Zbiórka na nagrobek zakończona. Wałbrzyszanie pokazali, że mają wielkie serca. Johny Radyjko - barwna postać z naszego Śródmieścia nie została zapomniana.

Pamiętają o Johnym

Johny Radyjko do dziś budzi w Wałbrzychu spore emocje - jedni wspominają go z uśmiechem i rozrzewnieniem, a inni mają wobec niego mniej ciepłe wspomnienia. Jednak spontanicznie przygotowana zbiórka na nagrobek pana Bogdana zaprocentowała. Zakończona na https://zrzutka.pl/v8ff94 okazała się sukcesem. - Planowana kwota zbiórki to 3000 zł, w ciągu tygodnia wpłacono 2 495 zł przez stronę Zrzutki.pl, dodatkowo są jeszcze osoby deklarujące przekazanie na ten cel ok. 200 zł w najbliższych dniach. Łącznie do dyspozycji będzie zatem suma ok. 2700 zł - mówi Piotr Kwiatkowski, wałbrzyski radny, społecznik i szef RWS "Śródmieście". Pan Piotr założył zbiórkę 4 listopada, po tym jak 1 listopada zobaczył, iż o wystawienie godnego nagrobka dla wałbrzyskiego wesołka na wałbrzyskim cmentarzu przy ul. Żeromskiego nikt do tej pory nie zadbał. Jego przekonanie, że trzeba to zmienić podzielili internauci i zachęcili społecznika do założenia na ten cel zrzutki. 

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za wpłaty, a także zapewnić darczyńców, że zależy mi możliwie jak najszybszej wymianie nagrobka. Zaraz po długim weekendzie rozpocznę rozmowy z lokalnymi firmami kamieniarskimi - zaznacza pan Piotr. Firma wykonawcza, jeśli wykaże się wielkim sercem, z pewnością będzie mogła liczyć na podziękowania i wdzięczność inicjatorów, jak i darczyńców zbiórki zaangażowanych w ocalenie Johny'ego Radyjko od zapomnienia.


Rodzina nadal poszukiwana

Działacz ma też nadzieję, że uda się za zebraną kwotę załatwić opłaty cmentarne. Byłoby to łatwiejsze, gdyby udało się odnaleźć mieszkającą w Wałbrzychu siostrę pana Bogdana. Apelujemy zatem po raz kolejny o kontakt rodziny pana Bogdana lub osób mających z nią kontakt z inicjatorem zbiórki - https://www.facebook.com/piotr.kwiatkowski.52 w celu uzgodnienia szczegółów planowanych działań.

Przypominamy, że o prowadzonej zbiórce pisaliśmy: Johny Radyjko powinien mieć godny nagrobek

A to nasze teksty o Johnym Radyjko:
JOHNY RADYJKO NIE ŻYJE. POGRZEB 18 GRUDNIA
JOHNY RADYJKO ODCHODZI ZE ŚRÓDMIEŚCIA
JOHNY RADYJKO W POTRZEBIE!Elżbieta Węgrzyn