca do grupy ryzyka. Dobra wiadomość jest taka, że liczba jego bezpośrednich kontaktów była niska.  Wszystkie te osoby zostały poddane kwarantannie. Stan pierwszego zdiagnozowanego pacjenta jest bardzo dobry – mówił wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
- liczba osób ze stwierdzeniem koronawirusa - 3,

- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 235,

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -523,

- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 50.9 marca 2020 - rano

Na terenie województwa dolnośląskiego są dwa potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, a łącznie 11 w Polsce.

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia w Polsce mamy już 11 przypadków zdiagnozowania koronawirusa w Polsce. Trzy nowe przypadki stwierdzono 8 marca. - Mamy 3 nowe przypadki zarażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie. Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą. Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch. Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby z kontaktu z pacjentami i poddają je kwarantannie - podało Ministerstwo Zdrowia.

Jak poinformowało w niedzielę 8 marca wieczorem Ministerstwo Zdrowia, drugi chory to ponad 70-letni mężczyzna, który został zarażony przez członka rodziny. Z doniesień medialnych wynika, że to jego syn, który przyjechał z USA, żeby odwiedzić ojca, po czym wrócił tam i trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego obecność koronawirusa. Starszy mężczyzna przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jego stan jest określany jako ciężki. Przypominamy, że w tym samym szpitalu przebywa zarażony 26-latek, który wrócił samolotem z Wielkiej Brytanii, jego stan jest określany jako dobry.

W sumie w Polsce mamy w tej chwili 11 osób zarażonych SARS – CoV-2 - dwie we Wrocławiu, dwie w Raciborzu, dwie w Warszawie, jedną w Zielonej Górze, dwie w Szczecinie i dwie w Ostródzie. Pacjenci wrócili z Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w kraju w niedzielę 8 marca hospitalizowanych było 146 osób, 1548 przebywało na kwarantannie domowej, a 6409 objęto nadzorem Sanepidu.

Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. LOT zawiesił połączenia do Włoch do 12 marca.

W Wałbrzychu, w placówce szpitalnej przy ul. Batorego w izolacji na obserwacji przebywa czterech pacjentów, u których wykonywane są badania pod kątem występowania koronawirusa. Badania nie potwierdziły obecności wirusa u chłopca ze Świdnicy, gdzie w związku z podejrzeniem wystąpienia zakażenia ucznia w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy przerwano lekcje. Dziś mają się one odbywać wedle planu.


Informacja wojewody dolnośląskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem:

Na terenie województwa dolnośląskiego jest jeden potwierdzony przypadek zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.  Podczas ostatniej konferencji wojewoda poruszył kwestie zakazu odwiedzin w szpitalach oraz incydentu mającego miejsce dziś na terenie Wrocławia. - Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom Dolnego Śląska za zastosowanie się do wydanego zakazu. Dziś otrzymuje informacje o znaczącym ograniczeniu prób wtargnięcia do szpitali – mówił wojewoda Jarosław Obremski – Czuję się zobowiązany, żeby poinformować także o incydencie, który miał dziś miejsce we Wrocławiu. Na jednym z osiedli pojawiły się plakaty, zawierające  nieprawdziwe informacje o zarażonym pacjencie. Apeluję o weryfikowanie pojawiających się informacji i nie wywoływanie niepotrzebnej paniki.

Wojewoda poinformował również, że badanie na obecność koronawirusa ucznia z Oławy dało wynik negatywny. Kwarantanna pozostałych osób powinna zakończyć się dziś.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

- liczba osób ze stwierdzeniem koronawirusa - 2,

- liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 235,

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -523,

- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 50.

8 marca na terenie kraju było 11 potwierdzonych przypadków chorych. Epidemia dopiero się rozpoczynała.Czytaj też:
30 marca
ZOO w Łącznej prosi o pomoc - zwierzętom grozi głód (FOTO)
Szczawno-Zdrój: burmistrz - nie ma u nas przypadków koronawirusa
Wałbrzych: Czy wałbrzyszanie stosują się do zasad kwarantanny?

28 - 29 marca
Wałbrzych: Będą bezpłatne maseczki dla seniorów
W to pasmo górskie nie pojedziesz, przynajmniej teraz...
Koronawirus Wałbrzych: kolejne dary i zbiórki na rzecz szpitala
Policja: Zamiast przestrzegać kwarantanny, poszła na zakupy
Szpital Wałbrzych: coraz więcej mieszkańców regionu szyje maski
Koronawirus Wałbrzych: co z ogródkami działkowymi?
Jak będzie wyglądać święconka i Wielkanoc w czasach koronowirusa?
MKS Szczawno-Zdrój kontra KS Korona Wirus - wirtualny mecz, realne wsparcie
Koszykarze Górnika Trans.eu pomagają w zakupach [FOTO]
Co z komuniami i weselami w czasie epidemii?

27 marca
Wałbrzych: Mogę mieć koronawirusa, ale nie zrobili mi testu
Wałbrzych: osoby na kwarantannie, ich rodziny w pracy. I problem
Koronawirus: Jak pomagają strażacy z Wałbrzycha i regionu? [FILM]
Koronawirus - kolejne miejsca wykonujące testy i chlorichina

26 marca
Tysiące więźniów ma wyjść na wolność przez koronawirusa
Wałbrzych: Pracownicy Cersanitu wesprą nasz szpital
Wałbrzych i region: jak się teraz jeździ autobusami i pociągami?
Wałbrzych koronawirus: Miejski Zarząd Budynków - zadzwoń, nie przychodź! 
Szpital Wałbrzych: po sześciu godzinach zbiórki jest respirator!


25 marca
Biały Kamień: Sąsiedzka pomoc seniorom w zakupach trwa [FOTO]
Szczawno-Zdrój: kolejne komunikaty związane z epidemią
Koronawirus: Koniec pracowniczych przekroczeń granicy?
Boguszów-Gorce - Wałbrzych: Od dziś busy nie jeżdżą
Pogrzeby w czasie koronawirusa, najnowsze wytyczne

24 marca
Koronawirus: Czeka nas zaostrzenie kwarantanny
Wałbrzych region: Sanatoria jako miejsca kwarantanny?
Wałbrzych: co można zrobić, jeśli sytuacja z epidemią cię przerasta?
Podzamcze koronawirus: Bądź zdrowy, uważaj w windzie!
Tesco wprowadza godzinę dla seniora. Gdzie inne zmiany?

23 marca
Koronawirus - nie chodź na plac zabaw i do siłowni plenerowej!
Policja pilnuje młodzieży na kwarantannie w internacie
Wałbrzych: produkują przyłbice ochronne dla naszego szpitala
Samorządy i studenci na pomoc wałbrzyskiemu szpitalowi
Koronawirus a praca. Co dalej z wynagrodzeniami?
Policja: uwaga, fałszywa informacja o szczepieniach na koronawirusa!
POLICJA: UWAGA: BEZCZELNE OSZUSTWO ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM
WAŁBRZYCH: POLICJA PRZESTRZEGA PRZED FAKE NEWS

21 - 22 marca
Harcerze dają nam przykład - zostają w domu [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Koronawirus Wałbrzych: Miasto i marszałek - pomoc dla szpitala
RCKiK Wałbrzych: przyjedź oddać krew, zwrócą Ci za paliwo!
Wałbrzych powiat: w tych miejscowościach nie oddacie już odpadów
Koronawirus: ZUS i Szczawno-Zdrój z pomocą dla przedsiębiorców
Wałbrzych i powiat: Kolejne gminy odcięte od świata [LISTA POŁĄCZEŃ]
Powstała aplikacja dla osób objętych kwarantanną

20 marca
W kraju stan epidemii. Szkoły otwarte dopiero po świętach
Koronawirus Wałbrzych: Nasz szpital prosi o wsparcie. Są też zrzutki...
Powiat wałbrzyski: Środki ochrony dla policjantów, strażaków i pogotowia
Wałbrzych: fabryka chce szyć maseczki, kiedy pomoc dla firm?
Wałbrzych: Przedłużą pasażerom ważność e-kart po kwarantannie
Koronawirus: Koleje Dolnośląskie ograniczają połączenia (LISTA)
Wałbrzych: Pomoc świąteczna i nocna tylko po rejestracji


19 marca
Koronawirus: Lekarz i załoga pogotowia w Wałbrzychu zdrowi! [AKTUALIZACJA]
Koronawirus: Zarażony lekarz. Kwarantanna na pogotowiu w Wałbrzychu
Wałbrzych Koronawirus: Komunikacja miejska - zmiany [AKTUALIZACJA]
Podzamcze: ważne informacje od spółdzielni mieszkaniowej
Wałbrzych - Świdnica: zmiany w rozkładzie komunikacji prywatnej
Wałbrzych: Nie dotykaj przycisków. Są wyłączone
Wałbrzych koronawirus: Polowe izby przyjęć przygotowane [FOTO]
Wałbrzych koronawirus: szpital włącza się do ważnej akcji


18 marca
Szczawno-Zdrój: zmiany na parkingach i przystankach
Boguszów - Gorce: Urząd wstrzymuje przyjęcie interesantów!
Wałbrzych: Toyota Motor Manufacturing Poland wstrzymuje produkcję

Faurecia szyje maseczki dla personelu szpitala
Wałbrzych Koronawirus: Komunikacja miejska - dodatkowe autobusy
WSSE Invest Park: Koronawirus - produkcja trwa, jest wsparcie
Wałbrzych: co możesz zrobić widząc nieuczciwe podnoszenie cen?
Koronawirus - Wałbrzych: policjanci na kwarantannie


17 marca
Koronawirus: Poczta Polska wprowadza zmiany. Co z wypłatą emerytur?
Wsparcie dla seniorów i osób w kwarantannie
Wałbrzych - Świdnica: Zawieszają kursowanie autobusów
Strażacy pomagają w tworzeniu tymczasowego szpitala i kwarantanny
 Szczawno-Zdrój wprowadziło decyzje chroniące mieszkańców
Wałbrzych i region: Przychodnie apelują o e-kontakt i rozwagę
Masz kwarantannę? Dostaniesz chorobowe
Wałbrzych: Od 17 marca ograniczenia kursów komunikacji miejskiej

16 marca
Wałbrzych koronawirus: Pomogą seniorom i zwierzętom w potrzebie
Wałbrzych i region: kolejne urzędy zamykane
Dolny Śląsk: jaka sytuacja na granicy, które przejścia zamknięte?
Koronawirus Wałbrzych: Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej
Wałbrzych, region: Jedzenie dowiozą, gratis dla lekarzy... [LISTA LOKALI]
Wałbrzych: Nocny autobus pod specjalnym nadzorem
Wałbrzych: wodociągi, gaz, prąd: ważne informacje dla klientów

Wcześniejsze teksty:
WSSE Invest Park: Koronawirus - wydano zalecenia dla firm
Koronawirus: Galeria Victoria - działania prewencyjne
Wałbrzych powiat: Komunikacja prywatna zawiesza funkcjonowanie

Wałbrzych: Ograniczenia dotyczące galerii handlowych i restauracji
Koronawirus: Państwa zamykają granice, wprowadzają stan wyjątkowy
Urzędy Wałbrzych: 4 punkty przyjęć, mierzenie temperatury

Wałbrzych: Oddział tylko zakaźny. Wyznaczono miejsce kwarantanny

Koronawirus Wałbrzych: Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej
Sanepid Wałbrzych: zalecenia dla fryzjerów, lekarzy, handlu, firm

KOMUNIKAT RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

KORONAWIRUS WAŁBRZYCH: KTÓRE INSTYTUCJE ZAMKNIĘTE, KTÓRE NIE?
WAŁBRZYCH: URZĘDY OGRANICZAJĄ SWOJE DZIAŁANIA, APTEKI: NOWE REGUŁY


Biskupi wobec koronowirusa
Rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli
Koronawirus Wałbrzych: Imprezy masowe. Co w szkołach i DPS-ach?

Koronawirus: Koleje Dolnośląskie wprowadzają obostrzenia

Koronawirus: pierwszy przypadek na Dolnym Śląsku
KORONAWIRUS: WAŁBRZYCH - PACJENCI NA OBSERWACJI, ŚWIDNICA - PANIKA W SZKOLE [AKTUALIZACJA]

 Koronawirus: pierwszy przypadek w Polsce, co na Dolnym Śląsku?
Wałbrzych i region: do szpitali już nie wejdziemy

Koronawirus: Działania prewencyjne i infolinia
Szpital Wałbrzych: Czy to koronawirus? Są już wyniki!
Koronawirus - czy jest się czego obawiać?


oprac. ELW, MS
fot. ilustracyjne JK/ELW

Źródła: Ministerstwo Zdrowia, DUW, Szpital Wałbrzych
https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/deaceebc69a3412c8b7699e3e025e213