Jest duża szansa, że kolejne Dni Wałbrzycha obchodzić będziemy już nie we wrześniu, a w maju razem ze Świętem Wałbrzycha. Pomysł ten został poddany dyskusji Rady Miejskiej oraz Rady Kultury. Wiosenne święto miasta ma szansę wejść na stałe do kalendarza lokalnych imprez.

- Jesteśmy na etapie dyskusji na ten temat. Coraz częściej pojawiają się głosy o potrzebie ustanowienia Święta Wałbrzycha na wiosnę, czyli w rocznicę powstania polskich władz w mieście, i że powinno ono zostać połączone z imprezą plenerową Dni Wałbrzycha. Wiosną jest szansa na lepszą pogodę niż we wrześniu, co jest kluczowe w przypadku imprez pod chmurką. Takie miejskie święto byłoby też okazją do odznaczania zasłużonych dla miasta. Odbywałoby się to jednego dnia, a nie byłoby rozbijane na kilka okazji, jak dotychczas - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Propozycja ta została przedstawiona podczas sesji Rady Miejskiej 29 września, ma też być dyskutowana na najbliższej Radzie Kultury.

Wiosenne Święto Wałbrzycha miałoby zatem po pierwsze formułę oficjalną - w postaci uroczystej sesji Rady Miejskiej połączonej z odznaczeniem osób zasłużonych dla miasta. Drugą stroną tego święta byłaby zabawa plenerowa, czyli to, co znamy pod postacią Dni Wałbrzycha. Sam prezydent nie jest zwolennikiem żadnej opcji - ani pozostania przy statusie quo w postaci wrześniowych obchodów, ani wprowadzenia nowej formuły - świętowania wiosną.

A Wy, wolicie obchodzić Dni Wałbrzycha w maju, czy wrześniu?
Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie i komentowania pod tekstem. 


Elżbieta Węgrzyn