3 grudnia przez nowy 3 km odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wysockiego łączącej Śródmieście z Białym Kamieniem pobiegli uczestnicy Biegu Barbórkowego.

Pogoda dopisała, było mroźno i słonecznie. Około 70 biegaczy pokonało 3-kilometrowy fragment ścieżki od ul. Andersa do Starej Kopalni, a następnie - jak na Bieg Barbórkowy przystało -  przebiegli ok. 500 metrów trasy pod ziemią. W Starej Kopalni czekały na nich upominki i losowanie nagród. Przed biegiem wielbiciele joggingu uczcili minutą ciszy ofiary ostatniej katastrofy górniczej w Kopalni "Rudna". Bieg organizowany był w ramach (FESTIWAL TRADYCJI GÓRNICZYCH BARBÓRKA 2016)

Od 3 grudnia oficjalnie uruchomiona jest ścieżka rowerowa łącząca ciąg ścieżek dla wielbicieli dwóch kółek z ul. Sikorskiego ze ścieżką na ul. Andersa. - Budowa ścieżki kosztowała ok. 1,3 mln złotych i została ona sfinansowana ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Poza ciągiem rowerowym, częściowo została przebudowana ulica, nasadzono drzewa i krzewy odporne na trudne warunki panujące przy jezdni, pojawiły się też nowe ławki. W ciągu 2 tygodni zakończone zostanie oświetlenie tego fragmentu ulicy. Poza standardowym oświetleniem ulicznym zamontowano tu oświetlenie reaktywne, czyli reagujące na obecność rowerzysty zapaleniem się i gaśnięciem po jego przejeździe - wyjaśnia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Prezydent przyznał też, że ostatnio próbował na rowerze okrążyć miasto, niestety ostatnie przymrozki dają się już wielbicielom dwóch kółek we znaki.


Przeczytaj też o ścieżkach rowerowych:
UL WYSOCKIEGO PRACE JUŻ RUSZYŁY

WOKÓŁ WAŁBRZYCHA NA DWÓCH KÓŁKACH
WIĘCEJ ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W WAŁBRZYCHU

Więcej o Barbórce 2016:
BABSKI COMBER - PANOWIE STRZEŻCIE SIĘ!

BARBÓRKA 2016: SPOTKANIE DZIECI Z GÓRNIKAMI - I PAMIĘĆ
ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PODCZAS BARBÓRKI

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn