Podczas dzisiejszego, 14 marca, posiedzenia Sąd Okręgowy w Świdnicy rozpatrzył wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy i wydał decyzję o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla Jacka C. burmistrza Boguszowa-Gorc.

Zgodnie z decyzją sądu burmistrz Boguszowa-Gorc zostanie w areszcie przez kolejny okres trzech miesięcy - od 19 marca do 17 czerwca. 

Przypominamy, że Jacek C. - przebywający od 19 grudnia w areszcie były starosta wałbrzyski, a obecny burmistrz Boguszowa-Gorc usłyszał trzy zarzuty:
- zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 70 tysięcy złotych,
- zarzut płatnej protekcji, czyli powoływania się na wpływy w instytucji państwowej i deklarowanie podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową,
- zarzut odnosi się do niegospodarności. Będąc burmistrzem, swoimi niegospodarnymi decyzjami spowodował straty dla gminy Boguszów-Gorce w kwocie ponad 4 mln zł.

Oskarżony nie przyznał się czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przestępstwo płatnej protekcji jest wedle kodeksu zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności, zaś za niegospodarność w tak dużych - jak w tym przypadku rozmiarach  - grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Zobacz też:
JACEK C. Z KOLEJNYMI ZARZUTAMI I WNIOSKIEM O ARESZToprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn