Nasi czytelnicy z niepokojem obserwują postępy w remoncie dworca Szczawienko. Zwłaszcza prace rozbiórkowe na dachu.

Na dworcu Wałbrzych Szczawienko trwają prace remontowe, a pogoda nas nie rozpieszcza i nie ułatwia prowadzenia inwestycji. Ostatnie deszcze ochoczo schładzały nowo położone warstwy asfaltu na ul. Nałkowskiej i w okolicy pl. Na Rozdrożu, ale spadły też na Dworzec Szczawienko, gdzie zdemontowano dach. - Rozebrano stare poszycie dachu i nie zabezpieczono przed opadami. Tak jest od tygodnia, a tu już kolejny deszcz który był w tym czasie. Szkoda żeby niszczało bardziej - pisze zaniepokojona pani Barbara, nasza czytelniczka.


Zapytaliśmy przedstawicieli miasta, bo to ono prowadzi tę inwestycję, czy deszcz zaszkodził remontowanemu budynkowi. - Planowaliśmy wymianę pokrycia dachowego i skorodowanych elementów więźby dachowej, jednak niezbędne okazało się zdemontowanie całości starej więźby dachowej i w efekcie zbudowanie całego dachu - informuje Karol Grzondziel, kierownik Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Dodaje, że w budynku nie przystąpiono jeszcze do prac tynkarskich, jest on zatem niejako w stanie surowym. - Ścianom
przed położeniem tynków woda deszczowa nie szkodzi. Od poniedziałku zaczniemy odtwarzanie dachu i planujemy w ciągu kilku tygodni wykonać całe zadaszenie - dodaje Grzondziel.


Zdjęcie z remontu znajdziecie
DWORZEC SZCZAWIENKO ZMIENIA SIĘ W OCZACH (FOTO)

Więcej o remoncie dworca przeczytacie
DWORZEC SZCZAWIENKO - REMONT PEŁNĄ PARĄ (FOTO)
DWORZEC WAŁBRZYCH SZCZAWIENKO - ZACZYNAJĄ SIĘ PRACE (ZDJĘCIA)
DWORZEC SZCZAWIENKO - UTRUDNIENIA!
BĘDĄ INWESTYCJE KOLEJOWE U NAS I W OKOLICY W 2017 ROKU?Elżbieta Węgrzyn
fot. Główne - Magdalena Sakowska
zdjęcia Barbara Mazurek