W popołudnie 13 lutego 2020 zaskakującego odkrycia dokonali wezwani na akcję strażacy w budynku mieszkalnym, który przez dekady służył jako budynek dworcowy w Kuźnicach Świdnickich.

Dworzec Boguszów-Gorce Wschód przy ul. Królowej Jadwigi w Boguszowie-Gorcach, w dzielnicy Kuźnice, od lat służy jako budynek mieszkalny. 13 lutego po godz. 14.30 jego mieszkańcy wezwali straż pożarną, by zgasiła pożar sadzy w kominie. Na miejsce przyjechały zastępy z JRG-1, w tym podnośnik, oraz OSP Boguszów. Strażacy zajęli się pracą, ale pomyśleli swoje...
- W wyczystce zalegał jeszcze piasek, którym strażacy gasili ten sam komin 3 lata temu! Wnioski nasuwają się same - mimo obowiązku, właściciel budynku (PKP) przez 3 lata nie dokonał przeglądu kominiarskiego - relacjonują ochotnicy z Boguszowa.

Po takiej akcji straż pożarna występuje do właściciela - administratora budynku o usunięcie nieprawidłowości. Tylko w roku 2018 wałbrzyscy strażacy w sumie ponad ponad 200 występowali do zarządców i właścicieli nieruchomości m.in. w kwestii zatkanych przewodów kominowych, pożarów sadzy oraz zagrożenia rozszczelnieniem. Oby efekty tych działań były widoczne też w budynku dworca w Kuźnicach.


Czytaj też:
Wałbrzych i region: Strażacy mają pełne ręce roboty [FOTO]
Straż Wałbrzych: Szklanka wody zamiast worka z piaskiem [ZDJĘCIA]
Straż Wałbrzych: Płonęły piece i kominy. Jedna osoba w szpitalu [FOTO]

KOMINY PŁONĄ U NAS NIEMAL KAŻDEGO TYGODNIA [FOTO]
WAŁBRZYCH: POŻAR NA UL. KOŚCIUSZKI (FOTO)
POPARZONA MIESZKANKA PIASKOWEJ GÓRY
POŻAR SADZY W KAMIENICY WIELORODZINNEJ
POŻAR SADZY W KAMIENICY PRZY UL. ZAJĄCZKA
CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZACZADZIĆ SIĘ WE WŁASNYM DOMUoprac. ELW
fot. Magdalena Sakowska