Wpełzła do budynku mieszkalnego i zasiedziała się pod szafką... Wizytę towarzyską żmii zygzakowatej przerwali mundurowi uzbrojeni w specjalistyczny sprzęt.

W środowe popołudnie, 12 września, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie od mieszkanki ul. Kusocińskiego o pojawieniu się w korytarzu budynku mieszkalnego żmii zygzakowatej. Gad wpełzł i zniknął w okolicy korytarzowej szafki. Na prośbę przestraszonej mieszkanki nieproszonego gościa poszukali strażnicy miejscy. Odpoczywająca pod szafką żmija niechętnie dała się odłowić, została przewieziona oraz wypuszczona w bezpiecznym miejscu u podnóża góry Chełmiec, skąd prawdopodobnie przypełzła.

Jak informuje strażnik Jacek Kliszewski, dzięki zakupionemu w czerwcu specjalistycznemu sprzętowi - chwytakowi i pojemnikowi do przewozu węży - funkcjonariusze boguszowskiej Straży Miejskiej podejmują skuteczne interwencje zgłaszane przez mieszkańców.
Jak udało nam się ustalić, to już kolejna żmija odłowiona w budynkach mieszkalnych i na posesjach na terenie Boguszowa-Gorc w tym sezonie. Kilka gadów wypuszczono w okolicach Chełmca, zgłoszeń zaś było jeszcze więcej... m.in. z terenu miejskich szkół. Jednak żmije nie zawsze czekały na transport i ewakuowały się samodzielnie.

Przypominamy, że w tym roku w Kuźnicach Świdnickich żmija zakłóciła też mszę w kościele na ul. Żeromskiego, zaś w Wałbrzychu gady chowały się m.in. w zakładach pracy. Kilka razy też mylono je też z niejadowitymi zaskrońcami.Tegoroczne doniesienia o żmijach:
STARY ZDRÓJ: WĄŻ WPEŁZŁ DO HURTOWNI
ŻMIJA KRĘCI SIĘ PO PLACU ZABAW. PRZYJEDŹCIE!
ŻMIJA WPEŁZŁA DO KOŚCIOŁA PODCZAS MSZY

ŻMIJA PRZERWAŁA SPACER. WAŁBRZYSZANIN PRZEŻYŁ DRAMAT [FOTO]
UWAGA NA ŻMIJE. SĄ JUŻ PIERWSZE UGRYZIENIA

Więcej o tym, jak rozpoznać żmiję przeczytacie:
WAŁBRZYCH: ŻMIJE NADAL GROŹNE - SĄ PIERWSZE UKĄSZENIA

Zgłoszenia dotyczące żmij zygzakowatych i innych węży:

CZY TA ŻMIJA JEST PRAWDZIWA?
ŻMIJA ZAKŁÓCIŁA URODZINY BABCI
ŻMIJA WPEŁZŁA POD BIURKO
UWAGA KOLEJNY PRZYPADEK UKĄSZENIA PRZEZ ŻMIJĘ


fot. użyczone Straż Miejska Boguszów-Gorce
oprac. ELW