Około 500 uczestników małych i dużych wzięło udział w nowej imprezie na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła w Wałbrzychu. Dziś cała Piaskowa Góra była mikołajkowo-biegowa! Prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia!


O koncepcji imprezy pisaliśmy: WAŁBRZYCH: I BIEG MIKOŁAJKOWY DLA HOSPICJUM. Ten rok, gdy placówka świętuje swoje ćwierćwiecze, obfituje w całkiem nowe pomysły charytatywne na jej rzecz, takie jak WAŁBRZYCH: PRAWIE 200 ROWERZYSTÓW ZMAGA SIĘ DLA HOSPICJUM (FOTO) czy WAŁBRZYCH: DLA NASZEGO HOSPICJUM POBIEGNĄ AŻ DO KOŁOBRZEGU! Biegacze nie dali za wygraną i wymyślili jeszcze jedną imprezę, w której mogło wziąć udział wielu chętnych, nie tylko jako startujący, także jako kibice. Wśród 500 biegaczy znalazła się blisko setka dzieci, które już w tym wieku uczą się, że pomaganie to także przyjemność, nie tylko obowiązek.- Geneza tego pomysłu jest taka: biegamy wspólnie i w którymś momencie spotkaliśmy się i postanowiliśmy zrobić imprezę biegową w inny sposób, padło hasło "Hospicjum", stwierdziliśmy, że to będzie to miejsce. Okazało się, że sponsorzy są chętni, a uczestników będzie więcej niż początkowo zakładaliśmy, miało być 300, musieliśmy zamknąć listy po 500, bo więcej po prostu tu by się nie zmieściło - mówi Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic i pomysłodawca imprezy, należący do Sekcji Biegowej LKS Unia Bogaczowice. Do klubu dołączyli strażacy ochotnicy ze Starych Bogaczowic i Nieformalna Grupa Biegowa z Wałbrzycha i Okolic - "Kłosowscy".

Do tego kluczowa postać wałbrzyskich sportów biegowych i nie tylko biegowych, Roman Magdziarczyk, zorganizował osobny bieg dla dzieci, z pełnym pakietem startowym i torbą z niespodzianką - sponsorzy dosłownie zasypali organizatorów setkami sympatycznych podarunków dla dzieci i dorosłych, więc, jak mówi Mirosław Lech, można było zrobić cegiełki, rozprowadzić je podczas biegu i tak wszystkie dary rozdać.- To osiedle nie jest czynne biegowo, nigdy tu chyba nie było takiej dużej imprezy, rozruszamy Piaskową Górę, dzieci rozkręcimy na alejkach po osiedlu, damy im za to nagrody, a tę radość przeniesiemy na pomaganie innym - mówił Roman Magdziarczyk tuż przed biegiem. Dzieci startowały w trzech grupach, do tego były animacje dla dzieci, duża akcja szycia zorganizowanego przez Ul-Ka, za wrzut do puszki można było otrzymać dobre ciasto, częstowano herbatą, a do każdej cegiełki zakupionej za 10 zł był przypisany jakiś upominek od sponsora - liczne wejściówki, na przykład do Aqua-Zdroju, gadżety sportowe i sportowa odzież, vouchery, czy wizyty u fryzjera i kosmetyczki. Każdy startujący dostał czapkę Mikołaja i ciepły posiłek oraz medal, a dzieci także bidony sportowe.- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, że tu się mogło coś takiego przydarzyć. Każdy grosz trafia do pacjentów. Te drobne prezenty, te marzenia, które my spełniamy, po prostu będą wyjątkowe. Dziękuję organizatorom i wolontariuszom, dziękuję policji i straży miejskiej za pomoc - komentowała prezes hospicjum Renata Wierzbicka. Pomagali też uczniowie, ci z I i IV LO wraz z harcerzami pilnowali porządku na trasie, a chór szczawieńskiego "Ceramika" zadbał o muzyczną oprawę imprezy.

Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową trasę wokół Piaskowej Góry. Trzech najszybszych panów i trzy najszybsze panie otrzymały oprócz pucharów niezwykłe nagrody, jedyne w swoim rodzaju statuetki aniołów wyrzeźbione specjalnie na tę okazję przez Ryszarda Klimasa. A to nie koniec akcji, będzie ona miała jeszcze swój ciąg dalszy.


Więcej o wałbrzyskim hospicjum:

WAŁBRZYCH: 25 LAT HOSPICJUM: WIELKI JUBILEUSZ Z ANIOŁAMI! (FOTO)
WAŁBRZYCH: KILKADZIESIĄT ANIOŁÓW ZA POMOC DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: OTRZYMALI ANIELSKIE SKRZYDŁA ZA POMOC DLA HOSPICJUM (FOTO)


HOSPICJUM WAŁBRZYCH: POLA NADZIEI - KWIATY POD OKNAMI CHORYCH (FOTO)
WAŁBRZYCH: SZKOŁY I PRZEDSZKOLA SADZIŁY ŻONKILE NADZIEI (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: DZIECI I MŁODZIEŻ Z ŻONKILAMI W HOSPICJUM (FOTO)
TYSIĄC ŻONKILI DLA PACJENTÓW HOSPICJUM

WAŁBRZYCH: 6 ŁÓŻEK WIĘCEJ I ROZBUDOWA W NASZYM HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: KSIĘSTWO VON PLESS - PALMY, WYSTAWA, HOSPICJUM (FOTO)

WAŁBRZYCH: DLA NASZEGO HOSPICJUM POBIEGNĄ AŻ DO KOŁOBRZEGU!.
WAŁBRZYCH: PRAWIE 200 ROWERZYSTÓW ZMAGA SIĘ DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: OBDAROWALI PACJENTÓW HOSPICJUM CIEPŁEM I KOSMETYKAMI
NASZE HOSPICJUM MA NOWE, HYBRYDOWE AUTO


WAŁBRZYCH: OTRZYMALI ANIELSKIE SKRZYDŁA ZA POMOC DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: ŻONKILOWA KWESTA PO RAZ DRUGI NA ULICACH! (FOTO)
WAŁBRZYCH: BAWILI SIĘ, ŻEBY WSPOMÓC HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYCH: KSIĄŻĘCA POMOC DLA NASZEGO HOSPICJUM
NIEZWYKŁY KONCERT W STARYCH BOGACZOWICACH (FOTO)
NAGRALI PŁYTĘ Z GWIAZDAMI

PIASKOWA GÓRA: A TO WSZYSTKO DLA HOSPICJUM (FOTO)
WAŁBRZYSKIE HOSPICJUM PROSI O POMOC DLA DZIECI
PIERWSZA ŻONKILOWA KWESTA NA WAŁBRZYSKIE HOSPICJUM TRWAMagdalena Sakowska
Foto: JK