Dni Wałbrzycha w tym roku to spore zmiany - inna data, nowa - stara lokalizacja i specjalna impreza dla dzieci. A kto zagra?

Grupa Perfect, Dawid Kwiatkowski i Lemon - to tegoroczny zestaw gwiazd na Dni Wałbrzycha. Przypominamy, że odbędą się one w dniach 26-28 maja na stadionie przy ul. Ratuszowej. Gwiazdy zagrają w ramach trasy koncertowej Radia WAWA. Tradycyjnie będzie też finał "Wałbrzych ma Talent!", ale jest i nowość.

- W związku z tym, że Dni Wałbrzycha będą teraz bezpośrednio poprzedzać Dzień Dziecka, mamy pomysł i chcemy zaprosić do współpracy wszystkie wałbrzyskie instytucje, aby sobotni poranek i wczesne popołudnie 27 maja poświęcić w całości dzieciom i zrobić dla nich wielkie święto. Możemy już zdradzić, że pojawią się wiersze Brzechwy, gry i zabawy z elementami wiedzy - zapowiada Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wałbrzyszanie byli do tej pory przyzwyczajeni, że Dni Wałbrzycha to impreza na pożegnanie wakacji - odtąd stanie się imprezą na ich rozpoczęcie, ale kalendarz nie pozostanie pusty na przełomie sierpnia i września. Jak mówi Jarosław Buzarewicz to miejsce ma wypełnić zapoczątkowany rok temu Dolnośląski Festiwal Ognia, organizowany we współpracy ze Starą Kopalnią, na którym - są takie plany - zagra w tym roku Cleo.

Wstęp na Dni Wałbrzycha tradycyjnie bezpłatny. Trzeba tylko zabrać trochę gotówki na wstęp do lunaparku i na coś do przekąszenia. Niegdyś Dni Wałbrzycha miały swoją lokalizację na stadionie przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze, później był stadion przy Ratuszowej, a potem przez 3 lata gościły w Starej Kopalni.

Czytaj też:
WAŁBRZYCH MA TALENT 2017 - PIERWSZY CASTING (ZDJĘCIA)
AQUA-ZDRÓJ: BĘDĄ ATRAKCYJNE IMPREZY W 2017 ROKU
DNI WAŁBRZYCHA WIOSNĄ CZY WE WRZEŚNIU?

Magdalena Sakowska
Foto: Wikipedia