Data wydarzenia: 26.05.2017 18:00 - 27.05.2017 22:00
Miejsce wydarzenia: Stadion przy ul. Ratuszowej - Wałbrzych

Dni Wałbrzycha 2017 zbliżają się wielkimi krokami. Oto plan koncertów i atrakcji dodatkowych zaplanowanych na 26-27 maja 2017 przy Aqua Zdroju w Wałbrzychu. W organizację miejskiej imprezy poza Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury włączyły się inne miejskie placówki.


Zabrzmi hymn
W tym roku impreza organizowana jest w maju, a nie jak w latach poprzednich - na pożegnanie wakacji. Przypominamy, że zmieniło się też miejsce jej organizacji. - Po dwóch latach przerwy wracamy z Dniami Wałbrzycha - największą imprezą Aglomeracji Wałbrzyskiej do Aqua Zdroju. W tym roku poza propozycjami muzycznymi i programem dla dzieci będziemy też próbować pobić rekord Polski - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, organizujący tę imprezę.  
- Z inicjatywy radnych weźmiemy udział w tym wydarzeniu, które traktujemy bez zadęcia i patosu. Wspólne odśpiewanie hymnu ma pragmatyczny cel, by nauczyć się czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego na pamięć. Z tym jak się okazuje wciąż jest problem. Zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny - zaprasza Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Inicjatorzy pomysłu liczą na frekwencję przynajmniej 3 tys. śpiewających, by pobić rekord należący od listopada 2016 roku do Pucka na stadionie powinno śpiewać razem przynajmniej 2586 osób. Choć podczas meczów na stadionie hymn śpiewają tysiące, to Wałbrzych może pobić rekord. - Na żadnym stadionie nie śpiewa się czerech zwrotek, a właśnie na odśpiewaniu ich z pamięci polega bicie rekordu. Chcemy zjednoczyć mieszkańców wokół wspólnego celu i promować miasto, jako miejsce pozytywnych pomysłów - wyjaśnia Piotr Kwiatkowski, radny miejski i przewodniczący Rady Samorządowej Śródmieście, jeden z pomysłodawców zgłoszenia miasta do tej prestiżowej rywalizacji.
Przed finałowym śpiewaniem będzie próba, śpiewających wesprą lokalne chóry, m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" i Aperto. Przestrzegania regulaminu pilnować będzie sędzia, a mieszkańcy biorący udział w wydarzeniu będą skrupulatnie przeliczeni. Wydarzenie potrwa około godziny.
 
Coś dla dzieci i lokalne talenty
- Zależało nam, by te Dni Wałbrzycha były jak najbardziej wałbrzyskie, dlatego obok gwiazd wystąpią nasze lokalne talenty -
mówi Joanna Kakuba, szefowa impresariatu WOK. Mowa o DJ Adrenaline, SILENTlive, Wałbrzyskiej Szkole Talentów i finalistach Wałbrzych ma Talent. Podczas Dni Wałbrzycha dowiemy się, kto z nich zostanie laureatem 7. edycji konkursu. Na scenie pojawią się też lokalne chóry i Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych". 

W tworzenie programu imprezy uczestniczą poza WOK inne miejskie instytucje. Animacje i swój program przygotuje Młodzieżowa Rada Miasta, Teatr Jestem Hej, animatorzy WOK.

Swoje stoiska z piękną ceramiką użytkową polskiej produkcji przygotuje Muzeum Porcelany, a Biblioteka pod Atlantami zadba o kiermasz książek i płyt z duszą. Może ktoś znajdzie tu inspirację na prezent z okazji Dzień Mamy.
Biblioteka pod Atlantami przygotowała też radosny program w oparciu o utwory Jana Brzechwy, a razem z Muzeum Porcelany i Starą Kopalnią poprowadzą dla maluchów ciekawe warsztaty. - W ramach bloku dla dzieci w Centrum Ceramiki Unikatowej wykonało gipsowe stworki i owady do pomalowania - mówi Kamila Świerczyńska ze Starej Kopalni. 
Ne zabraknie tradycyjnego już wesołego miasteczka usytuowanego na parkingu przy CAW Aqua Zdrój. W tym roku Wałbrzych odwiedzi nie tylko diableski młyn, samochodziki i inne znane już machiny, ale też dodatkowo maszyna top scan.DNI WAŁBRZYCHA 2017 - PROGRAM

WAWA Live

piątek, 26 maja 2017
18.00 wałbrzyski DJ Adrenaline - muzyka mechaniczna
19.30 SILENTlive
20.35 otwarcie Dni Wałbrzycha (prezydent Wałbrzycha, dyrektor WOK)
21.00 Perfect


Letnia Scena Eski

sobota, 27 maja 2017
12.00 - 17.00 zabawy dla dzieci
13.00 Wałbrzyska Szkoła Talentów
14.00 Pan Brzechwa robi show (koncert z twórczo przedstawionymi wierszami Jana Brzechwy)
15.20 Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"
16.30 Finał 7. edycji Wałbrzych ma Talent (20 wykonawców i grup wyłonionych w castingach). OTO LISTA FINALISTÓW
17.50 wręczenie nagród zwycięzcom Wałbrzych ma Talent
18.15 bijemy rekord Polski w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego - 4 zwrotki na pamięć!
19.30 Oceana
20.55 zamknięcie imprezy
21.00 Dawid Kwiatkowski

Przeczytaj też:
KTO ZAGRA NA MAJOWYCH DNIACH WAŁBRZYCHA?
AQUA-ZDRÓJ: BĘDĄ ATRAKCYJNE IMPREZY W 2017 ROKU
DNI WAŁBRZYCHA WIOSNĄ CZY WE WRZEŚNIU?Przeczytaj też więcej o tej inicjatywie:
WAŁBRZYSZANIE POBIJĄ REKORD?
WAŁBRZYCH POBIJE REKORD POLSKI?


tekst i fot archiwalne Elżbieta Węgrzyn