Mijają trzy miesiące od tragicznej śmierci małej Kristiny z Mrowin. Jakie są postanowienia sądu w sprawie mordercy?


Przypomnijmy, że to Jakub A., krewny matki, miał zamordować 10-letnią Kristinę w Mrowinach pod Żarowem. Do zbrodni doszło 13 czerwca - kiedy zawiodły próby namówienia do niej kogo innego, mężczyzna zwabił do samochodu dziecko, które go znało, pod pretekstem podwiezienia ze szkoły do domu, po czym wywiózł je do lasu, zabił ostrym narzędziem i szczegółowo upozorował morderstwo na tle seksualnym. Trzy dni później został zatrzymany na 3 miesiące.

Jakub A. spędzi jednak w areszcie kolejne 3 miesiące. Taką decyzję podjął świdnicki sąd. Stało się tak, ponieważ śledczy nadal czekają na opinie biegłych lekarzy psychiatrów, którzy mają ocenić, czy mężczyzna w chwili zabójstwa był poczytalny. Jak mówiła w wywiadzie dla TVN 24 obrońca sprawcy, mecenas Katarzyna Bórawska, Jakub A. od ponad roku uczęszczał na terapię psychologiczną. Dodatkowo leczył się na własną rękę środkami psychotropowymi.

22-letni student psychologii z Wrocławia podczas śledztwa przyznał się do winy, przepraszał też rodzinę dziecka i wyrażał skruchę. Grozi mu dożywocie.


O zbrodni pisaliśmy:
Tragiczny koniec poszukiwań 11-latki...
Tragedia w Mrowinach: To zabójstwo. Dziś sekcja zwłok dziecka
ŚMIERĆ KRISTINY: PEDOFIL MORDERCA DALEJ NA WOLNOŚCI
POGRZEB MAŁEJ KRISTINY I ARESZT DLA SPRAWCY MORDU
ZABÓJSTWO KRISTINY: 22-LATEK USŁYSZAŁ NOWY ZARZUT

WAŁBRZYSZANIE PAMIĘTAJĄ O KRISTINIE Z MROWIN (FOTO)


Świdnica Dla Was.info