4 maja, w dzień swojego patrona - świętego Floriana świętowali boguszowscy strażacy - druhny i druhowie z OSP Boguszów i OSP Gorce. Były podziękowania i goście - strażacy z partnerskiego miasta Smiřice. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.


Na placu przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold w Gorcach zgromadzonych strażaków - druhny i druhów z OSP Boguszów i OSP Gorce, a także gości przywitali wicestarosta, zastępca burmistrza Sebastian Drapała, Stanisław Urbaniak - przewodniczący Rady Miejskiej oraz Grzegorz Łuczko - p.o. sekretarza UM w Boguszowie-Gorcach. Jak podkreślił Sebastian Drapała, zawód strażaka cieszy się w naszym kraju największym poważaniem i zaufaniem społecznym. - Wasza praca jest niezwykle pożyteczna społecznie, pomagacie mieszkańcom w trudnych sytuacjach i podczas działań narażacie życie. Pragniemy złożyć państwu w tym uroczystym dniu wyrazy szacunku i uznania za służbę, trud, poświęcenie i ofiarność. Życzymy wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym oraz szczęścia w życiu osobistym - dziękował zastępca burmistrza w imieniu wszystkich mieszkańców miasta.Włodarz gminy z wicestarostą wręczyli druhnom i druhom pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za wzorową postawę i ofiarną pracę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.Były też dyplomy z podziękowaniami dla strażaków ochotników z Gorc oraz Boguszowa, a także pamiątki dla sześciu strażaków z czeskich Smiřic.Nie zapomniano o czekoladzie dla 7-letniego Mateusza, który nosi strażacki mundur jak jego tato i również chce zostać strażakiem.Strażacy ochotnicy z Boguszowa-Gorc zasługują na podziękowania, w 2018 roku na terenie miasta wystąpiło aż 308 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej. To najwięcej w powiecie wałbrzyskim, kolejna co do liczby interwencji gmina Mieroszów wymagała 124 wyjazdów ochotników z Państwową Strażą Pożarną, a trzecia - Stare Bogaczowice - 100. Ostatnim punktem programu obchodów Dnia Strażaka był tradycyjny - głośny i radosny przejazd wozów ratowniczo-gaśniczych ulicami miasta: z remizy w Gorcach → ul. Chopina,
Kościuszki, Staszica, Górniczą i Traugutta → do Starego Lesieńca i tam ul. Kosynierów i Głowackiego → do Kuźnic, a tam ul. Żeromskiego i Reymonta → do Os. Krakowskiego, przez nie ul. Krakowską, do Boguszowa ul. Walentynowicz, 1 Maja, Główną, Kolejową i Sienkiewicza do Placu Odrodzenia.
Przypominamy nasze teksty o akcjach:
- OSP Boguszów
- i OSP Gorce

Zobacz też:
Wałbrzych: Hasiči se učí česky

Elżbieta Węgrzyn