W piękne i słoneczne sobotnie popołudnie (26 czerwca 2021) przy PSP nr 5 mieszkańcy Gorc i goście przywitali wakacje ze strażakami z OSP Gorce. Było głośno, Maniek nie szczędził wody, a nastroje dopisywały. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.


Strażackie festyny to zawsze frajda dla dzieciaków, bo każdy chłopiec czy dziewczynka mogą na chwilę poczuć cię jak strażak-bohater, tak rodzą się marzenia, a często również późniejsza decyzja o wstąpieniu do OSP, jeśli do tego jest to festyn na rozpoczęcie wakacji, to zabawa jest jeszcze lepsza. Przekonali się o tym uczestnicy takiego pikniku przy PSP nr 5 w Gorcach.

Hasło przyświecające zabawie "Bezpieczne wakacje z OSP Gorce" realizowano m.in. poprzez naukę pierwszej pomocy.

Największą atrakcją dla mniejszych i większych chłopców był Maniek - nowy wóz ratowniczo-gaśniczy gorcowiaków. Można było posiedzieć za jego kierownicą, obejrzeć jego wnętrze i poznać zastosowanie sprzętu z nim pochowanego.
Dla żądnych przygód był strażacki tor przeszkód. Liczyła się szybkość i celność... a także umiejętność posługiwania się strażackim wężem.Najmłodszym pomagali rodzice, ale nikt nie rodzi się strażakiem - potrzebna jest wiedza i ćwiczenia.Bo z takim ciężkim wężem nie łatwo sobie poradzić zwłaszcza jak jest się pierwszoklasistą.Były też konkursy z nagrodami i podziękowania dyplomami.Na boisku pod Mniszkiem nie zabrakło dmuchańca i kto tylko chciał mógł pomalować sobie buzię.


Rodzice i młodzież placówki edukacyjnej w Gorcach przygotowali słodkości - na wspólnie wyznaczony cel każda złotówka się przyda.


Pogoda dopisała, nastroje również, co po ostatnich miesiącach pełnych smutku i chłodów już samo w sobie było nie lada atrakcją.

Polecamy też:
Gorce: Maniek zastąpił Jelona. Kogo jeszcze im brakuje?
OSP Gorce: Strażacy już przywitali nowy samochód [ZDJĘCIA]  


A jak było na dniu otwartym OSP Boguszów? - Strażacy z Boguszowa zaprosili do remizy. Działo się! [DUŻO ZDJĘĆ]ELW
fot. JK