Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, Dni Wałbrzycha 2018 nie odbędą się przy Aqua Zdroju na stadionie przy ul. Ratuszowej.

Dni Wałbrzycha organizowane były już na Rynku, na stadionie na ul. Kusocińskiego, w Starej Kopalni i na stadionie przy Aqua Zdroju. Ta ostatnia lokalizacja wybrana została na miejskie świętowanie w ubiegłym roku, ale wbrew przewidywaniom mieszkańców już nie w 2018 roku. - Postanowiliśmy nie przywiązywać się wyłącznie do jednego miejsca. Uważamy, że równie pięknym obiektem jak tereny przy Aqua Zdroju jest Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i podjęliśmy decyzję, że w tym roku Dni Wałbrzycha będą tutaj - wyjaśnia Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury organizatora tej największej miejskiej imprezy.

Miasto ma teraz kilka obiektów spełniających wymogi organizacji imprez masowych i może organizować je używając ich naprzemiennie. Dla organizatora każda z tych dwóch lokalizacji na Białym Kamieniu jest dobra, ale... - Nie ukrywam, że przy Starej Kopalni jest nam wygodniej ponieważ mamy całą infrastrukturę na miejscu. Mamy budynek i nie musimy budować zaplecza, garderób i pomieszczeń technicznych. Na pewno organizacyjnie jest nam prościej - dodaje Buzarewicz.

WOK nie raz nas już zaskoczył i pewnie jeszcze nie raz zaskoczy swoimi pomysłami na miejską ofertę kulturalną, z pewnością też nie powinniśmy z góry zakładać, że Dni Wałbrzycha 2019 ponownie będą w Starej Kopalni. - Gdzie w przyszłym roku? Nie wiem, być może wrócimy na stadion przy ul. Ratuszowej. Dni Wałbrzycha to jest impreza "mobilna" - zaznacza tajemniczo dyrektor WOK.
Termin imprezy został zaplanowany na ostatni weekend maja - piątek 25 i sobotę 26.


Polecamy:
Dni Wałbrzycha 2018 - wiemy już, kto zagra!

Elżbieta Węgrzyn