Wałbrzyska policja zatrzymała mężczyznę, który zaczepiał dzieci i kobiety. Ruszyło śledztwo, a policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które również zaniepokoiło zachowanie tego człowieka.

26 września do komisariatu piątego policji w Wałbrzychu zgłosiła się mieszkanka Szczawna-Zdrój, która oświadczyła, że w piątek 23 września jakiś mężczyzna zaczepiał jej 11-letnią córkę. Do policjantów zaczęły napływać sygnały o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który niepokoił dzieci oraz kobiety.  Swoim zachowaniem wzbudzał poczucie zagrożenia wśród mieszkańców rejonu wałbrzyskiego, kamiennnogórskiego oraz świdnickiego.


Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego KMP w Wałbrzychu zajęli się sprawą. Bazując na informacjach przekazanych przez kobietę oraz tych, które ukazały się na portalach internetowych, prowadząc szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, ustalili miejsce pobytu mężczyzny. 27 września 31-letni mężczyzna (bez stałego miejsca pobytu), na polecenie prokuratora został zatrzymany.  Wczoraj 31-latek został doprowadzony do sądu, który aresztował go na okres 2 miesięcy. Postępowanie w sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Wałbrzychu.


Wałbrzyska policja prosi o kontakt osoby, które posiadają informacje o zdarzeniach z udziałem zatrzymanego mężczyzny. W sprawie prosimy dzwonić pod numer telefonu 74 84 20 358 lub 74 84 20 210.


Czytaj też:
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA
POLICJA POSZUKUJE - WIDZIAŁEŚ ICH?
ZABÓJSTWO W ŚWIEBODZICACH - PODEJRZANY NADAL NIEUCHWYTNY
ZMARŁ Z POWODU WYCOFANEGO LEKU? PROKURATURA PROWADZI SPRAWĘ


Opr. Magdalena Sakowska